Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Válás után tényleg 300napnak...

Válás után tényleg 300napnak kell eltelnie?

Figyelt kérdés

Sziasztok!válás után tényleg 300napnak kell eltelnie a baba születéséig, hogy a párom nevet kapja a baba?

Vagy elég ha eltelik 260nap

Es a fogantatáskor mar nem voltam férjnél!


2018. júl. 10. 09:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha 260 nap telik el a válás kimondása és a szülés között, akkor még férjnél voltál a feltételezett fogantatáskor.


SZomszédomban még nem mondták ki a válást szüléskor, így igényelték, hogy a férj nevéről átkerülhessen a biológiai apa nevére a gyerek. Kb 1 éves volt a kicsi, amikor meglett a valós születési anyakönyvije.

SZóval utólag is el lehet intézni.

2018. júl. 10. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Nem voltam mar férjél!December 15en váltam el!és október első hétére várjuk a babat!
2018. júl. 10. 10:31
 3/18 A kérdező kommentje:

A 260napot azt csak megsaccoltam!

Kb 292nap fog eltelni addigra!

De ezek szerint kell az a 300nap

Esetleg valami más megoldás nincs,hogy ne kerüljön a volt férjem nevére?

2018. júl. 10. 10:33
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy anyakönyvi hivatalban sokkal pontosabb választ kapsz, mint itt a gyakorin.


Sőt. Ha most nem vagy férjnél, akkor ugye csináltok apaságit jegyzőnél. Ott is meg tudod ezt kérdezni.

2018. júl. 10. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Házasodjatok össze az új pároddal, ha még nem vagytok házasok.

Ptk. 4:99§ (3) bekezdés:

"Ha a nő házasságának megszűnése után újból házasságot kötött, az újabb házasságának fennállása alatt született gyermeke apjának akkor is az újabb férjet kell tekinteni, ha a korábbi házasság megszűnése és a gyermek születése közt háromszáz nap nem telt el. Ha ez a vélelem megdől, a gyermek apjának a korábbi férjet kell tekinteni."

2018. júl. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha házasok voltatok akkor amikor a gyermek megfogant akkor bizony ex férj nevére kerül a gyerek 300 napig.Biroságon meg kell dönteni az apaság tényét ha nem akartok addig várni,de az sem lenne sokkal kevesebb idö mint kivárni a 300 napot.Tesom tavaly aprilisban esett teherbe,novemberben mondták ki a válást és az ex férj nevere került a pici mivel hivatalosan házasok voltak mikor megfogant.
2018. júl. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
72%
Ja és ha nem voltál férjnél akkor nem kerülhet az ex férj nevére a gyerek.De ha elmentek apaságit csinálni akkor ott ugyis kuderül egyböl hogy lehet e.
2018. júl. 10. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülés várható ideje és a válás között nincs 300 nap, akkor nem tehettek apait. Ilyenkor a volt férjet jegyzik be apaként az anyakönyvi kivonatba. Szülés után bíróságon tudjátok rendezni, melyhez mindhárom fél kell. Szülés előtt egyetlen megoldás az, ha összeházasodtok.
2018. júl. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%
A fogantataskor mar nem voltal ferjnel f**a elete lesz a babucinak amikor elmeseled ezeket (utana is persze)
2018. júl. 10. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat

Igen valóban az lesz a legjobb, ha összeházasodunk a parommal!

2018. júl. 11. 06:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!