Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Borzasztó rémálmok, mit tehetnék?

Borzasztó rémálmok, mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Mióta babát várok, sokkal gyakrabban álmodok rosszakat. Annyira, hogy izzadtan ébredek, a szívem majdnem kiugrik a helyéről. Sokáig tart, mire ilyenkor egyáltalán meg tudok nyugodni, de néha olyan mély nyomot hagynak bennem az álmok, hogy még sírok is.

Mit tudnék tenni? Félek, nehogy baja legyen a babának a magas pulzusszámtól.


2018. aug. 10. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem próbálj lazulni. Pihenjén sokat és vidám dolgokkal foglalkozz :)
2018. aug. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos stresszelsz tudat alatt.

Próbálj alvás előtt lazítani, nyugtató tea, kellemes könyv, vagy nézzetek vicces vígjátékokat, sorozatokat!

Gyújts gyertyát, csinálj olyan dolgokat, amiket szeretsz, lazulj!

2018. aug. 10. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kizart, hogy ennyitol baja kegyen a babadnak.


Szerintem ez ellen tenni nem tudsz semmit, legalabbis nekem nem segit semmi “lazitas”.

A terhesseg amugy is felfokozza az erzelmeket, legalabbis en eber allapotban is sokkal intenzivebben elek meg mindent. Ha igazan jo kedvem van, vagy valamit viccesnek tartok, akkor gyakran potyognak a konnyeim a nevetestol es nem tudom abbahagyni. Neha tulporgok es rengeteget beszelek, pedig sohasem voltam csacsogos, sot...

ugyanez igaz a negativ erzelmekre is: nagyon tudok felni, izgulni, ketsegbeesni, sirosabb is vagyok es sokszor pesszimistabb, mint nem terhesen ugyanolyan szituacioban.


Valoszinuleg ez igaz arra az idoszakra is, amikor alszom, az agyam gondolom ingenzivebb almokat general es “utosebbek” lesznek az almok.

Pozitivat ritkan almodok, a legjobb esetben is zagyvasagot, de annak se fule, se farka.

Gyakran vannak renalmaim a mar meglevo gyerekekkel, vagy a ferjemmel kapcsolatban, de heti tobb alkalommal Edesanyammal almodok, aki egy eve halt meg. Rendszerint 2-3 orat alszom, az almok miatt felebredek, kell vagy 3 ora, mig visszaalszom es utana kelni kell...


En mar a harmadik trimeszterbe leptem es meg mindig tart, gondolom szules utan elmulik ez, amikor visszakapom normal onmagam. :)

2018. aug. 10. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Soha életemben nem voltak olyan intenzív álmaim, mint terhesen. Vagy a félelemtől riadtam heves szívdobogással izzadva, vagy az erotikus álmoktól, de azok is nagyon intenzívek voltak 😱
2018. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!