Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hónapos baba mellett...

Pár hónapos baba mellett miért akartok gyorsan újra teherbe esni?

Figyelt kérdés

Nekem 4 hónapos a kisfiam. Szeretnénk majd kistesót, de majd csak 2-3 év múlva, addig szeretném kiélvezni hogy hárman vagyunk, szeretnék csak a kisfiammal foglalkozni. Őszintén nem értem azokat akik szülés után pl fél éven belül már megint terhes, vagy megint terhes akar lenni. Nem értem mi motiválja az embereket erre.

Ha belegondolok, egy fél éves gyerek mellé ha 9 hónap mulva érkezik a kistesó akkor még a nagyobbik is csak 15 hónapos lesz aki 100%os figyelmet igényel még. A test sem regenerálódik ennyi idő alatt, ha pl császárral szültél korábban. Az első trimeszterben pedig az émelygés mellett pelenkát cserélni egy igazi kihívás lehet. A folytonos fáradtság meg önmagában is megviseli az embert, nemhogy egy kisgyerek mellett aki akár éjszaka többször is felsír akár a fogzás miatt. És mindezt úgy mondom, hogy én pl egyszer sem hánytam a terhességem alatt, nem vizesedtem és 2 óra alatt megszültem tehát semmi negatív élményem nincs a terhességgel. Nem akarjátok kiélvezni az első szülöttel az éveket? Amíg csak rá koncentráltok és nem a pocakban lévő tesóval felezitek a figyelmeteket?


2018. szept. 14. 17:27
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
85%

Mert elment 7 évünk az elsőre és nem adjuk fel az álmunkat, hogy 3 gyerekünk lehessen...

Nem így terveztük, de az idő már szorít...

2018. szept. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
31%

Mert azt hiszik hogy majd "összenőnek" és ellesznek egymással, anyuka meg szusszanhat. Hát nem :)

Barátnőm kis korkülivel szült, de bevallja derekasan: rohadt nehéz. Folyton vitáznak, vetélytarsnak tekintik egymást néha, igazságot kell tenni, mindenből kettőt venni, és ugyanúgy ülhet le hozzájuk legózni meg babázni meg minden mert ketten sincsenek el nélküle. Kevesen vallják be hogy nehéz, mindenki isteníti hogy "iiiiimádják egymást" meg "összenőttek" (kedvenc bullshit-em), holott látom hogy bazi nehéz anyák és gyerekeknek is. Akkor jobb amikor már nagyobbak (ertsd iskolások).

2018. szept. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 piroska és a farkas ***** válasza:
82%
Szerintem az anya életkora is befolyásolhatja a döntést, aki később szüli az elsőt, de több gyermeket szeretne, nem nagyon tud éveket várni kettő között. Ami pedig a terhesség viselését illeti, megkockáztatom, h egy akkora gyerek mellett, aki még kúszik, mászik, elül a babakocsiban, nem rohan túl a járdaszegélyen, nem tud felmászni a polcokra, stb, kényelmesebb, mint egy 2-3 éves mellett, aki egy ugráló, futkosó, mindent felfedező energiabomba. Akkor már egy 4-5 éves mellett is könnyebb, ők már nagyon önállóak, és akár már értik is, ha pl anyának pihenni kell. Visszatérve az eredeti kérdéshez, én a kislányom 14 hónapos korában lettem kismama, tervezetten, de sajnos 15. hétig élt csak a magzat. A kisfiammal akkor lettem várandós, mikor a kislány 22 hónapos volt, ő akkor még bőven pelenkás volt, többször majdnem le is hánytam :), és 2 éves korától már nem aludt mapközben, úgyh nekem a " pihenj amíg a gyerek/gyerekek alszanak, kimaradt...legnagyobb bánatomra... Kb 2,5 év van köztük, ennél többet nemszerettünk volna. A nagy most középsős, én itthon leszek a kicsi 3 éves koráig, mert úgy érzem, úgy igazságos, ha a kicsinek is lehet csak velem ideje, ahogy annakidején a nővérkéjének is lehetett. Mindezt csak arra mondom, h a 100% figyelem minden gyereknek jár. Ha viszont egy Kicsinek Pici testvére lesz, az , bár nehéz, és " osztozkodós, de sokkal nagyobb ajándék annál, mintha évekig kapná egyedül a 100%- ot.
2018. szept. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
55%
32 éves leszek az elöre 4 évet vártunk,spontán öszejött lombik elött.Nemtudom hogy változott e valami a testemben szülés után és félek hogy megint évek telnek el mire megfogan a kisteso.Most 8 hónapos a lányom és ez az első hónap hogy ujra probálkozunk,kitugya lehet most elsőre összejön de az is lehet hogy ismét évek telnek el.Addig meg lehet közelebb lennék a 40 hez mint a 30 hoz.2 gyereket terveztünk és az sem lenne baj ha azonnal összejönne mert tudom hogy megbirkoznànk vele.
2018. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon kicsi korkulonbsegnel kisebb az esely a testverfeltekenysegre, mint 2-3+ ev eseten. Illetve van, aki tobb gyereket szeretne, de egy bizonyor kor folott nem szeretne szulni. Olyat is ismerek, akinel egeszsegugyi oka volt (endometriozis kiujulasanak megakadalyozasa, es olyat is, aki csaszaros volt a 2.-kal, es 4 honapra ra nem vedekeztek, jott a teso, es termeszetes uton szuletett meg.


