Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ki melyik terhesvitamint...

Ki melyik terhesvitamint szedi és miért?

Figyelt kérdés

Csak kíváncsiságból kérdezem, amolyan amatőr közvéleménykutatás. :)


Én a DM Das Gesunde Plus A-Z Mama tablettát és hozzá Das Gesunde Plus Omega 3 halolaj kapszulát szedem, mert elég sok vitamin van benne, tökéletes a vérképem, nem okoz hányingert, sem pedig székrekedést és 2 havi adag csak 900 Ft. Az omega 3 kapszulát a védőnőm javasolta.


Elsővel a Gravidát próbáltam, mert ár-érték arányban jónak bizonyult, mindent tartalmaz, viszont hányingert, gyomorfájdalmat és komoly székrekedést okozott, így kb. csak a 18. hétig tudtam szedni, utána már nem bírtam tovább szenvedni.


Ti melyik terhesvitamint szeditek (ha szedtek) és miért döntöttetek mellette?



2018. szept. 25. 13:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
42%
Czeizel vitamint, első terhességemnel a gyógyszertárban femibiont ajánlottak, elwg vacakul voltam tőle. Utána az egeszsegnapon osztogattak Czeizel vitamint, az bevált, úgyhogy végig azt szedtem, most a második terhesegemnel is azt vettem.
2018. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
42%
Gravidat.. nekem a gyogyszeresz ajanlotta ,alitolag meg van benne minden ami jo nekem es a babonak.!
2018. szept. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
42%
Hipp natalt. Szedem az túlzás, 5 napja elfelejtem meginni :))
2018. szept. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
58%

Akár én is írhattam volna a kérdést. :)

Gravidával kezdtem, de sokszor kihánytam.

Dm-es kismamavitamint és halolaj kapszulát szedek és tökéletes a vérképem.

2018. szept. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
54%

4-es: kivéve a D vitamin szintedet, amit a vérkép nem néz, csak a célzott mérés ...


D vitamint muszáj szedni minden terhesvitamin mellé is, hogy meglegyen a napi 4000 NE.


Egyébként Elevitet.

2018. szept. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
54%

Először Gravida. Már a teherbeesés előtt is ajánlották. Állandóan hányingerem volt és rosszul voltam tőle, nem tudtam szedni.

Utána Elevit. Akkor is volt, de nem annyira.

2018. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
48%
Én is a dm vitamint szedtem, a vérképem is végig tökéletes volt és a babám is az lett. :) A legjobb árban és ugyanaz tartalmilag mint a többi, sőt van benne vas is.
2018. szept. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Semmit, mindent kihánytam.
2018. szept. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
46%

Trimeszter jódmentes változatát(Pm alulműködés miatt jódtilalmam van).+szerves szelén.

Nekem azt mondta az orvos ennyit kell szednem.

Vérképem jó,hányingerem nincs a vitamintól(kivétel mikor nem tudom lenyelni és a számban marad a folyadék pedig lemegy.)Borzalmas íze van,de azt mondták minden vitaminnak rettentően rossz az íze😅

2018. szept. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
46%

5ös: d vitamin szintem is rendben volt, bár augusztusban nézték. :)

Egyébként nyarat kivivé szedek azt is. Meg a terhesség miatt magnéziumot is pluszban. De nem ez volt a kérdés, hanem kifejezetten a terhesvitamin, így az előző válaszomban azért azt írtam csak.

2018. szept. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!