Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan kismama, akinek...

Van itt olyan kismama, akinek a 12. heti ultrahangot meg kellett ismételni később, mert pici volt a baba a 12. héthez képest?

Figyelt kérdés
Ugye nem jelentett gondot,ha valakinek így történt?
2018. aug. 3. 16:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én háromszor voltam. Először pici volt még, utána pedig semmi pénzért nem akart úgy feküdni, ahogy a vizsgálathoz kellett.
2018. aug. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

értem,köszönöm szépen a megnyugtató választ

remélem,minden rendben lesz nálunk is

2018. aug. 3. 16:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem időpontot kellett csúsztatnom, mert 10+6 hetesen 9+6 hetes mérettel rendelkezett :) Nehezen, de megoldották, 12+4 hetesen mentem mensi szerint, 11+4 hetes volt a baba.
2018. aug. 3. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2.gyereknél visszahívtak 1 héttel késöbbre. 12hét pár naposan voltam és kb 1 héttel kisebb volt, 1 héttel késöbb minden további nélkül rendben megtudták vizsgálni, sőt még a nemét is megtudtuk. 3.babával határeset volt mert 12+4nél mentem és 11+5volt méretek szerint. De a nemét nála is megtudtuk és a vizsgákat is ok volt.
2018. aug. 3. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahol én voltam (Istenhegyi), ott pont emiatt nem az utolsó menzesz alapján adnak időpontot, hanem az első UH-n mért CRL-t kérdezik, és az alapján számolják ki. Így teljesen jó volt, papíron 13+6 hetes lettem volna, de valójában 12+4 voltam, tökéletes időpontban az UH-hoz. Menzesz szerint megszívtam volna ezt én is, mert tényleg bő egy héttel később fogant a baba középidőhöz képest, annyival hosszabbak voltak a ciklusaim.
2018. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 2. ultrahangnal volt lemaradva 1 héttel a baba. 1 hét múlva mentem vissza. Akkor is le volt maradva, de fejlődött. Terhesség végéig állította, hogy nem lesz nagy baba. Ahhoz képest 4490 g volt. Az első gyerek is ilyen nagy súllyal született. Mindig hozzá hasonlította a 2. babát.
2018. aug. 3. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

rendesek vagytok,köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat,hogy nem kell megijedni,ha az első ilyen ultrahang nem végezhető még el


nekem a menstruáció alapján számolták,hogy augusztus 22-én kell menni,de mondták,hogy kicsi ehhez képest a babám,így valószínűleg ismételni kell majd

2018. aug. 4. 09:20
 8/9 anonim ***** válasza:

Igaz nekem nem kellett ismételni,


De a Czeizelben is a mensi idő után a következő kérdés az volt, hogy az utolsó UH mikor volt és mekkora CRL volt. Aszerint adtak időpontot..

2018. aug. 4. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is így jártam, nekem is egy héttel később fogant a babám a "tankönyvi" időponthoz képest. A védőnő számolta ki, hogy vérzés szerint mikor vagyok 12 hetes, aszerint kellett időpontot kérnem UH-ra. Hiába mondtam, hogy a korai UH-kon sem egyezett a vérzés szerinti kor a valódival, mivel még a kiskönyvben nem volt benne a kiírt dátum, neki a vérzés szerint kellett számolnia.

Szóval lemérték, hogy 11+3 napos, és jól le...-tak, hogy minek mentem ilyen hamar, menjek vissza pár nap múlva.

Második baba is később fogant, de akkor már a korai UH-kat vette figyelembe a védőnő, az alapján mentem a további vizsgálatokra. (Másik városban volt a két terhesség.)

2018. aug. 4. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!