Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti 100%ig úgy éreztétek hogy...

Ti 100%ig úgy éreztétek hogy itt az idő, gyereket vállalni? Nem féltetek félbe szakítani a karriereteket?

Figyelt kérdés
Mi egy évvel ezelőtt megbeszéltük a férjemmel, hogy fél év múlva (mától még fél év) belevágunk. Addigra munkában is elérem azt, hogy nyugodt szívvel tudom félretenni a karriert egy időre. Minél jobban közeledik az időpont, annál jobban megijedek. Nagyon szeretnék gyereket, ez nem kérdés, de félek, mi van ha mégis rossz időpontban szakítom félbe a karrieremet és nem vesznek majd vissza vagy valami. Férjem szerint nincs tökéletes időpont és úgysem tudhatom, mi lesz a gyes után,csak találgatok. Ti is éreztétek így mint én? Nem féltetek, hogy mi lesz a munkával utána?
2018. júl. 6. 07:53
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%

Nem volt karrierem, csak (diplomámnak megfelelő) munkám, amit ugyan szerettem, de nem annyira hogy sírjak utána.

Igen, biztosan éreztem, hogy itt az ideje (10 éves kapcsolatba, 6 év munka után).

2018. júl. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a ferjednek.

De szerintem valojaban nem feltetlen a karrieredet felted hanem hogy lesz egy gyerek es az azzal jaro dolgok, kevesebb szabadsag stb..stb..

Lehet hogy akarsz de lehet nem vagy meg kesz erre, vagy egyszeruen csak benned van az, mint mindenkiben hogy mi es hogyan lesz ezutan, hiszem az eleted megvaltozik es az ismeretlentol mindig van valamilyen szintu felelem.

Ezt neked kell tudni melyik.

2018. júl. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen mindegy mikor szulsz, így is úgyis félbe vágja a karriered.

Én egyébként nem éreztem az idejét, nem éreztem hogy “huuuu most azonnal anya akarok lenni!!!” Csak azt tudtam, hogy 30 éves korom előtt szeretném az elsőt, így belevágtunk. Ez így nem valami romantikus, inkább átgondoltnak mondanám. Akkor már 6 éve voltunk együtt és össze is hazasodtunk. Anyagiak meg voltak, karrierem nem igazán volt de volt egy jó munkahelyem. Azóta oda nem akarnak visszavenni és rengeteg anyától hallom, hogy nagyon kicseszett vele a munkahelye, szóval bármi megtörténhet.

2018. júl. 6. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Én is a karrierem - már ha lesz ilyen - elején vagyok, most két és fél éve dolgozom a szakmámban. Pont ezért félek, hogy ha az elején kiszállok, akkor "nem engednek vissza"

Közben meg nem hiszem hogy egyszerűbb lenne, ha már lenne valami karrier és azt kéne félbeszakítani, de nem tudom...

2018. júl. 6. 08:04
 5/21 A kérdező kommentje:
Hármas válaszoló, ilyenek a paraméterek nálam is kb.
2018. júl. 6. 08:05
 6/21 anonim ***** válasza:
Mi is úgy voltunk, hogy legyenek meg a körülmények, ház, fix munkahely, aztán jöhet a gyerek. 28 éves vagyok. Mi is azt mondtuk, hogy ráérünk, aztán már azon kaptam magam, hogy nem szedem a gyógyszert,párom kérésére. Jól tettük, hogy nem vártunk, mert nehezen jön össze.
2018. júl. 6. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én diploma nélkül kezdtem dolgozni egy cégnél (szakmámon belül!) és 4 év után jelentettem be, hogy babát várok.

Cég függő, de nálunk ez nem okozott gondot, hamarosan vissza is vesznek.


Te ismered a céged, visszavesznek majd a pozíciódba vagy egy másik osztályra kerülhetsz majd? Viszont ami biztos, hogy kötelességük visszavenni, törvény. Abban az esetben nem így történik, ha a terhesség bejelentése után aláíratnak veled egy közös megegyezéses felmondó nyilatkozatot vagy valami hasonlót. Na azt ne tedd. A cég köteles szülési szabadságra küldeni úgy, hogy vissza is vesz ha már úgy döntesz visszamész. Törvény!

2018. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
43%
Szia.hidd el sajnos az életben bármi megtörténhet!én csak egy sima takarítónő voltam de éreztem hogy jöhet a második baba!a házunkon hitel van de a férjem jól keres.aztán tavaly összedölt minden.a férjem beteges lett,volt hogy éjjel kelett a mentőt hívnom,volt hogy akkor lett rosszul amikor a 6 éves fiúnk is ott volt és végignézte ahogy az apukáját elviszi a mentő.de már hála istennek ezeken túl vagyunk?jól van.én is itt maradtam volna 2 gyerekkel meg egy hitellel.hidd el hogy nem a munka a legfontosabb az életben.ugyhogy sosincs megfelelő időpont!!
2018. júl. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
80%

Nem féltem. Pedig én mondhatni az egész addigi életem adtam fel. Vendéglátós voltam, pultos. Imádtam. De tudtam, hogy a szüléssel ennek vége. Gyerek mellett nem fogok tudni vendéglátásban dolgozni (férjem szakács).

Szóval gyed alatt képeztem magam, és a pénzügyi területen helyezkedtem el. Szeretem ezt is.


De mire eljutottunk a gyerekvállalásig, a munka valahogy háttérbe szorult. Az "csak munka". Pénzkereset. A család meg család.

És ez a mai napig így van. Majd meglátod, hogy nem a munka lesz a fontos, amikor felhívnak az oviból, hogy hányt a gyerek, vagy lázas, és menj érte...


Most még ezt nem érzed, mert egy nem kézzel fogható dolog.

2018. júl. 6. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
52%

"Férjem szerint nincs tökéletes időpont " - ez így van, azért, mert ez olyan nagy dolog, hogy racionálisan utánagondolva: fél az ember és nem mer belevágni. Ezért jó a szerelem (nyugodt kapcsolatról, felnőttről beszélek) - ott átadja magát két ember a boldog egyesülésre, mérhetetlenül, végtelenül MAGASABB tudatállapotban, mint a racionális fontolgatások világa - és hopp! lesz egy új élet.


*

A nemrég, 94 évesen eltávozott nagyszerű Erdélyi Zsuzsanna Kossuth-díjas magyar néprajztudós asszony egy interjúban beszélt az életéről, munkásságáról, magánéletéről. A kérdező a gyerekek érkezésére kérdezte "Jókor?" Mosolygott a tudós asszony- vannak dolgok, amelyek nem halogathatók, fiatalon jó, ha a gyerekek jönnek. És tudományos munkásságát tudta magas szinten folytatni.+

2018. júl. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!