Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » MIT csináljak másképp? Hogy...

MIT csináljak másképp? Hogy most jó legyen! (missed ab)

Figyelt kérdés
Tavaly volt egy elhalt terhességem a 11.héten, nagyon megviselt. Most ismét babát várok, 5 hetes vagyok és féel, hogy megint bekövetkezik. Mit csináljak másképpen, hogy ne történjen meg??
2010. jún. 22. 20:37
 1/5 anonim ***** válasza:

szia,

pihenj sokat, ne erőltesd magad, és ami a legfontosabb, gondolkodj pozitívan!

Nekem is volt tavaly missed ab, és akkor azt tanácsolta a dokim, hogy amint ismét babát várunk,amint megtudom, menjek azonnal, hogy írhasson fel gyógyszert, ami segít megtartani a babát (persze ez csak hormonális problémák esetén válik be). Így is tettem, és most 32h vagyok. Viszont genetikai problémákra nincs orvosság, nincs jó tanács... de ne aggódj, minden rendben lesz a babáddal! Biztos!

2010. jún. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Nagyon pozitív vagyok, de az előzőnél is az voltam...:( És Nálad kiderült, hogy hormonális probléma volt? Én is szedek utrogestan-t most. 3x1-et.
2010. jún. 22. 21:05
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

3 vetélés után a nőgyógyászom közölte velem (idézem): "Hát, az biztos, hogy könnyen teherbe esik, de a szervezete valamiért kilöki. Azért csak próbálkozzanak, hátha egyszer megmarad."

25 éves voltam ekkor - és feladtam. Berendezkedtünk a gyerek nélküli életre - azután jól elváltunk. Jött az új szerelem, új kapcsolat, a páromnak elmondtam, hogy mi a szitu velem. Pár nap gondolkodás után előjött a megoldással : egyetlen egyszer próbálkozunk, ha nem megy, bármennyire szeretne saját gyereket, marad az örökbefogadás...Elsőre teherbe estem. 5hetesen voltam a dokimnál : "Á, szóval megint terhes!.....Jövő héten jöjjön vissza ultrahangra.Persze csak akkor, ha még mindig az lesz.De azért ne élje bele magát!" A párom (időközben férjem)el akart kísérni, de visszautasitottam, mondván, majd akkor jöjjön, ha biztos lesz. "Hát még mindig terhes?!Pedig két fillért nem tettem volna rá!"-fogadott a dokim. A vizsgálat után bőgve-morcosan hazaállítottam, ledobtam az asztalra a képet és nem akartam beszélni róla. Nem éreztem magam anyának. Nem akartam, annyira féltem a csalódástól. Így telt el az első 12 hét- még mindig terhesen. "Az első 24 hétben még vetélésről beszélünk, csak utána jöhet a koraszülés - nem sok eséllyel." - biztatott a dokim.

A férjem rábeszélésére egy ismerős nőgyógyászra váltottam.Sokáig cikinek éreztem, hogy olyan "turkáljon bennem" kedden, akivel még szombaton együtt kerti partyztunk...De megérte!16 hetesen mondtuk el a családnak, 20 hetesen a barátoknak. rettenetesen aggódtam, a 28. hétig semmit nem vettünk a babónak... A két fillért sem érő "petezsák" most egy majdnem 4 éves szöszi, loknis hajú óvodás és van egy 1,5 éves öcsikéje. :)

Mert volt egy orvos, aki képes volt elküldeni teljes laborra és UH-ra, ahol kiderült, hogy alulműködik a pajzsmirigyem, nem kicsit. A 164 centimhez 54 kilóval ránézésre nem is gondolták, de ez a probléma volt a vetélések oka.

Szóval nyugodj meg, még egyszer NEM fog megtörténni! Csak egy igazán alapos, jó dokit keress! A név nem számít, az én első dokim is jóhírű, elismert szakember. Csak szerintem nem ember...Fel a fejjel, kitartás! Nevess sokat és érezd jól magad! A fiam így fogant és 16 hétig még a létezéséről sem tudtam. Egy jó adag parát megspórolt. :)

2010. jún. 23. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Örülj a Babónak, beszélj vele, pihenj sokat,és próbáld elképzelni, hogy már a karodban tartod! Nekem 12 hetesen ment el, most nem írt az orvos semmi gyógyszert, nem tiltott el semmitől, azt mondta, kezeljük ezt teljesen egészséges terhességnek az előzményektől függetlenül. Most 20 hetes vagyok. De az igazság az, hogy csak a 12 heti uh után mertem beleélni magam.

Egészséges a babád, nem lesz semmi baj!

2010. jún. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Sosem derült ki, mitől mint el az első baba :-( Emiatt én is nagyon féltem az elején, és nagyon bíztam, hogy egészséges. Az utrogestant (vagy hasonlót)szinte mindenkinek felírják, akinek már volt vetélése biztos ami biztos alapon.
2010. jún. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!