Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesseg alatt volt valakinek...

Terhesseg alatt volt valakinek minimalisan emelkedett retikulocita szama?

Figyelt kérdés
22 hetes vagyok, a terhesseg eleje ota hullik a hajam (eleg durvan) es tsh vas stb verkepet kert a doki, ahol ez az RTC szam 2,95 lett, es a ref.tart. 0,4-1,5%. a védőnő szerint nincs mitől aggodnom, dokihoz 2het mulva megyek, csak erdekelne, masnal is volt-e magas?

2018. szept. 28. 17:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Nekem marekszamra hullot a hajam , mar sirtam se fesulni se megmosni is csak sirva mostam . De nem vizsgaltak ki kb felidotol elmult. Aztan szukes utan kihullot a masik fele..... kb... aztan derekig ero hajam most vallig se er de mar nem szoptatok es nem is hullik...gondolom vissza alltak a hirmonok mert meg is jott ra egy honapra
2018. szept. 28. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A retinek és a hajhullásnak nincs köze egymáshoz.

A laboratóriumi referencia tartományok mindig mindenkor egészséges NEM terhes felnőttekre vannak meghatározva. Szóval kismamaként felesleges nézegetni is. Sajnos nem létezik várandós ref.tartomány, ugyanis sok esetben még a komoly szélsőségek is lehetnek normálisak állapotosan.


Alapvetően csak indokolt esetetben kérnek retit, szóval a legtöbb kismama nem is találkozik ezzel az értékkel.


A retikulocyta egyébként a vörösvértestek éretlen alakja. Mivel eleve a vérkeringésed jelenleg két főt kell ellásson, így szerintem nem csoda ha több éretlen alak kerül ki a csontvelőből a véráramba.

Persze utalhat HELLP szindrómára is, de nem az az elsődleges jele, szóval önmagában emiatt ne aggódj! Nem tudom abban az esetben mennyire lenne magas. De lenne más bajod ami jobban szemetszúr. Szóval el ne kezdj ezen stresszelni :)


Üdv:

Egy laboros 27 hkm

2018. szept. 29. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Kedves laboros kismama, nagyon megnyugtattal, köszönöm! :)
2018. szept. 30. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!