Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért volt régen a magyar...

Miért volt régen a magyar embereknél divat, meg szokott, hogy 17-18-19-20-21-22-23-24-25 évesen már az elsőt vagy a többediket szülték vállaták?

Figyelt kérdés
2018. júl. 26. 16:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem csak magyar embereknél volt így!



Több oka is van..


Néhány dolgot ki is fejtettek fentebb.


Dédanyák idejében a nők általában nem dolgoztak eleinte ( '22-es mamám a háború alatt kezdett el, mert nem voltak férfiak)


Emiatt a tanulás nem igazán volt elvárás, emiatt nagyon keveseknek voltak ambícióik.

Nem ilyen nevelést kaptak.


Azt sulykolták a lányokba, hogy a család az érték, és a 'zuruknak kell megfelelniük.

Sőt a legnagyobb érték ha van férjük, majd családjuk.


Később aminka ugyanilyen lett..


Tanulni csak azok tudtak, akiknek a családjuk elég tehetős volt, hogy egy "felnőtt" nőt is eltartsanak.


Tehát ha nem tanultak, akkor férjhez mentek és gyerekük lett. Annak is, aki nem akart, sokszor azokbak is akik nem is a férfiakhoz fonzódtak


Majd dolgozhattak is..



Másrészt ha valaki férjhez ment annak nem jutott eszébe védekezni, hiszen az volt a normális, hogy gyerekűk letz.

Manapság is akik egészséges párkapcsolatban élnek, azok ritka, hogy nem akarnak utódot.


Még nem is olyan régen kevés lehetőség volt a normális védekezésre.

Az "úgymaradt" lányokat megvetették.

Manapság is igen korán élnek nemi életet, akkor sem volt másként.

Csak akkor ezt házasságban tették, vagy teherbeestek és akkor gyorsan férjhez mentek.

Felnőttebnek nevelték a gyerekeket.

Ma egy 18 éves csak jogilag felnőtt


Akkor már a 16 éveseket is felnőttnek kezelték.


Pl édesanyán igaz 23 volt amikor szült, de 14 évesen folgozott, levelezőn tanult.

Most 55éves még nincs, és nyugdíjas( 40 évvel)

Tehát 14 éves korától bejelentett állása volt, felnőttekkkel dolgozott, műszakban.

Ma ezt el tudod képzelni?


Egyébként egy nő 22-26 éves korában a legegészségesebb biológiailag, hogy szüljön.. Ez tény.


Tehát ez nem divat. Hanem társadalmi felépítés, elvárás.



Manapság elvárás, hogy ne a szülők nyakára szüljünk.

Ha valaki tervezetten együtt él a szülővel, azt lenézik.

Ha hamar anya lesz, akkor "nem akar dolgozni", vagy így akarta megfogni a pasit...


Tehát mindenki tanul.( sokan tök feleslegesen)

Előszőr gürizik a sajátért.. Kipróbálják egymást( gyakrqn szét is mennek) majd utána lesz esetleg gyerek..

Sokan előtte "élni" akarnak.


Nem beszélve arról, hogy a szocializmus kiszámíthatóbb volt.

Tudtad, ha dolgozol, akkor meglesz mindenki tudod fizetni előbb, vagy utóbb

Most nincs ez a biztonságérzet sem.



Minden esetre mindenki döntse el maga, hogy mi volt jobb

Véleményem szerint mindkét helyzetnek megvannak az előnyei és hátrányai is...

2018. júl. 27. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
48%

"Tehát 14 éves korától bejelentett állása volt, felnőttekkkel dolgozott, műszakban.

Ma ezt el tudod képzelni?"

Nem, mivel ma már ez nem legális.

2019. febr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
42%
Mert régen nem volt Internet, online játékok, mobil, 50 csatornás kábel TV... Ezért. Ha lett volna, lehet hogy most nem tetted volna fel ezt a kérdést.
2019. febr. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
55%
Öhm...szóval most azért nem szülnek korán a fiatalok, mert interneteznek helyette? :D Hű, anyám. Ezt a kib*szott lenézést amit a fiatalok kapnak tőletek, te jó ég, remélem még visszakapjátok egyszer...
2019. febr. 11. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
44%
25 év az miért olyan korai? Akkor szültem az elsőt, addigra lediplomáztam dolgoztam is (4 évet, mivel az egyetem utolsó évében is a szakmámban dolgoztam) valamint megvolt már a saját otthonunk. 28 éves voltam, amikor jött a második.
2019. febr. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!