Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » December vègèn fogok szülni,...

December vègèn fogok szülni, november vègèig szerettem volna dolgozni. Főnököm rendszeresen piszkàl, hogy romlott a teljesìtmènyem a terhessèg miatt. Kijelentette Októbertől új embert vesz fel, menjek el tàppènzre. Mit tehetek?

Figyelt kérdés

2018. aug. 22. 20:01
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
48%

Akinek nem inge, nem veszi magára. Leírtam, hogy NEM azokra a nőkre értem, akik terhességüktől függetlenül is normálisan viselkednek, hanem azokra, akik úgy állnak hozzá, hogy “Hát én terhes vagyok, nekem senki nem szólhat egy rossz szót se.” Mert bizony sok ilyen van, aki visszaél a helyzetével. Egyébként ne haragudj, de a terhességi fáradtság mindenki magánügye és semmire sem mentség, ez még attól nem jogosítja fel arra, hogy a munkahelyén semmit ne csináljon, amit egyébként megkéne! A munkahely munkahely, függetlenül attól, hogy terhes-e az ember vagy sem. Ha nem tudja megfelelően ellátni a feladatát, akkor otthon kell maradni táppénzen. Mert a mi kolléganőnk valóban visszaélt a helyzetével és mindent mással akart megcsinaltatni, egy papírt nem volt hajlandó lefénymásolni v bescannelni, azért ne vicceljünk már. De a fizetést azért szerette felvenni a semmiért. És ahogy hallom ismerősöktől, barátnőktől sok helyen fordul elő ilyen nő.

Azt sem írtam, hogy a kérdező hibája és a főnöke jogosan piszkálja, csak hogy lehetseges! De ha ok nélkül is piszkálja, akkor sem az a megoldás, mint itt valaki javasolta, hogy “véletlenül” töröljön vagy tüntessem el valamit!

2018. aug. 22. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

Nem bántásból de akkor mi lenne a megoldás rá szerinted? Nyíltan kijelentették mivel terhes és "romlott a teljesítménye" nem akarja a főnöke hogy a munkahelyen tovább foglalkoztassák. Személy szerint azt gondolom hogy meglehet próbálni beszélni a főnökével de ahogy látom a leírásból süket fülekre fog találni a kérdező. Több szemszögből kell megközelíteni a dolgot már ne is haragudj. Eddig csak azt láttam a bejegyzéseidben hogy a munkáltató a szent. Sosem voltam még terhes tehát személyes tapasztalatom nincs de kicsit gondolj bele abba hogy az adott kérdezőnek mennyire rossz lehet ez a szituáció, illetve a terhesség nem betegség hanem állapot ez is tény de most komolyan olyan helyre járjon be egy várandós nő ahol egésznap stressznek van kitéve és folyamatos piszkálásnak? Független ugye attól hogy romlott-e a teljesítménye vagy sem, pluszban ugye nem is értem hogy mire fel mond olyat a munkáltató hogy mert a háta mögött sunyi módon lett terhes... Senkinek semmi köze ahhoz hogy ki hogyan alakítja a magánéletét és hogy mikor szeretne gyereket.


A kérdezőhöz pedig annyi mondandóm lenne hogy szerintem is menj el táppénzre. Legalább lenyugszol kicsit, pihensz, készülsz a babád érkezésére. :)

2018. aug. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, megerősítést kaptam, hogy nem csak az én felfogásom szerint érthetetlen ez a fajta viselkedés, de tudom nem mindenki ilyen. Táppénzre elmegyek, a nyugalom fontosabb számomra, a munkám iránti szeretetem pedig ennek ellenére megmaradt és a későbbiekre nézve pedig sokat tanultam.
2018. aug. 23. 14:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!