Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Táppénz alatt vagyok egy...

Táppénz alatt vagyok egy hónapja. Szeretnénk elmenni nyaralni egy hétre amit még januárban lefoglaltunk és ki is fizettünk. Csak úgy megoldható ha visszamegyek dolgozni előtte és kikérem a szabadságom?

Figyelt kérdés
Miért korlátozzák ennyire a kismamákat? Miért nem lehet menni sehova? Nem fekvőbetegek vagyunk csak várandósak

2018. júl. 13. 08:19
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
82%
Lol, ha saját bevallasod szerint sem beteg vagy, hanem csak terhes, akkor mi a fenenek logatod otthon a labad? Talan ha dolgoznal nem lenne ilyen gondod.
2018. júl. 13. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
72%

Mi miatt vagy táppénzen?

Senki nem korlátozza a kismamákat. Ha egészséges vagy, nem kell táppénzen lenned és dolgozhatsz, nyaralhatsz. Ha viszont veszélyeztetett vagy, lehetsz táppénzen de akkor pihenned kell és nem dolgozhatsz vagy utazgathatsz.


DE: van pár kivétel, pl. ha azért vagy táppénzen mert a munkakör stresszes (tényleg az, pl. rákbeteg haldokló gyerekekkel kell foglalkoznod vagy naponta ordítoznak veled az ügyfeleitek) és nem bírod, de attól még pihenhetsz pl. Balatonparton. Ezt senki nem tiltja.

2018. júl. 13. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Vegyi anyag gyárban dolgozom ahol nem dolgozhatnak kismamák. Csak igy lehetett megoldani hogy táppénzre menjek.Elég hujén jon most ki megszakitani a tappenzt, de az orvosom szerint csak így lehet,szabadság alatt nyaralni, táppénz alatt semmmiképp.
2018. júl. 13. 08:28
 4/38 anonim ***** válasza:
29%
Miert is vagy tappenzen?
2018. júl. 13. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
70%

Mas munkakor?


Tudtommal tappenz alatt nem lehet utazgatni, nyaralgatni.

2018. júl. 13. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
54%

2. vagyok, kifejtem a második bekezdést: magas beosztásban dolgozom, havi zárások (könyvelés), 10-12 órákat kellett volna bent lennem terhesen is mert 8 órában lehetetlen megcsinálni a zárásokat és eligazgatni a 16 fős könyvelő csapatomat is. Naponta hívások, sürgetések, stb. ami nem terhesen is megterhelő de úgy azért bírható hisz ezt vállaltam.

Terhes lettem, hajtottam tovább, azonban egy agyonstresszelt nap közben gyomorgörcsöm lett, barnázni kezdtem és estére vérezni, egész nap a vérnyomásom az egekben. Azonnal kórház, elment a baba. A következő teherbeesésemnél (3 hónapra rá) a dokim azonnal táppénzre vett a munkakör miatt.

De nyaralni attól még elmentem. Nem hegyi kalandtúrára, csak pihenni. Ugyanis az nem veszélyeztette az állapotomat ellentétben a (tényleg) kőkemény stresszel amivel a beosztásom járt annál a cégnél.

Ez ilyen, vannak kivételek amikor valóban nem ajánlott dolgozni, de a vízparti fekvést és pihenést bírod.

2018. júl. 13. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
69%
6. vagyok, még annyit hogy a nyaralás helyváltoztatás. SENKI nincs 9-es kódos (kismama) táppénz alatt a lakásába kötelezve! SENKI nincs arra kötelezve hogy ne pl. Tiszánál hanem a lakásában pihenjen és olvasson. A jogaiddal jobb ha tisztában vagy. Ez baromság hogy 9-es táppénz alatt nem változtathatsz várost ahol vagy......ne hidd el!
2018. júl. 13. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
27%

Nem korlátozza senki a kismamákat. Lehet menni, dolgozni is, ha "csak várandós vagy" , nem fekvőbeteg. De akkor táppénzen sem lehetne lenni.


Ha te bármi kamu indokkal otthon heverészel, akkor bizony vállald azt is, hogy nem mész nyaralni.


"van pár kivétel, pl. ha azért vagy táppénzen mert a munkakör stresszes (tényleg az, pl. rákbeteg haldokló gyerekekkel kell foglalkoznod vagy naponta ordítoznak veled az ügyfeleitek) és nem bírod"


Ilyen nincs. Egészséges terhesség esetén SOHA nem lehetne táppénzre menni. Ha a munkakör nem alkalmas kismamának, akkor könnyített munkakört kell kapnia. De egészséges terhességgel táppénzre menni táppénzcsalás. Az arra van, aki NEM TUD dolgozni, nem pedig nem akar.

2018. júl. 13. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
61%

Utolsó, kivételek mindig vannak. Nem robotok vagyunk. Amíg nem veled történik addig persze hogy a tv-t idézed. De az emberi lét nem programozott, nem lehet minden helyzetre sémát húzni. Olvasd el a történetem.

6.

2018. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
28%

"Azonnal kórház, elment a baba. A következő teherbeesésemnél (3 hónapra rá) a dokim azonnal táppénzre vett a munkakör miatt."


Nem a munkaköröd miatt, hanem az előző vetélésed miatt lettél azonnal veszélyeztetett. Csak hogy tisztában legyél a törvénnyel...


És ha alapjáraton így éled az életed, akkor egy egészséges terhesség nem fog attól elmenni, ami neked egy "sima hétköznap"...

Ha meg nem bírod a stresszt és a megerőltetést, akkor talán munkahelyet kellene váltani, hisz nem terhesen sem egészséges.

2018. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!