Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 1 szem cataflamtól lehet baja...

1 szem cataflamtól lehet baja a babámnak? 17 hetes vagyok

Figyelt kérdés
Éjjel annyira szenvedtem a fogfájástól,hogy muszáj volt bevenni,nem bírtam ki. Persze olvastam a teafaolajat és hasonlókat,de sajna éjjel fél 4-kor ilyeneket nem tudtam beszerezni.
2018. aug. 4. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Maximum algopirint vehetsz be. Abból is egy szemet. Fogászati ügyelet éjszaka és hajnalba is van egyébként.
2018. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%

Semmi


Persze egy gyógyszerre sem lehet 100%osan kijelenteni, hogy lehet.

Jobb elkerülni.

Cataflamot szoptatás alatt is lehet...


Elsőre hitelesebb firrást nem találtam

( én dokitól tudom)

[link]


Kitartást a fogadhoz 😟

2018. aug. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%
2. Trimeszterben szabad csak bevenni belőle orvos által meghatározott mennyiségben, 1-3. trimeszterben kifejezetten tilos.
2018. aug. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jól emlékszem a 3. trimeszterben nem lehet, nekem adtak be egyébként egyszer a 3.-ban is, nem lett semmi baj, de beszéld meg a nödokiddal, nekem pl. csináltak egy plusz uh-t a sok algopyrin szedés miatt.
2018. aug. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz semmi baja ne aggódj. Ez nem olyan gyógyszer ami kifejezetten tilos, főleg ha 1 szemről van szó.
2018. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem a dokim engedte. Persze nem levél számra, de én migrénes vagyok, és az az egyetlen ami hatásos rá.

Még nem kellett bevennem egyet sem, próbálom panadollal túlélni (cart sem ér a migrénre). De lehet, hogy nekem is el fog jönni a pillanat, mikor kénytelen leszek bevenni egyet.

2018. aug. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Hát, éppen ennél a gyógyszernél 1 szemtől is lehet baj, beszélj a nödokiddal, nekem azt mondták anno, hogy uh-n látszana ha bajt okozott volna a gyógyszer, amit az ügyeletes adott be nekem, ugyanez volt a hatóanyaga, magamtól biztosan nem vettem volna be, most már persze mindegy, de lehet jobb lenne ránézni a babádra, bár amúgy 2. trimeszterben lehet nem okozhat semmit ez a gyógyszer, csak a 3.-ban.
2018. aug. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nekem aranyérműtétem volt a 3. trimeszterben. Azvegydilog, hogy mit írnak a gyógyszerek kísérőpapírjára...

A sebészem utána nézett a hatóanyagkönyvében és azt mondta bevehetek egyet és ha kell másnap is.

A kúraszerű használatát valóban tiltják.

A lányom már 6 éves, semmi baja. ☺

Szóval egy miatt ne aggódj.

Viszont ha hatékony más "ajánlottabb hatóanyag", akkor inkább kerüld a diklofenákot.

2018. aug. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
7-es vagyok, biztos nagyon jó móka a lepontozgatás, de én vagyok az egyetlen itt aki kapott diklofenákot terhesen, szóval szerintem hasznosabb a véleményem, mint a többi, ezt azért vedd figyelembe kérdező, mert hát akárki feljöhet ide pontozgatni, ami már inkább hátránya ennek az oldalnak, mint az előnye.
2018. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Nem szokásom lepontozni senkit,viszont valaki csak ezért jár fel az oldalra...
2018. aug. 4. 15:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!