Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen tüdőszűrés? Hogyan...

Terhesen tüdőszűrés? Hogyan sumákoljam el?

Figyelt kérdés
Kedden leszek 7 hetes, aznap kell mennem a munkatársaimmal szűrésre. A dokim kifejezetten megtiltotta, ami érthető. A gondom csak az, hogy az egész kollektíva megy, a munkáltatóm hozza mindannyiunk kézikönyvét, amit a vizsgálat után ő kap meg utána. Nem akarom, hogy megtudják, hogy terhes vagyok. Túl vagyok több vételesen is, ez a terhesség is nehezen indult. Mik a lehetőségeim ebben az esetben?
2018. aug. 25. 15:03
 1/9 anonim ***** válasza:
31%
Miért nem akarod? Nem kell világgá kürtölni, elég a munkáltatót beavatni.
2018. aug. 25. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát nem sok. Vagy megcsináltatod és ártassz a babának, (minden diagnosztikai vizsgálat tilos, RT, CT,MR )vagy nincs vizsgálat és elmondod hogy terhes vagy. Ezt elsumákolni nem fogod tudni.Mégha most nem is mész el vmi oknál fogva, gondolom kötelező, és te mostantol kezdve még 32 hétig biztos nem mehetsz tüdőszűrőre.
2018. aug. 25. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Aznapra táppénzre mész, bent azt mondod, hogy hasmenés. Ez akkor megoldás, ha nem lesz rögtön bepótolva, amint visszamész.
2018. aug. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Pont hogy a főnököm előtt szeretném a legjobban titokban tartani. Elég rosszindulatú 1 ember. Ha aznap nem is megyek be utána rögtön be kell pótolni. Természetesen nem megyek el, a gyerek az első.
2018. aug. 25. 15:22
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem tudod elsumákolni. Gyanítom élelmiszeripar, vagy vendéglátás.

Ott ez a kötelező alkalmassági vizsgálat része. Ha nem mész el, és letelik az egy év, nem állhat az munkába.

Tehát mindenképpen el kell mondanod, és kérdezz utána, hogy ilyen esetben mi van? Ugyanis hivatalosan nem dolgozhat áll így, hacsak nincs valami kiskapu.

2018. aug. 25. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Volt egy hasonló kérdés pár éve, a 8-as válasz érdekes lehet:


https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__teher..


Én felhívnám a tüdőgondozót, lebeszélnék egy nagyon közeli időpontot, addig elmennék táppénzre, utána elkérném a főnökömtől a kiskönyvet (annak egyébként nem nálad kellene lennie?), és elintézném ezt a másik vizsgálatot.

2018. aug. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Óvónő vagyok, mindig augusztus végén megyünk el szűrésre, most telik le az 1 év.
2018. aug. 25. 16:20
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Óvónőként amúgy sem ártana, ha tudnának a várandósságodról, mert nem nagyon kéne egyedül maradnod a gyerekekkel. Mi lesz, ha váratlanul rosszul leszel? Vagy ha az egyik gyerek elkezd durván hányni? Nem kéne elkapnod, de nem mondhatod, h nem takarítod fel... én is óvónő vagyok, ezt semmi pénzért nem titkolnám el.
2018. aug. 25. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
10 hetesen lesz 1 genetikai vizsgálat, 50% az esélye, h beteg a baba. Ha beteg el kell vetetni. Nincs szükségem az újabb pletykákra, vagy sajnálkozásra mint legutóbb. Persze ha kiderül h minden ok akkor azonnal elmondom. Október 2.-án leszek 12 hetes addigra minden kiderül.
2018. aug. 25. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!