Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kinek volt vércsoport összefér...

Kinek volt vércsoport összeférhetetlensége? Hanyadik babánál? Lett valami baja a babának?

Figyelt kérdés
Testvéremnek most lesz a harmadik babája,kettőt már elvetetett.Most vércsoport összeférhetetlenséget állapítottak meg nála.Lehet a babájának valami komolyabb baja?
2010. jún. 21. 14:33
 1/3 anonim ***** válasza:

RH-összeférhetetlenség a második terhességtől kezdve fordul elő, az abortusz is terhességnek számít, mivel a baba Rh pozitív vére az abortusz során bekerül az anya RH netatív véráramába, és a keletkező antitestek a későbbi RH pozitív babát megtámadja.


Ma már ezt a problémát nagyon könnyű orvosolni, vércsere sem kell hozzá. Ne aggódj, a babának semmi baja nem lesz, nemhogy komolyabb.

2010. jún. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Anyunak és apunak különb a vércsopija, anyum neg apum pozi, én vagyok a 2. gyerek, 7 napig voltam korházban mert nagyon sárga lettem, de más baj nem lett, én pozis lettem.
2010. jún. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A lányomnak születése után kb 24 órával végzett vérvétel után azonnal mentőt hívtak, irány egy másik kórház. 4 naposan vérátömlesztést kapott. Az én és a férjem fővércsoportja között van összeférhetetlenség.

Most várjuk a tesót, sajnos neki is kinéz ez a procedúra, hacsak nem az én vércsoportomat örökli. Sajnos kicsi az esélye, mert a férjemé a dominánsabb.

De ez ritka, a nővérednél nem rh összeférhetetlenség van?

2010. jún. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!