Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Anyukák! Volt köztetek olyan...

Anyukák! Volt köztetek olyan akinél előfordult szülés utáni depresszió?

Figyelt kérdés

Az én családomban eddig minden nőnél előfordult szinte ez a dolog. Kicsit paranoiás vagyok,félem hogy ez engem is "fenyeget".

Aki tapasztalta ezt,az hogy élte meg?

8hónapos kismama



2018. aug. 1. 19:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Igen, sajnos. Borzasztó volt. Teljesen tönkretette a gyermekagyas időszakot. Nem tudtam ellene mit tenni. Nem kívánom senkinek.
2018. aug. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nagyon szörnyű, de ne parázz tőle szerintem, nincs mindenkinek.
2018. aug. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt :(
2018. aug. 1. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Utolsó voltam, úgy éltem meg, h borzaszto volt. Nekem el is húzódott. Kb nem tudtam magamról abban az időszakban. Én se kívánom senkinek.
2018. aug. 1. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, borzasztó volt, nagyon nehezen éltem meg. Egyet értek az elsővel nem élveztem a gyermekàgyi időszakot. És szépen fogalmaztam. Nekem rengeteget segített és tűrt a férjem és a szüleim is tàmogattak.
2018. aug. 1. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
89%

Sajnos, és borzalmas volt.

Rólam tudni kell, hogy világéletemben egy igazi pörgős csaj voltam, aki élvezte az életet, és sosem bírt nyugodtan megülni a seggén. Amíg az utolsó trimeszterbe nem léptem, a baráti társaságommal és a párommal minden héten eljártunk bulizni, fesztiválra, strandra, autóversenyekre... szóval nem akartam kimaradni semmiből a terhességem miatt.

Aztán amikor megszültem, ez egy csapásra megváltozott. Hirtelen ott voltunk otthon, a baba és én kettesben. Bár nagyon örültem neki, hisz akartuk őt, de pár nap után mégis rádöbbentem, hogy az eddigi életem végleg megváltozott.

Igazából itt kezdődött az egész. Belegondoltam, hogy az eddigi pörgős életem most lenyugszik. Elkezdtem nosztalgiázni, nézegettem a régi képeket, videókat amin a barátokkal voltunk, és csak sírtam, sírtam egész nap. Sirattam a régi, gondtalan, felhőtlen életemet. Bántott, hogy hirtelen kiszakadtam ebből. A barátainkkal csak telefonon tartottam a kapcsolatot. Plusz megőrültem attól is, hogy az első hetekben állandóan otthon voltam, hogy nem mozdultam ki a lakásból. Azelőtt sosem fordult elő ilyesmi. Komolyan mondom, még a páromra is irigy voltam, amiért ő legalább dolgozni jár, emberek közé, én meg egész nap csak kettesben vagyok a picivel.

Plusz ugye jött emellé a kevés alvás, az állandó fáradtság, a teljesen felborult napi ritmus, hogy most már más (a baba) igényeihez kell alkalmazkodni és nem az az elsődleges h nekem mi a jó....

Szóval az első 3 hétben ezen gondolatokkal nagyon magam alatt voltam, aztán szépen lassan elmúlt.

Ma már fél évvel később boldog anyuka vagyok, aki megértettem, hogy az élete egy új, izgalmas korszakba lépett.

2018. aug. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Hasonló a történetem mint az előző válaszolónak, csak após új felesége rátett egy lapáttal. Eljött és kereste a hibákat bennem, pl. egyszer mikor ott volt nem mostam meg a kezemet pelenkázás után. Nekem nem szólt, páromtól hallottam vissza. Titokban áthívta a párom hozzájuk és elmondta neki, hogy figyeljen rám mert ő látja, hogy nem helyesen gondozom a babánkat és rossz anyának nevezett. Na ezek után úgy összevesztem a párommal mint még soha, örjöngtem. Képzelhetitek mit éreztem kezdő anyukaként...
2018. aug. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nálam az volt a kiváltó ok, hogy koraszülött lett, csaszaros és el is vették tőlem. Kb ez egy trauma, de aztán hazavittem és csak sírt és sírt és sírt, hasfajos volt. Én meg kialvatlan, nulla sikerélmény anyaként. Később is kezdett bármit el a babám, később mosolygott rám, később múlt el a hasfajas....azt hittem örökre így marad és azt is, h nem vagyok elég jó anya, valamit marhára elb(@)sztam. 2 évig tartott, mire kihevertem. Végül gyógyszerrel egyébként.
2018. aug. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
En most vagyok ebben a depresszioban, es kb 7 honapja szultem..kesobb jott ki es mar egy JO ideje tart..es nagyon elviselhetetlen ☹️
2018. aug. 23. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Akinek van védőnője annak nem lehet sem szülés előtt sem szülés után depressziója! Nekem nagyon sokat segített a védőnőm, mert a barátnőm volt. Bármikor hivhattam beszélgetni, a depresszió távolról elkerült.

Egyszer meg is mutatta nekem, hogy miket irogatott rólam és nagyon szép emlékek.


A védőnő nemcsak a gyereket, hanem a családot is gondozza, védi. Megvédi a betegségektől meg a depressziótol is. Ő mindenben segít, mert védő.

Nekem ő volt a támaszom, de mostmár 38 vagyok és 8, 11, 15 évesek a gyerekek.

Azóta nem volt ilyen közeli barátnőm.

2018. nov. 5. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!