Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől tekeredhet rá a babára,...

Mitől tekeredhet rá a babára, a köldök zsinor és ebből milyen baj lenen?

Figyelt kérdés

#baba #szülés #magzat #köldökzsinór #köldökzsinór rátekeredés
2018. júl. 23. 21:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mitől?

Attól, hogy a baba mozog, forgolódik, a zsinór meg rátekeredik.


Sok esetben semmi baj nincs belőle, rengeteg magzat jön a világra a nyakára vagy a testére csavarodott zsinórral. Ha hosszú és nem feszül meg, akkor nincs baj.


Ha megfeszül, az gátolja a megfelelő oxigénellátást. Ha annyira összegubancolódik, hogy valódi csomó lesz rajta, és az meghúzódik, az is oxigénhiányt eredményez. A nyakra tekeredés is okozhat ilyesmit. Valamint nehezítheti a szülést, mert a zsinór nem engedi haladni a babát a szülőcsatornában.


Jellemzően akkor szokott összevissza tekeredni, ha hosszú a zsinór.

És persze történhetnek emiatt tragédiák is, de az meglehetősen ritka.

2018. júl. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%
Hát furán beszél majd egész életében,érted mit mond,de azért furán
2018. júl. 24. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
73%

Én úgy születtem hogy a nyakamba tekeredett a köldök zsinór miután megszületett anyukám utánna és engem újra kellett éleszteni ezmiatt inkubátorba kellett lennem. De nem lett semmi bajom utánna évek múltán se lett bajom. Egészséges vagyok leszámítva a (vérszegénység vashiány) ennyi bajom van.

De ez is 11-12 éves korom óta most is meg van de már 18 vagyok

2018. júl. 24. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól tekeredik rá, hogy mozog.

Általában nem okozgondot, sokan születnek a nyakukon zsinórral gond nélkül, pl. az öcsém is. Az unokahúgom úgy született, hogy a karját hozzákötözte a zsinór a fejéhez. Egy kicsit nyomott volt emiatt az arca, de pár nap alatt rendbe jött.

Ha nagyon rá van tekeredve a babára, abból már lehet baj. Pl. a férjemen annyira rajta volt, hogy haránt fekvésben maradt, császárral született meg.

2018. júl. 25. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!