Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 38 hetes terhes vagyok,...

Natikanatasa kérdése:

38 hetes terhes vagyok, reggeltől megy a gyomrom és hányok (utolsó zöldes volt), nagyon gyengének érzem magam, alig birok felkelni. Most meg enyhén a derekam is fáj. Lehet ez a szülés előjelei?

Figyelt kérdés

2018. júl. 15. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igaz, hogy egyeseknel magatol is tisztul a szervezet szules elott, de ha alul-felul jon szuntelenul, akkor en inkabb tippelnek gyomorrontasra, mint szulesre.

Figyelj oda, mert ha ez tenyleg ennyire veszes, akkor kiszaradhatsz nagyon hamar, foleg melegben. Terhesen ez nem jo, egyreszt a kiszaradas izomgorccsel jar, tehat mehkemenyedest/ derekfajast okozhatja a hanyas-hasmenes. Nem mindegy, hogy a tisztulas van a szulestol, vagy a szules indul meg a hanyas-hasmenestol...

De pl a magzatviz mennyiseget is befolyasolha a kiszaradas nagyon, szoval a babanak sem tesz jot.

A zold hanyas azt jelenti, hogy mar epet hanysz, nincs mas a gyomrodban mar, ami kijohetne, de az inger meg igy is megvan.


Probalj meg inni, amennyit csak tudsz, de ha tovabbra is csak kifele jon valami es be nem megy semmi, akkor inkabb menj be a korhazba es bekotnek neked infuziot, hogy potolva legyen a folyadek es asvanyianyag, ami kijott.


Figyeld a magzatmozgast, mert ilyenkor a baba is belassul, ha sok vizet veszitesz a szervezetedbol.

Jah es ha meg csikar is a hasad, akkor jobban beindulhat a kemenyedes is, mert a belgorcs irritalja a mehet.


Szoval te erzed, hogy mennyire komoly ez a dolog, de ha tenyleg ilyen intenziv, akkor ne fogd a szulesre es lasson orvos.

A kismamakra/oregekre/gyerekekre nezve ez vezselyes.

2018. júl. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Magasvérnyomás, gyomortáji fájdalom van?Ha igen azonnal kórház, nekem hellp szindrómám volt ugyanezekkel a tünetekkel.Nem biztos, hogy nálad is az van de én nem várnék, bemennék a kórházba.
2018. júl. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Már picit jobban vgyok,többet nem is hánytam vizet pedig automatikusan kivanom szoval sokat ittam/iszom. A pici pedig mozgolódik. A hasam néha keményedik és a derekam ia fáj. Holnap kell mennem orvoshoz.



Második kommentelő, nem magas a vernyomásom.

2018. júl. 15. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!