Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt olyan akinek a petezsák...

Volt olyan akinek a petezsák mérete a 8 hetes Uh-n 30mm volt? Ez nem gond? Van köze hogy körülbelül mikor fogant?

Figyelt kérdés
2018. szept. 12. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:

8 het korul ez atlagos meret, nem kiugro, viszont a petezsak meretebol nem lehet ugy igazan kovetkeztetni a terhessegi korra.

A gyakorlatban pedig 6-7 hetes kor utan, ha van embrio, akkor a petezsakkal mar nem igazan foglalkoznak, le sem szoktak merni altalaban.


Neked volt embrio? Mert ekkora petezsakban mar lennie kellene. Ha igen, akkor mekkora volt a crl? Inkabb abbol lehet kovetkeztetni, hogy van-e lenyeges elteres a mensi szerinti es valodi terhessegi kor kozott.

2018. szept. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen volt embrió. A Crl 14mm volt
2018. szept. 12. 07:18
 3/6 anonim ***** válasza:

Az teljesen jo.

Talan par nappal fiatalabbnak tunik, legalabbis legutobbi terhessegemnel 8 hetesen par naposan (mensi) 15 mm-t mertek es azt mondta a szonografus, hogy kb egy hettel kisebb, mint kellene.

De!

Ebbol annyira nem szabad kiindulni, ugyanis 9 hetesen mashol voltam uh-n (nem szamitottam ra, mas vizsgalatra mentem) es ott meg mar 25 mm-t mertek es “idosebbnek” latszott. Marpedig 4 nap alatt nem nonek egy centit.

Utobbi meres lehetett a jobb, mert a 13 hetesen uh-n is annak megfelelo volt es azt fixaltak is.


Szoval ez tenyleg csak ugy kb ad kort, nagyjabol azert be lehet merni az embrio merete alapjan, hogy hetes elteres ne legyen, de par napos pluszban/minuszban igy is lehet siman.

2018. szept. 12. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Persze, van köze, hisz minél "idősebb", annál nagyobbra nő és nem minden baba fogan pont 14 nappal a menzesz első napja után, hiába számolják a menzesztől a terhességet. Neten találsz táblázatokat, mikor mennyinek "kell" lennie. Plusz pl. nekem egyik gyereknél egyik nap (másik doki, máshol) 4 mm-rel nagyobbat mért, mint rákövetkező nap (nem ment össze, azóta már megszületett). Szóval egy térbeli dolgot mérnek le a képernyőn behúzva egy vonalat, ezért ennyire nem lehet belőle megtudni pontosan hány napos.
2018. szept. 12. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Utolsó akkor azt mondod h pl nekem annak ellenére hogy rendszertelen volt a mensim lehetett 14. Körül az ovum? Neztem magzat méret táblázatokat és jincs eltérés sőt meg pár nappal egy picit nagyobb mint ahány hetes vagyok mensi szerint. A doki pl most azt mondta h a 16hetes CRL 11 megfelel egy 17 hetesnek ( akkor voltam 16+3)

2018. szept. 12. 07:59
 6/6 anonim ***** válasza:

A babák a 12. hétig fejlődnek nagyjából egyformán, utána már kezdenek kiütközni az egyéni eltérések. Ha a 12. hétig mértek szerint nagyjából mindig ugyanannyi volt a papírodra írva, hogy mikorra várható (vagy annyi hetes/napos volt, mint amennyi az előző papír szerint is eltelten várható volt), akkor elég valószínűen igazat mondott az a papír és jól mérték. (De napra pontosan akkor sem lehet meghatározni a fogantatást, pláne ha pár naponta volt lehetőség rá, mert a spermiumok több napig életképesek. Meg ez nem is annyira fontos, a legtöbb baba a kiírt nap előtt +/- két héttel születik és csak nagyon kevés pont aznap.)

A 12. hét után pedig, mint már írtam, nem egyformán nőnek: valamelyik kisebb, valamelyik nagyobb, a leletre pedig azt írják, az átlaghoz képest mennyi idősnek felelnek meg a méretei. Példaként: ha a 12. héten 12 hetes volt, de 20 hetesen már 21-nek nézik, az nem azt jelenti "öregebb" és hamarabb jön, hanem azt, hogy nagyobb, mint egy átlag 20 hetes baba. (Ráadásként :) később az egyes testrészei is lehetnek más-más átlagnak megfelelők, tehát ha majd 30 hetesen a combhossza 31 hetes, a feje meg 32, akkor lehet, hogy ő egy magas és nagyobb fejű baba lesz, ahogy a felnőttek között is van, aki rövidebb lábú és nagyobb fejű, de ettől még teljesen belefér a normálisba és ránézésre sem aránytalan.)

2018. szept. 13. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!