Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36 hetes terhes vagyok az...

Domcsika22 kérdése:

36 hetes terhes vagyok az orvosom szerint de nem a menstruációm alapjan számolja es nem ertem hogy miert?

Figyelt kérdés
November 14.en volt meg utoljara es szeptember 10re irt ki. Tegnap voltam nala es mar 3kg 40dkg a baba a mehszajam megrovidult es nem olyan kemeny mint volt. Az erdekelne hogy volt e valaki hasonlo helyzetbe es az orvos szamitasa alapjan szült e vagy a menstruáció szerint? Köszönöm elore is
2018. aug. 16. 09:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Megneztem es igaza van az orvosnak. Nyugodj meg!


Az uh idejen 12 het 3 napos volt a terhesseged kb, ez alapjan szeptember 9-10 kornyeken toltod a 40 hetet.

Most 36 hetes vagy valoban, vasafnap, vagy hetfon (mar nem emlekszem mit szamoltam) van a hetfordulod, akkor leszel 37 hetes.


Bizony kesobb volt peteeresed, fiatalabb a baba. Ezert volt kesobb pozitiv a teszted, ezert lett februar vegen 12 hetes meretu.

Nincs ezzel semmi baj, hidd el.


Ha akar, akkor ugyis hamarabb megerkezik, de egyebkent siman megszulethet szeptember masodik feleben, mert a terminust ugye csak 10-en toltod. Azutan ket hetig meg nincs tulhordas, csak terminustullepes, ami teljesen normalis dolog. Betoltott 42 het utan van tulhordas, de addigra mar ugyis inditanak.

A sajat magad megnyugtatasa miatt felejtsd el a mensi szerinti datumot, mert az nem esik egybe a terhessegeddel.

Keszitsd magad inkabb a szeptemberi datumra, akkor turelmesebben tudsz varakozni. Ha akar, akkor jon hamarabb. :)


A szervezeted nem emlekszik a mensi szerinti datumra, nincs ilyen, ez max valami ezoterikus hokuszpokusznak lenne jo, de gyakorlatban ez nem igy mukodik.


A tulhordastol ne felj, mint irtam, az nalad valamikor azepgember vegen lenne. Millio dologtol lehet felni, az, hogy a baba nem indul meg akkor, amikor kellene es bent mar nem jo neki, ez egy a milliobol, butasag ettol felni. Baromi ritka dolog es eszre is vezsik. A tefhesseg vegen gyakrabban van vizsgalat, nezik az aramlast, jarsz majd ctg-re, szamolnod kell a magzatmozgast, stb.

Ha gond lenne, akkor eszre vennek, de nem lesz!

2018. aug. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm majd kiderul ha a megerzeseimre hallgatok augusztus vegen meg lesz a kismano meg ahogy erzem magam :D mar jarok nst-re ott minden rendben van . A dokim is mondta hogy vegulis barmikor johet mar a súlya meg van hozza meg ugye amit irtam a mehszajrol is :)
2018. aug. 16. 12:11
 13/13 anonim ***** válasza:

A terhesség általában 40-42 hetesek


Úgyhogy a túlhordástól ne aggódj


Néhni fogják a keringést , a szívhangot.

Ki fog derülni, ha a baba már túl régota van benn.


Az esetek 99 % -ában viszont a babák tudjak mikor kell indulniuk.


A lányom 41+1 indult ( nem elszámolás, és később foganás miatt)


12. Heti UH a mérvadó, nem a mensi

2018. aug. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!