Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hány hetesen voltatok először...

Hány hetesen voltatok először a védőnőnél?

Figyelt kérdés
10 hetes vagyok és ma azt mondta az orvos,hogy csak a 12 hetes ultrahang után menjek először a védőnőhöz,mert ha akkor valami eltérést lát majd,akkor felesleges..Kérdeztm,hogy most lát-e valami bajt,azt mondta eddig nem.Kicsit furcsa nekem,mert az előző terhességnél a kislányommal 9-10 hetesen már voltam,igaz akkor másik orvoshoz jártam.
2018. aug. 25. 16:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
9 hetesen voltam azt hiszem először. Ikreket vártam, de nekem nem mondott ilyet az orvos.
2018. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
73%
7-8 hetesen, akkor lett megállapítva az élő terhesség, mondta a doki, hogy mehetek. Mentem is, védőnő se mondta, hogy korai lenne, de sokan tényleg nem mennek még ilyenkor.
2018. aug. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
67%

Én mikor másodjára voltam orvosnál 9hetesen akkor kaptam egy papírt amivel mondta hogy jelentkezzek a védőnőnél. Szoval én 9hetesen mentem. De minden orvosnál másképp működik.

Biztosra akar menni az orvos mert ugye a vetélés és mi egyéb a 12dik hétig jobban fennáll. Bár nekem az a fura hogy a 12dik hétig megkelett csináltatnom az első vérvételt amihez a védőnő adta ki a papirokat. De nem tudom ez nálad hogy van?

Ezt leszámitva szerintem ha 12 hetesen mész elsőnek, az is teljesen elég.:)

2018. aug. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
39%

Nyugodtan elmehetsz elöbb. A nőgyógyász csak a méheddel és a magzattal foglalkozik.

A védőnő vérnyomást mér, vizelet vizsgàlatot vègez.... Szerintem legalább olyan fontos az is ,hogy mi történik az egész szervezetben mint az, hogy a baba jól fejlődik.

2018. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
57%
A 12 hetes uh eredményét a kiskönyvbe írja a doki,azt pedig a védőnő adja.Szóval előtte érdemes felkeresni.
2018. aug. 25. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
62%

Az elsőnél 13 hetesen voltam először a védőnőnél, mert az orvosom is ezt az elvet vallotta, mint a tied.

Most 11 hetesen megyek majd, de csak mert egyébként is vinnem kell a "nagyot" 3 éves státuszra és így beszéltük meg a védőnővel.

2018. aug. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
61%
6 hetesen voltam nőgyógyásznál, megállapította a terhesseget, 1 hétre rá felhívtam a védőnőt, és a 8. héten már mehettem is hozzá, kiállította a kiskönyvet, stb.
2018. aug. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
49%

7 hetesen.

6 hetesen állapították meg a terhességet, utána héten mentem a védőnőhöz. Akartam minél előbb kiskönyvet.

Azóta nem voltam védőnőnél, most vagyok 15 hetes, jövőhéten megyek megint hozzá.

2018. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
69%
8-9. héten voltam, mert az első trimeszteri vérvételre már a kiskönyvvel kellett menni.
2018. aug. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy igen, már a 12 hét előtt csomó vizsgálaton voltam:

EKG, fogászat, háziorvos, első nagy labor.

Több helyen kérték a kiskönyvet.

Lehet máshogy van máshol, de nekem így van.

Budapest

2018. aug. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!