Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hasi vagy hüvelyi ultrahang...

Hasi vagy hüvelyi ultrahang az első trimeszterben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlt héten voltam hasi uh-on,ahol bár a szonográfus megállapította a terhességet,élettelenség még nem volt látható.

Több helyen is olvastam,hogy az első 12 hétig hüvelyi uh-ot alkalmaznak inkább,mert a hasfalon keresztül nehezebb az élettelenséget és bármiféle rendellenességet észrevenni.

Véleményeteket szeretném kérni,hogy vajon azért nem láthatta a szivcsőpulzálást,mert hasi uh-on nézte?A terhességem 6.hetében járok,tehát elvileg már lennie kéne szivhangnak.A héten megyek megint uh-ra,de addig lerágom az összes körmöm hogy minden rendben van e.

És megint hasi uh lesz,mert ahova járok (tb alapú),nem végeznek hüvelyi uh-ot.

Ha ismételten nem lesz szivhang,menjek esetleg magán orvoshoz,aki csinál hüvelyi uh-ot?

Volt valaki hasonlóan aggasztó helyzetben?



(Miskolc)


2018. aug. 6. 11:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia ne aggódj van akinek a 7.héten lesz csak szívhang van még ideje bőven kialakulni :) nekem az 5.héten csak petezsákot láttak (volt elötte komplikácio azért mentem olyan korán) 7.héten már volt szívhang is és most tartok a 12.hétben. gondolhatod én is mennyire paráztam hogy vajon a petezsákba ki e alakul a baba de minden rendben van ne aggódj legyél nyugodt nem tesz jót az idegeskedés a babának :)
2018. aug. 6. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat,életjelenség.

Átjavította a telefon.

2018. aug. 6. 11:38
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
1# arra elfelejtettem válaszolni hogy nekem az 5.heti meg a 7.heti hüvelyi uh volt voltam 11hetessen is az hasi volt és majd a héten megyek újra a 12hetesre az nem tudom hogy milyen lesz. elözö terhességemből sajnos missed ab lett de ott csak hasi uh volt és az is kimutatta a szivmüködést.
2018. aug. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm nyugtató válaszodat!Abban reménykedek hogy esetleg azért nem volt még szivhang,mert később fogant.Összevissza ciklusokkal az is csoda hogy sikerült teherbe esnem.

Gratulálok neked,és kellemes babavárást kívánok!😊

2018. aug. 6. 11:42
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm szépen neked is minden jót kívánok ird majd meg hogy mi lett végül de remélem minden rendben lesz a babáddal :)
2018. aug. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 5.héten hüvelyi uh-t csináltak a sürgősségin, 7.héten hasit, 9.héten hüvelyit, 12.héten pedig szintén hasit. Ez Győr, elég változó.
2018. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6,9.hèt hüvelyi
2018. aug. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Írok majd mindenképpen,amint megtudok valamit!


6#

Tényleg elég változóan vizsgáltak!

De remélem minden rendben volt a vizsgálatokon!😊

2018. aug. 6. 12:34
 9/14 anonim ***** válasza:
Nekem csak a meddőségi centrumban csináltak hüvelyi uh-t az első trimeszterben. A saját orvosom és az istenhegyi gendiagnosutikai centrumban is hasi uh volt. És mig a meddőségiben nem láttak petezsákot huvelyi uh-val 4+2 naposan, a saját orvosom hasival aznap már látott. Míg egy hét múlva a meddőségiben hüvelyivel egy petezsakot láttak, addig a saját dokim hasival 3-at (neki volt igaza). Míg a meddőségiben nem találtak szívhangot hüvelyivel 6+3 naposan, a saját orvosom hason keresztül talált. És a gendiagnosztikai centrumban is, az ország egyik legjobb uh-sa 10 és 12. héten is hasi uh-t csinált. Sok mindentől függ, hogy mit látnak. A gép minőségétől és az orvos szakértelmétől is.
2018. aug. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
7.válaszadó vagyok: 12.heti hasi uh
2018. aug. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!