Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az 1990-venes években a...

Az 1990-venes években a terhesség idejét, szülés idejét, miért 38 hétben határozták meg?

Figyelt kérdés
Régen azt mondták,a ki irt időpontra született babára,hogy 38. hhéten született,mai világba 40.hét a terhesség
2018. aug. 28. 13:53
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

Csak arra tudok gondolni, hogy az utolsó menstruáció és ovu közti időt nem számolták. Elvégre akkor még nem vagyunk terhesek gyakorlatilag. Tehát a magzat tényleges korát nézték, csakhogy ehhez tankönyvi ciklus kell.

Megkérdeztem anyukámat, neki '89-ben hónapokban számoltak, hetekről szó sem volt.

2018. aug. 28. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Én 89-ben szültem. Pont most rendeztem az orvosi papírjaim és a kórházi zárón az van, hogy a terhesség 39. hetében született.....

A terheskönyvemben benne van az utolsó menstruációm és a szülés várható ideje és ha egy mostani kalkulátorral számolom, ugyanazt az időpontot adja meg várható szülési dátumnak, mint ami a terheskönyvemben van.

A terhesség megállapítása is úgy van megadva benne, hogy x. hóna y napján 6 hetes terhesnek felel meg.

Az UH lapomon is hetekben van feltüntetve az idő és úgy vezették rajta a diagramot.

De ha csak beszéltünk valakivel a terhességről, csak hónapokban mondtuk az idejét, pl: 4. hónap elején vagyok, nem hetekben, vagy úgy, hogy 14+2 hetes terhes vagyok.

2018. aug. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Rosszul emlékszel vagy rosszul emlékszik az ismerősöd, aki ezt mesélte, mert ugyanúgy 40 héttel számoltak már korábban is.

79-ben és 84-ben szültem. Fiam is, lányom is 38. hétre született. Mindkettőnél az szerepelt a papíron, hogy terminus előtti burokrepedés. Pont néztük a lányommal, amikor neki közeledett az idő.

2018. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
54%
Én is 38.héten születtem, ‘86-ban, itt akkor a betöltött max.hét annyi volt, és indított szülés volt.
2018. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
71%
1997-ben születtem és pont a múltkor mutatta Anyu a papírokat. Hetekben számolták a terhességi kort és 40 hét volt akkor is.
2018. aug. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%
Nővérem 83-ban, én 87-ben születtem. Mindkettőnk papírján az szerepel, hogy 38.hétben. Anyum azt mondta, ez volt a kiírt dátum, és hogy akkoriban az első 2 hetet nem számították bele.
2018. aug. 28. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
76%

86-ban szültem, indított szüléssel (lassult a szívverése) a kiírt időpont előtt 9 nappal. A zárón az van, hogy: "38. héten született újszülött. Bentléte alatt keringése, légzése jól adoptálódott"

Sógornőm is abban az évben szült, a 42. héten császározták.

(Az én koromat a betöltött éveim alapján írták rá a zárójelentésre. Ha én is túlhordtam volna 10-11 napot, egy évvel idősebbnek írtak volna.)

Csak a szülés előtti és utáni kb. 2 hétben beszéltünk hetekről, napokról (ennyi hét/nap van még szülésig, ennyivel hordta túl/ezelőtt kellett volna születnie), amúgy hónapokban mondtuk/mondták.

2018. aug. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha ez valóban így lett volna, akkor igen kínos lenne, hogy engem a 42. héten indítottak (záróban is ez van). 90-ben születtem pont.

Szerintem vagy rosszul emlékszel vagy aki mesélte nem emlékszik már rá.

2018. dec. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!