Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Petefészek ciszta várandósan?

Petefészek ciszta várandósan?

Figyelt kérdés

Ultrahangon megállapították, hogy a jobb oldali petefészkemben van egy ciszta, az orvos azt mondta, hogy ha ezt kipukkasztanák, a terhesség azonnal megszakadna, de ne aggódjak. Ez nem a terhességtől alakult ki, mert már 2 éve ott van, vagyis én eddig úgy tudtam (sebészeten voltam), hogy a hasfalban van egy jóindulatú daganat, amit egy egyszerű műtéttel eltávolítanak, azért nem csináltattam meg, mert kicsi volt a dudor és nem akartam heget a hasfalamra.


Okozhat ez gondot a várandósság alatt? Nőhet a mérete?

A szüléskor el lehet távolítani, vagy külön műtétre van szükség?


2010. jún. 18. 18:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is volt (voltak) cisztáim. A 20hetes uh-n már nem is látszódtak. Sajna császár lett a szülés vége, és ott derült ki hogy miómák is voltak,amiket kiműtöttek.

Szerintem ne aggódj. Ha méhen belül lenne valami az okozna gondot szerintem.

2010. jún. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is volt amikor 6 hetesen megállapította, h terhes vagyok és van szívhang. Azt mondta a doki, h pozítuv gondolkozás kell, minden nap mondogassam, h az nincs ott, nem kell ott lennie stb. Elmentem a 12hetesre és láss csodát felszívodott. :) Így nem kell műteni, nekem azt mondta, h a második trimeszterben kiműti, dobtam egy hátast, erre ő azt vágta rá, h rutin műtét. Neki biztos, de nekem nem. De mint írtam megúsztam. Ne aggódj, felszívodik idővel. Szép babavárást kívánok neked!
2010. jún. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia nekem is van 4 cm cisztam a bal petefeszkeem, ezt felfedeztek lassan 5 eve, renegeteg keeles, gyogynovenyek meg mindent kiprobaltam, s meg sem mult el, aztan terhes lettem, s szultem, s azota i sott van, a kislanyom mar 13 hos.Ugy dontottem nem is mutetem meg magam semmit sem nott vagy csokkent 5 ev alatt, s nem is zavar be a mensi be, ugyhogy ott jo helyen van.En duphastont kellett szedejk a 12 hetig amig terhes voltam, de ne aggodj nem lesz semmi gond!!
2010. jún. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!