Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek 12 hetes ultrahangon...

Akinek 12 hetes ultrahangon nagyobbnak mérték a babát, kiírthoz képest mikor szült?

Figyelt kérdés
Igazából végig nagyobbnak mérték, de azt mondják a 12 hetes a mérvadó
2018. szept. 10. 12:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Első babám picit több, mint egy héttel volt nagyobb 12 hetesen, eredetileg február 22-re voltam kiírva menstruáció szerint, aztán azt módosította a dokim február 12-re. Végül február 5-én született meg kerek 39. hétre 4120 grammal. Szóval nem baj, hogy "hamarabb" jött, sikerült megnőnie. 😄

Most várjuk a másodikat, szintén zenész. Ő egy héttel volt nagyobb 12 hetesen, most 33 hetes vagyok.

Érdekesség, hogy pontosan tudom mikor fogantak, mégis nagyobbak. 😊

2018. szept. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
40+2
2018. szept. 10. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

3 Nappal nézték magyobbnak

41+1 szültem

2018. szept. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Par nappal (kb 3) hoztak elore a kiiras datumat a 12 hetes ultrahang alapjan az elso terhessegemnel.

Kesobb a legtobb merete erosen elhuzott, atlagban egy hettel, volt, ami ket hettel volt nagxobb mar a 30-as hetekben.

Ez mar valoban nem valtoztatja a terhessegi kort, csak siman nagyobb volt valamivel az atlagnal. Vegul kerek 39 hetre szuletett (az “uj” szamitasnak megfeleloen).

A masodik gyereknel nem modositottk, mert stimmel a mensines a meret szerinti kor.

Most a 3. babaval erdekesen alakul, mert kesobb volt peteeresem par nappal, ennek ellenere nagyobbnak tunt a 12 hetesen par nappal. Igy a peteereshez kepest egy hettel hoztak elorebb a kiirast. Amugy lehetetlen, mert abban a ciklusban egyszer voltunk egyitt, kb pont ovulacio idejen, de mindegy. (Elotte beteg voltam, utana meg a ferjem elutazott).

Ezt csak azert irtam le, mert teny, hogy 12 hetesen a meret szerint nagyon jol be lehet loni a terhessegi kort, de azert merget nem kell ra venni, igy is lehetnek tobb napos elteresek. Nekem 4x mertek le az embriot, mindig ugyanaz jott ki, megis olyan elteres van, ami nem lehetseges. :)

Ennek szerintem 1-2 hetes kulonbseg eseten van jelentosege, amugy meg 38 es 42 het kozott barmikor johet a baba, meg akkor is, ha pontositva van a terhessegi kor.

2018. szept. 10. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Egy héttel nagyobb volt végig, de nem akart magától kibújni, 40+5 naposan indították, és végül császár lett. De így is felázott már a bőre, jó, hogy nem maradt tovább.
2018. szept. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!