Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor kell (érdemes) megigénye...

Mikor kell (érdemes) megigényelni a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
Első babám lesz,és fogalmam sincs ezekről.Táppénzen vagyok szülésig,ami még nagyon odébb van,de szeretném ezeket tudni.A cégnél kell kérni?Én már nem megyek dolgozni szülésig.Szülés előtt menjek majd be a céghez és igényeljem meg?Mert gondolom ők nem fogják automatikusan tudni,hogy én szeretném megigényelni.Vagy ezt szülés után szokták?Ugye ez a munkabérem 70%-a?
2012. szept. 4. 19:04
 1/8 anonim ***** válasza:
A TGYÁS a szülés várható időpontja előtt 28 munkanappal igényelhető, és 266 napra jár. Ugyan olyan "nagy alapú", mint a legelső táppénzes papír, és ott kell kérni ahol táppénzre vettek (szakorvos, háziorvos), és ugyan úgy eljuttatod a munkáltatódnak, mint a táppénzest, onnantól ők automatikusan intézik. Az összeg ha jól tudom igen, bruttó bér 70 %-a, mínusz adók (de ebben nem vagyok biztos).
2012. szept. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Értem.Engem a házi orvos vett fel táppénzre,szóval akkor szülés előtt 28 nappal menjek vissza és igényeljem meg nála.És csak be kell juttatnom a céghez,és ennyi?És ugye onnantól kezdve akkor már nem a táppénzre járó pénzt fogom kapni,hanem a tgyást?És amikor pedig letelik a 266 nap,akkor pedig a gyed-et fogom kapni,ugye?Mert olyan nincs,hogy egyszerre kapjam a tgyást meg a gyedet??
2012. szept. 4. 19:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem kaphatsz egyszerre 2 juttatást.


A tgyás után meg kell igényelni a gyed-et is külön. Beszélj a munkáltatóddal, ő fog küldeni nyomtatványt.

2012. szept. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
a fizetésedtől függ, hogy hogy éri meg csinálni. Keress rá a neten, táppénz, tgyás, gyed kalkulátorra. A lényeg annyi hogy a táppénz és a tgyás közel azonos összeg, a tgyást viszont csak meghatározott számú napra lehet igénybe venni. A gyed, ami utána jön, maximalizálva van 130ezer forintban, akármennyit is kerestél.... Ha nem kerestél annyit hogy ennek jelentősége legyen, akkor nálad ugyanannyi lesz a tgyás meg a gyed, így teljesen mindegy mikor igényled meg a tgyást. Ha viszont többet kerestél, akkor a tgyás és a táppénz több mint a gyed, ilyenkor érdemes a tgyást a lehető legkésőbb, azaz a szülés időpontjától igényelni.
2012. szept. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A Tgyás 168 napig jár, nem 266, a többi stimmel.

[link]

2012. szept. 4. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
azt akartam én is írni, mint a 4. válaszoló, hogy a fizudtól függ, hogy éri meg kérni. a tgyás fél év, a gyed másfél a tgyás után.
2012. szept. 4. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A fizetésem bruttóban 105.000 ezer,ebből 70.000-et kaptam készhez :( De akkor is megigényelhetem a tgyást ha nekem pont a szülés előtt kb 2 hónappal lesz meg a 365 biztosított napom??
2012. szept. 5. 10:59
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez engem is érdekelne nem értek az ilyen dolgokhoz.Nekem a bruttom 130.ezer ebből 92ezret kaptam kézhez.Akkor ha elmegyek szülni mennyit fogok kapni?soha nem értettem ezeket a dolgokat.

2012. szept. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!