Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 7 hetes terhes vagyok. Mikor...

7 hetes terhes vagyok. Mikor érdemes szolni a munkahelyen, hogy babát várok? és hogyan kezdjünk hozzá?

Figyelt kérdés
Félek elküldenek! Köcsög a fönök.
2008. nov. 1. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Szia!

Én két hónapos elmúltam mikor mondtam a főnökömnek, de az enyém nem köcsög hála Isten. Én a helyedben, hogyha nem vagy rosszúl, akkor a három hónapos kort biztosan megvárnám. Az amúgy is egy kicsit kritikusabb időszak, próbálj meg minél többet pihizni. Nem tudom mit dolgozol, de attó is nagyban függ hogy mikor szólsz és mikor jössz el -ha eljössz- táppénzre pl.

2008. nov. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
8 órán át rohangálok, pakolok,3-4 kg ládákat emelgetek,ja és sokat stresszlek..mert kicsinálják az embert.:-((
2008. nov. 1. 17:39
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem SENKINEK ne szoljal meg rola! Tudod ha egyvalaki tudja, mindenki tudja mar masnapra hogy terhes vagy.

Eloszor erdeklodd meg hogy mik a jogaid! Meddig dolgozhatsz terhesen, felmondhat-e a fonokod most, mennyi lesz a gyes, gyed...stb.

Szoval erted, legyel tisztaban elobb mindennel!

Nezz utana itt a neten hogy felkeszulten tudj majd a fonok ele allni!

Kocsog a fonok? Hat mivel no vagy, teljesen termeszetes hogy fogsz gyermeket vallalni, ugyhogy sajnalom ha kocsog!

Sok szerencset!

2008. nov. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom, hogy ilyen a főnököd. Csak azután mondd el, ha megvan a "terhes kiskönyved" (várandós anya gondozási könyve), ekkor már nem küldhet el. Ha nehéz fizikai munkát végzel elmehetsz táppénzre is, kérhetsz olyan beosztást, ahol nem kell emelgetni. Bár ha ilyen a főnök, jobb a táppénz. Vigyázz magadra! Boldog babavárást!
2008. nov. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!!!
2008. nov. 1. 17:54
 6/10 anonim ***** válasza:
73%

Első vagyok. Ha meglesz a kiskönyved, elmehetsz bármikor táppénzre. Nekem 8 hetesen már megcsinálta a védőnő. Csak nagyon vigyázz a ládaemelgetéssel, térj ki előle emennyire lehet. Sajnos hallottam olyanról (nem megijeszteni akarlak, csak jót szeretnék azzal hogy leírom!!!!)aki egy boltban dolgozott, emelgetett, elment a babája tőle és azóta nem is sikerült neki teherbe esni. Nagyon vigyázz magadra!!! Inkább mond azt a kollégáidnak, hogy fáj a derekad, hogy a nagyobb dolgokat ők cipeljék!

Minden jót neked, és beszélj a védőnővel meg a dokival a táppénzről ha ilyen a munkahelyed!

37 hetes kismama

2008. nov. 1. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Ha nem maszeknál dolgozol és rendesen be jelentet munkahelyed van akkor szólhatsz.De főleg ha nem próbaidős vagy!Ez nagyon fontos.Mivel a munka köröd elég stresszes ez később árthat a babának.Én is annyi idős vagyok mint te de én rosszabbul jártam,de nem akarlak untatni sok szerencsét


Boldog babavárást

2008. nov. 1. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, először is irány a védőnő! Ha megvan a kiskönyved, amit tőle kapsz, jogilag védett vagy(ha csak nem vagy próbaidőn, mert akkor meg kell várni annak lejártát) nem rúghatnak ki, és kötelesek neked könnyített munkát adni, ehhez törvény adta jogod van! Kötelesek munkaidő kedvezményt adni neked az (igazolt) orvosi vizsgálatok idejére is! Bármikor elmehetsz táppénzre, ha úgy gondolod fontosabb a baba, és nem kapsz könnyített munkát! A lényeg, hogy ne hagyd magad megzsarolni, és ne írj alá semmit! Azért írom ezeket le mert engem nagyon meg akartak szívatni a munkahelyemen de nem hagytam! A lényeg hogy ha munkaviszonyból mész téppénzre terhesség miatt, (és megvan a kellő napod) akkor jár minden támogatás!

Ha baszogatnak fenyegetőzz nyugodtan munkaügyi perrel! Áz esetek többségében csúnyán megbüntetik azokat a cégeket akik kirúgják a kismamákat! Ne hagyd magad, a munka törvénykönyvét meg tudod nézni a neten abban minden benne van! Sok sikert!

2008. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
köszike a tanácsokat!!!
2008. nov. 1. 19:55
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha megvan a kiskönyved, állj a oda a főnök elé, és mondd meg neki, hogy babát vársz, és menj azonnal táppénzre, mielőtt a babád látja kárát a fizikai munkádnak, és a stressznek!!

Ha van kiskönyved, nem rúghat ki, vagy ha akar, nyugodtan jelentsd fel a munkaügyi bíróságon, te fogsz nyerni! A kismamákat védi a törvény!

(már amennyiben be vagy jelentve)

2008. nov. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!