Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Méhlepény alul 13 hetesen....

Méhlepény alul 13 hetesen. Nagy baj?

Figyelt kérdés

13 hetes uh-n azt mondták, hogy kicsit lent van a lepény, egyelőre ne sportoljak, ne erőltessem túl magam.

Kicsit utána olvastam, és rémtörténeteket olvasok a lenti lepényről.


2018. aug. 11. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Ne aggódj. Csak tényleg ne eröltesd magad.

Nekem is lent volt, részben fedte a méhszájat. Soha semmi baj nem volt. Pedig én is olvastam rémtörténeteket. Soha egy csepp vérzésem nem volt, és a végére teljesen felhúzódott.

Mielött megtudtam hogy lent van a lepény, “mérgembe” felvittem 2 karton ásványvizet a második emeletre. (Férjem felidegesített)

2018. aug. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a) részben fedi a méhszájat, ez hivatalosan a placenta praevia partialis,

b) egészben elfedi a belső méhszájat, ez a placenta praevia totalis,

c) ha csak eléri a méhszájat, ez pedig a placenta praevia marginalis.


En mindjárt 15.hetes leszek. Nekem a genetikan praevia marg. került a papíromra, de nem mondtak semmit, csak a védőnő szólt, hogy ezek a lehetőségek, de semmi mást nem mondott.


Utána gondolkoztam,hogy sajnálnám,ha császárra kerülne a sor,mert nem arra vágyom..

2018. aug. 11. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én félig leszek rémtörténet. Nekem egyáltalán nem szóltak, hogy eléggé lenn tapad, de csak megközelítette a méhszájat. 18 hós volt akkor a kislányom, akit emelgettem, játszótérre mentünk (ott is persze le-fel emelgettem, kúsztam-másztam utána) és egyszercsak elöntött a vér, nagyon nagyon véreztem. Azonnal kórház, ahol mondták, hogy a méhlepény 10%-a levált. Kérdezték is, hogy nem szóltak, hogy ennyire lenn van a lepényem? Mondtam, hogy nem, nyilván akkor vigyáztam volna. 1 hétig kellett feküdnöm, majd után még 2 hétig, mert az erős vérzéstől lett egy hematómám. 17 hetesen felkelhettem, (szóval összesen 3 hetet feküdtem) de a kislányunkat még nem emelhettem meg. Rá 1 hónapra az összes tiltás alól feloldozott az orvosom. Azóta már 32 hetes kismama vagyok és minden rendben van. Már a 20 hetes UH-n is nagyon magasan volt a méhlepény, ahogy nött a méhem vele együtt a lepény is felkúszott. Úgyhogy vigyázz Magadra, de biztosan minden rendben lesz!
2018. aug. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem teljesen a méhszájon volt ilyenkor. 3-4 hét alatt feljebb ment, ahigy nőtt a méhem. Később már nem volt ez gond.
2018. aug. 11. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4 Az lemaradt, hogy én 2x is erősen véreztem ez miatt. 3 hétig kórházban is voltam.
2018. aug. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Nekem is benn kellett volna feküdnöm, de a nagy miatt saját felelősségemre hazamentem.
2018. aug. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!