Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor csinálnak hüvelyi uh-t...

Mikor csinálnak hüvelyi uh-t terhesség alatt? Én úgy tudtam, hogy csak a legelején.

Figyelt kérdés
Most pedig a baba-mama oldalon olvasom,hogy 24.héten is hüvelyi uh van. És tényleg nincs már uh a 7.hónaptól?
2018. szept. 5. 14:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
84%
Én meg 2 gyerek után ezen az oldalon tudtam meg, hogy létezik hüvelyi uh 😅
2018. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%

Hàt nekem csak 6-7 hetesen csinaltak huvelyi uh-ot.

9 hetesen mar hasit.

Miert ne lenne uh a 7. honaptol??? Ezt honnan szedted?

2018. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ezer dologtol fugg. Az en orvosom pl az elso trimeszterben sem csinál hüvelyi uh-t, ha nem muszáj. 4+1 naposan pl hasi uh-n látta a 3 m-es petezsákot, másnap a meddőségi központban hüvelyi uh-val se láttak semmit. De a méhnyak méreteit 20 hetesen hüvelyi uh-val mérte, hogy tudjuk mekkora arabin pesszárium kell. És utána is időközönként hüvelyi uh-val mérte,hogy mennyire rövidül a méhnyak, tölcséresedik-e a belső méhszáj. De alapesetben nem csinál hüvelyi uh-t később sem. Nekem a 12. heti genetikai uh is hasi volt az Istenhegyi Gendiagnosztikai Centrumban. Rengeteg dologtól függ ez (gép minősége, orvos tudása és szokása, meh helyzete, baba fekvése,vizsgálat oka)
2018. szept. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Amikor kell. Van, hogy csak azon látják, amit kell.

Pl: hiába volt a 0. ultrahangom hasi, a 12. hetin belefúrta a baba a fejét a medencecsont mögé + a mellső fali lepény is kitakart és sehogy se akart mozdulni. Na emiatt muszáj volt alulról alánézni, hogy le lehessen mérni.

2018. szept. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Azt írja,ezen a héten a méhnyak hosszát mérik hüvelyi uh-val. A 7.hónaptól nincs uh-t pedig sógornőm mondta,aki 2 napja szült,és még hétvégén mesélte,hogy a 7.hónap óta csak ctg v nst (Bocs,még nem vagyok annyira képbe ezekkel) vizsgálat volt,ott minden ok,akkor minek nézzék a babát? Hát nekem ez fura volt,ezért kérdezem,hogy tényleg így van-e.
2018. szept. 5. 14:48
 6/13 anonim ***** válasza:
A 35. héten nekem még volt egy UH-m, utána a 36. héttől hetente a kórházban NST, mivel túlhordtam ezért utána már 2 naponta NST és néztek egy fluometriát (áramlást) UH-val. Tehát (legalábbis nekem) volt UH a 7. hónap után is. Hüvelyi UH 2x volt: az egyik a terhességmegállapításnál a másik pedig a 35. hetin amikor az orvosom a méhszájat nézte.
2018. szept. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2 hüvelyi uh-t csináltak a 12-dik hétig, de csak mert az egyik megállapította a másik meg a fogadott orvosom lett és újra lemérte a babát.

Terhesgondozásra magánúton jártam úgyhogy 3-4 hetente hívott vissza és hasi uh-t csinált.Egész a 36.dik hétig után már nst-re jártam meg a 39.héten csináltak fekvése miatt egy hasi uh-t.

2018. szept. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem például bizonyos lepényproblémák miatt minden egyes alkalommal, még ma is, a 36. héten is át kellett váltani hüvelyi uh-ra. Nem örülök neki, de igazából mindegy: ha kell akkor kell, csak legyen minden rendben a gyerekkel.
2018. szept. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szültem már, és nekem a 38. héten is csináltak uh-ot... sőt, 40. héten is 😃
2018. szept. 5. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt hüvelyi uh egy sem. Magánrendelőbe jártam.
2018. szept. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!