Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell az ellátásokat...

Mikor kell az ellátásokat megigényelni? És hol?

Figyelt kérdés
Sajnos fogalmam sincs ezekről a dolgokról.33 hetes terhes vagyok.valaki le tudja írni pontosan hogy mit mikor kell megigényelni?milyen papírok kellenek?hol kell megigényelni?lassan folyamatos 3 éves munkaviszonyom van.jelenleg táppénzen vagyok
2018. aug. 3. 10:35
 1/4 VeDi84 ***** válasza:

Szia!

A baba születése előtt 28 nappal igenyelheted leghamarabb a CSED-et. Ezt a munkáltatónál tudod igényelni, amennyiben kifizetőhely (100 fő feletti létszámnál az). De ha végig tp-n akarsz maradni, akkor szülés után is intézheted.

Családi adókedvezmény: terhesség 91. napjától jár, ha eddig nem igényelted, akkor szülésig már nem érdemes, mert szülés után úgyis újra kell igényelni a munkáltatónál, ehhez kelleni fog a baba adószám - NAV-tól tudod kikérni, mert amúgy adókártya soká jön meg. (A magzat adókedvezményt jövőre adóbevallásnál visszakapod.)

Egyszeri anyasági, családi pótlék: szülés után ügyfélkapun keresztül, vagy kormányablakokban. Ehhez igazolást kapsz (én a kórháztól kaptam, de hallottam már olyat, hogy védőnő/nőgyógyászat állította ki), hogy részt vettél a terhesgondozáson és jogosult vagy.

Attól függ hol laksz, a település is adhat egyszeri támogatást. Ezt az illetékes polg.hivatalban tudod igényelni, amennyiben ott adnak ilyet.

A baba születési anyakönyvi kivonata mindegyikhez kelleni fog.

Könnyű szülést, jó babázást! 😊

2018. aug. 3. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

CSED-et már a szülés várható ideje előtt 28 nappal már tudsz igényelni. Munkáltatódtót kérhetsz hozzá nyomtatványt, vagy a netről is lehet letölteni. A doki ad egy igazolást, azzal együtt kell majd a munkáltatónak leadni. Van olyan nyomtatvány is ami egyszerre CSED és GYED igénylő is, azt érdemes beadni, mert ha lejár a csed automatikusan jár a gyed, nem kell külön kérvényezni.

Anyaságit szülés után tudod igényelni, mikor megjöt a pici taj és lakcím kártyája, ill. megkaptad az igazolást a terhesgondozásról (doki vagy védőnő adja ki).

Családi pótlékot szintén szülés után, ügyfélkapun érdemes, gyorsabban elbírálják és otthonról is intézheted.

Családi adókedvezményt már a magzat 91. napjától igényelhetted, gondolom ez megvan, de arra figyelj hogy szülés után új kérelmet kell beadni a kicsi adóazonosítójával. Mivel az adókártya elég későn jön meg, kérjetek igazolást a NAV-tól.

2018. aug. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én szeptember 22re vagyok kíírva.akkor az augusztus 23-ra esik a 28 nap.a nőgyógyásztól kell valami igazolás a csed-hez?mert ő hozzá pedig augusztus 31-én megyek.azt tudom így igényelni?
2018. aug. 3. 11:53
 4/4 VeDi84 ***** válasza:
Sajnos nem tudom hogy kell előre igényelni, én szülés után kértem a CSED-et. Szerintem kérdezd meg a munkáltatódat. Az is lehet, hogy elég a kiskönyved hozzá, hiszen abban benne a szülés várható időpontja.
2018. aug. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!