Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 17 hetes terhes vagyok, és...

17 hetes terhes vagyok, és még nem híztam. Bajt jelent?

Figyelt kérdés
A védőnő nem örült neki, azt mondta reméli feljebb megy. Amúgy napi ötször étkezem és sok folyadékot is iszom. De belegondoltam, hogy mitől is lenne több a súlyom? A magzatvíz kb 250 ml, a magzat 150 gramm lehet, placenta nem tudom, de talán ez így összesen ha fél kg, nem?
2018. júl. 18. 07:44
 1/8 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem probléma. A lényeg, hogy a pici rendben legyen!
2018. júl. 18. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én a 30. hétig nem híztam semmit (ergo fogytam), plusz 12 lett a vége. 3 naposan jöttünk haza, 2 kilóval kevesebb voltam a kezdősúlyomnál. A kislányom makk egészséges. Egyáltalán nem gond, ha nem hízol. 😊
2018. júl. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem baj, ha nem hiztal, de az sem lenne gond, ha mar hiztal volna.

Pl ha valaki alacsony sullyal indit, tartalek nelkul, akkor jo dolog a sulygyarapodas mar a terhesseg elso feleben is. Ha normal testalkatrol indit az ember lanya, akkor a hizas kesobb indul meg, rendes sulytobbletnel meg az sem baj, ha tartva van a kiindulo vegig.


Amit te leirtal a sulygyarapodas okakent, az egyreszt igaz, masreszt meg nem a teljes tortenet. A terhessegi sulygyarapodas harmada-fele olyan dolgokbol jon ossze, ami eszedbe sem jutna, hogy tenyezo, mert nem kozvetlenul a babaval kapcsolatos.

Pl a terhesseg elejetol no a szervezetben levo ver mennyisege, ha jol remlik kb masfel-ket kilot nyom ez es ez pont nem a vegen tortenik, hanem koraterhessegtol folyamatosan.

Vizet is visszatart a szervezet mar csak a progeszteron hatasara is es ez nem az extra vizesedes, hanem a normalis.

Vekony testalkatuakra kb 2-5 kilo zsir rakodik, ennek hormonalis oka van es normalis, nem azt jelenti, hogy az ember hajas lett. Ez sem az utolso tiz hetben jon hirtelen, hanem az elejetol aprankent.

Nyilvan akin ez mar rajt van, arra nem jon fel, vagy csak kevesebb.

A meh sulya pluszban 1-2,5 kilot jelent, ez is folyamatosan jon fel, ahogy meh a no.

A cicinovekedes egyeni, de akinek duzzad es no is, annak ez 1-1,5 kilot is jelent pluszban.

A placenta 1-1,5 kilo a vegere, de ez is no mar az elso 20 hetben is.


Csak arra akartam celozni, hogy amit te felsoroltal (baba es viz), az pl a terhesseg vegere a normalis, indokolt 12-14 kilo hizasbol (normal testalkatra gondolva, vekonynal ez nem baj, ha tobb, tulsulyosnalmoedig kevesebb a jobb) kb 5-6 kilot tesz ki, szoval a nagyja mashonnan jon ossze, amit meg sem emlitettel, de ezek a dolgok is elkezdenek bizony noni mar az elso 20 hetben is.


Szoval nem, nem baj, ha nem hiztal, de akar az is lehet, hogy valamikor lement 1-2 kiloval a sulyod es meg csak az jott vissza. Ha nem mered magad folyamatosan, akkor ez fel sem tunik.

De ha pl vekony vagy, esetleg sovany es tartalek nelkul, akkor akar indokolt is lett volna hizni mar 1-2 kilocskat. Nem lehet, hogy ezert mondta a vedono?

2018. júl. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél a hányás miatt fogytam az elején, a 20. hétre lettem annyi kiló,mint amennyivel kezdtem a terhességet. A következő 20 hétben 5 kiló jött fel még. Egyszer sem mondta a védőnő,hogy baj lenne. Teljesen normál értékekkel (3380 gramm,53 cm) született a lányunk,én meg 5 kilóval lettem kevesebb,mint mikor teherbe estem. Mivel volt rajtam felesleg, nem is bántam. Pedig ettem rendesen,és mindent, amit megkívántam.

Most a második terhességemmel a 21. hétben járok,és mínusz 5 kiló a terhesség kezdetéhez képest a súlyom. A baba uh szerint teljesen jó súlyban van.

Ne aggódj,ők elveszik amire szükségük van. Ha tudsz enni, inni,akkor nincs probléma.

2018. júl. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszi a kimerítő választ :-)

Nem, nem vagyok vékony, sőt. 177 cm-hez vagyok 68 kg.

2018. júl. 18. 08:12
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem fogytam az elején, bár nem is voltam kívánós, most sem igazán.

A súlyomat pedig (sajnos) minden nap mérem, szóval nem fogytam közben az biztos.

2018. júl. 18. 08:14
 7/8 anonim ***** válasza:

Én az első 13 hétben fogytam 6 kgt. Pedig nem hánytam és rosszul sem voltam.

Védőnőnél a 14. héten voltam, ő már ugye ezt a súlyt írta be kezdőnek.

Ehhez képest kb 2,5kg a hízásom, ha az eredeti súlyhoz nézem akkor még mindig mínuszban vagyok.

A baba átlagnál picit nagyobb, mindketten szuper jól vagyunk.

Ilyeneken ne aggódj ha jól vagytok akkor minden oké!

29 hkm

2018. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Én ezt annyira utálom. Ha nem a papírforma szerint alakul egy várandósság, akkor rögtön pampog a doki, a védőnő, mindenki.


Mivel nem vagy extra sovány, sem extra kövér, nem sanyargatod magad, a gyerek pedig fejlődik, akkor kb bekaphatja mindenki. Ne foglalkozz velük. Ha meg a sztenderdhez képest 2 kg-val többet szedtél volna fel, az lenne a baja...


36 hetes vagyok. 35 hetesen a kezdő súlyomhoz képest mínusz 3 kg-nál tartottam. Nyár van, meleg van, sokat iszom, sokkal több zöldséget, gyümölcsöt eszem, kevesebb hizlaló kaját, egész nap jövök-megyek, intézem a kertet, az állatokat, a gyerekeket, nincs idő ülni meg punnyadni mint télen. Persze hogy nem gyarapodom. Nem is értem, ezt miért nem veszik figyelembe a szakemberek...

2018. júl. 18. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!