Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes vagyok és nagyon fáj a...

Terhes vagyok és nagyon fáj a fogam. Mit csináljak? 32 hetes vagyok. Van itt valaki aki volt terhesen fogorvosnál? Lehet valami baja a babának?

Figyelt kérdés
2018. aug. 13. 21:06
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

24-28 hét között heti 1-2-szer jártam gyökérkezelésre. A helyi érzéstelenítéstől semmi baj nem történik, teljesen biztonságos. Ellenben a gyulladás nagy bajt okozhat. Nekem antibiotikumot is kellett szednem egy hétig, annyira gyulladt volt a fogam (egyik napról a másikra kezdett borzasztóan fájni), penicilina tartalmút kaptam, terhesen is lehet szedni, plusz a nőgyógyászom ajánlott egy másikat, ha megint bedurranna, de szerencsére azóta semmi nem volt. Amire figyelj, ha antibiotikumot kell szedned (mert ilyenkor valahogy minden érzékenyebb, én már az első szem antibiotikumtól szenvedtem) hogy a bél- és hüvelyflórád rendben tartásának érdekében szedj probiotikumot, illetve van kimondottan krém is odalentre, nem a Canestenre gondolok, hanem ami megelőzésre jó, hüvelyi probiotikum, nem jut eszembe a neve, de érdeklődj utána dokinál/gyógyszertárban.

Nyugi, a doki olyan kezelést úgyse fog csinálni, ami kárt okozhat.

2018. aug. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Magika27 válasza:
Én most voltam 12 hetesen fogat tömetni. Érzéstelenítőt kaptam, röntgenre azt mondták nem lehet. Más fogorvosnál is voltam korábbi terhesség kapcsán, ő is ezt a véleményt osztotta.
2020. okt. 20. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!