Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oxigénhiányt csak akkor...

Oxigénhiányt csak akkor "veszik észre"ha már megszületett a baba?

Figyelt kérdés
Most néztem az rtl-en a fókuszt,és abba volt valakinek,szülés után derült ki hogy oxigénhiányos az egyik baba.(ikrek)És 15éves,de 8éves-nek néz ki,mármint fejlődésben,meg kinézetre is látni hogy "beteg".A sírás egyből elkapott,hogy létezik ilyen??Hogy terhesség alatt nem lehet ezt észrevenni,csak szülés után?Egyáltalán mitől léphet fel oxigénhiány?Anniyra felzaklatott,hogy tiszta ideg vagyok,nehogy az én babámnál is ilyen legyen,és szülés után derüljön ki,és "fogyatékos"legyen amiatt,mert hát az lesz ha fellépne ez...:(Jajj....pedig direkt még véletlenülse szoktam "rémtörténeteket"olvasni,mivel tudom hogy amúgyis érzékeny vagyok ezekre,pláne terhesen..és erre tök véletlen néztem most ezt...:( Sokszor fordul elő ilyen eset?Ez az oxigénhiány?Úgy félek...:S Ráadásul első baba (32h)
2010. jún. 19. 19:33
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek:)
2010. jún. 20. 14:21
 12/13 anonim válasza:
100%
Kedves Válaszadók.Örülök neki hogy a babátokkal végül nem lett semmi gond.sajnos én kivétel maradtam...nekem 2008-ban születés után 1nappal meghalt a kislányom.oxigénhiányos állapot lépett fel szülés közben,és annyira súlyos volt hogy a kislányom nyaktól lefelé lebénult,és pár óra szenvedés után meghalt.nálunk semmi jele nem volt és végig egészséges volt a terhességem is.a mai napig nem derült ki hogy végül mi is "okozhatta"ezt a tragédiát de okkal mondom nagyon függ attól is hogy milyen az orvosod hozzáállása.én úgy tartom ha szülés közben gondok lépnek fel akkor egy orvosnak kötelessége a lehető legjobb döntést hozni a baba és az anyuka számára...(császármetszés)esetleg.2009-októberében született meg a kisfiam aki szintén majdnem meghalt,de hála a jól választott orvosomnak(aki nem az előző)megelőzte a bajt és császármetszéssel megmentette a kisfiam életét...ezzel nem azt akarom mondani hogy a császármetszés mindenre megoldás de talán a még időben felismerés és időhúzás,elkerülése sok babát megmenthetne.Kedves Kérdező!Szeretnék tőled elnézést kérni hogy leírtam,sajnos igen is vannak kivételek.Nekünk szükőknek is oda kell figyelnünk és egy egészséges aggódás nem árt.Ahogy nézem a dátumot lassan megszületik a kisbabád,és szertnék Neked és a kisbabádnak jó egészséget kívánni,boldogságot,könnyű szülést.de biztos vagyok benne nem lesz semmi gond,mert biztos tudatosan választottál szülész orvost is.drukkolok.
2010. júl. 24. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
köszönöm,igen,aug.16-ra vagyok kiírva végülis.Nagyon sajnálom ami veled történt,vagyis a babáddal...szörnyű lehetett..pláne hogy végig minden rendben volt...pont ettől félek,sőt rettegek én is,hogy nehogy legyen valami baja...de remélem minden rendben lesz.Sok boldogságot neked!
2010. júl. 24. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!