Nekem a doki mar a 6 hetes kontrollon mondta (huvelyi szules utan), hogy egeszsegugyi akadalya nincs, ha gyorsan szeretnenk a kovetkezot. Meg varunk ra, ido kozben 2,5 eves lett a nagy, es sokszor eszembe jutott, hogy vajon hogy birtam volna, ha a gyerekem 5,5 honapos koraban megfogan a teso. Most viszont agyalhatokazon, hogy lesz-evmasodik (remelem, igen), es hogy a harmadik bele fog-e meg korban ferni, mert eredetileg 3 gyereket szerettunk volna. Ha most osszejon, es akarunk 3.at, akkor kozottuk kis korkulonbsegnek kellene lennie.

2018. szept. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

én nagyon szerettem volna minnél kisebb korkülönbséget,de máshogy alakult sajnos

3 év korkülönbség lesz köztük, hát még így is nehéz a rosszullétek miatt ellátni a fiam, és jelenleg még pelusos 😂 de eszembe se jutott,hogy a rosszullétek miatt ne vállaljunk kistesót

ez sajnos velejár... 12 hetes vagyok most kezd elviselhetővé válni..

aki ezeket rosszul viseli, ott hiába van nagyobb különbség,max pelust nem kell cserélnie...de ugyanúgy el kell látni a nagyobb gyerekeket is/családot/háztartást..stb.


nővérem '90, bátyjám '92, én '93, húgom 2002

gyerekként sokkal jobb megélni a kiskorkülönbséget,sokkal szorosabb a kapcsolatunk, mint pl. a húgunkkal..vele most vált szorossá,hogy már 16 éves


nyilván anya szemmel ez nehezebb, de szerintem aki teheti és szeretné nyugodtan vállaljon kis különbséggel gyerekeket

2018. szept. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
56%
10 es igazi bunkó vagy. Neked döglött patkány se való, nemhogy gyerek.
2018. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
89%

Nekem két év van a gyerekek között szóval nem estem olyan hu de rögtön teherbe a következővel. El se tudtam volna képzelni par hónapos mellett újabb terhességet.

De kakis pelust cserélni még egy közel két évesen is kell szóval hányinger szempontból tok mindegy :))

Barátnőim akik kifejezetten kis korkulonbseget szerettek volna így érveltek hogy hamarabb visszamehetnek dolgozni, illetve nem az van hogy egy évet dolgoznak és aztán megint eljonnek.

A gyerekek jobban osszenonek, a programtervezes és mindennapi életmód értelmében ez tényleg igaz ráadásul sokszor a második gyerek fejlettebb vagy önállóbb mint az első, a nagy fejlettségben húzza a kisebbet szóval majdnem olyan mintha ikrei lennének.

Az hogy kijonnek e eljatszanak e egymással az meg lutri. Akármilyen kulonbsegnel.

Én úgy látom inkább gyerek függő. Az én nagyfiam a nála két évvel és négy évvel kisebb tesójaval is nagyon jól elvan, ellenben a középső és a kicsi egymással már egyáltalán nem mert két dudás egy csárdában.

És van akit az életkora is szorít mert mondjuk nem szeretne már 40 felett szülni.

2018. szept. 15. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
67%
Kinek a pap, kinek a papné. Nekünk 3 gyerekünk van, az első után fél évvel már terhes is voltam az ikrekkel. Mi imádjuk az egészet, imádtam terhes lenni, szeretek a gyerekekkel lenni, egyáltalán nem esik nehezembe 3 gyerekre figyelni, ellátni. :) Nekünk így jó, másoknak meg máshogy, ezen kár kattogni.
2018. szept. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
47%

Nalunk a lanyok kozott 20 honap van. Igy terveztuk.

Mindenki ugy csinalja, ahogy neki jo.


En pl egyik terhessegemnel sem voltam rosszul, nem hanytam, nem emelyegtem, sot a hasam sem kemenyedett, ja es mind2 csaszaros. Megis itt vagyok es elek. :D


En az elso lanyunkkal is ugyan annyit foglalkoztam terhesen is, mint elotte. Szoval szerintem ezt abszolut nem befolyasolja. Legalabbis nalunk.

2018. szept. 15. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!