Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt mas kismama is rajtam...

Van itt mas kismama is rajtam kivul, aki “parnasodott” terhesen keves/normal hizas mellett is?

Figyelt kérdés

Vagy ez tenyleg ilyen ritka?


Rengeteg kerdesnel, valaszokban olvasom, hogy par kilot hiznak csak a kismamak, szules utan kevesebb a sulyuk, mint elotte, de ami a nekem furcsabb: utana szinte egybol jo a regi ruha, minden a regi, stb.


Azt veszem eszre, hogy nekem annak ellenere valtozik az alkatom, hogy nem hiztam eddig lenyegesen.

Vekony allatu vagyok, inkabb izmos, nem dietazom, de normalisan etkezek, aktiv is vagyok.

24 hetesen most kezd mar latszodni a hasam rendesen es a normal sulynovekedes ellenere ram eleg sok zsir rakodott.

Foleg kozepre, a derekamra, combomra es a fenekemre, de a hasamon is van egy olyan reteg most, ami amugy nincs. Ez aprankent, mar a terhesseg elejetol jott fel, akkor is, amikor a sulyom meg a regi volt.


Ez normalis? Hormonalis, ugye?

Vagy masnal nincs ilyen?


En el nem tudom kepzelni, hogy ez szules utan par nap alatt, vagy akar het alatt eltunik. Ha meg a kezdosulyomat vissza is nyerem es beleferek a szuk farmerembe, akkor sem hiszem, hogy a derekamon/hasamon levo haj miatt az jol is all majd egybol.


Ne ertsetek felre, nem az a celom, hogy ket hetes baba mellett bomba legyek majd, nem elso baba es a tobbi terhessegem utan is kellett ido, mig nem csak a sulyom lett a regi, hanem ezek a “terhessegi parnak” is eltuntek es nem is banom. Meg jol is all, pl a fenekemen tetszik is es az arcom is kerekebb, kisimultabb a borom.

Csak olyan sok kommentet olvastam az elkenkezojerol itt es mashol, hogy kezdem azt hinni ez megsem alap es csak ram van ilyen hatassal a terhesseg...


2018. júl. 19. 11:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy normális. A legtöbb nőnek totál megváltozik a teste.

Én kilóban nem voltam több szülés után, viszont mégsem volt rám jó sok ruha, mert más lett a formám.

De majd ezzel ráérsz utána foglalkozni. Vissza lehet szerezni a korábbi alakot.

2018. júl. 19. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális. Sőt vékony, eleve edzett kismamákra tipikusan jellemző ez a párnásodás. Egyfajta természetes testi felkészülés, pont olyan természetes mint, hogy a babával együtt nő a pocakod is :)
2018. júl. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is így van. Igaz, szedtem fel nem keveset (37.hét, 13,5 kg), de mind3-nál így volt, hogy párnásodtam, a 2.babán szülés után 4 hónappal már viszonylag normálisan néztem ki.
2018. júl. 19. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Karom,csipom,combom nekem is parnasodott.Szerintem ez nem ritka valószínűbbnek tartom, hogy sokkal kevesebb szerencsés nő van aki szules után 1 héttel már bombaformában van.
2018. júl. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#4! Ez teljesen igaz!

Nyilván, aki szerencsés és már a kórházból is a régi farmerjében megy haza az szívesen leírja mindenhol ezt az élményét.

Míg én, aki úgy fog hazamenni mint egy töltött zokni, valószínűleg eleve nem is fogok válaszolni az ilyen jellegű kérdésekre :D

2018. júl. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Rajtam 1,5 kg van

Júl 02-á. Szültem

14 kg hízáson volt

A nadrágjaim mégaem jók

Csipőm lett párnás

Combom is lett

Hasamon is látszik,de a derekam vékonyabb


Úgyh igen, "párnásodtam"

2018. júl. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Utolsó, megkérdezhetem, az a 14 kg milyen ütemben jött fel? Mármint pl az utolsó hónapban még volt gyarapodásod?
2018. júl. 19. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Megnyugodtam, hogy akkor nem en vagyok a ritka kivetel.

Az elso gyerekkel sokat hiztam, akkor arra fogtam, hogy hajasodtam.


Masodik gyereknel inkabb sovany voltam teherbeeseskor es nem is sikerult sokat hizni (pedig akartam, de eleg nyugtalan volt a terhessegem). Ennek ellenere visszaneztem tegnap a fotokat es akkor is kiparnaztam magam kozepvonalban. :)


Lement amugy mindket szules utan ez a zsir, de mar nem emlekszem mennyi ido alatt, annyira nem figyeltem.

2018. júl. 19. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!