Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Reflux okozott valakinél...

Reflux okozott valakinél torokfájást, köhögési ingert, fulladásérzést, orrdugulást a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
35 hetet töltöttem, lassan kéthete főleg esténként savam van, légszomjjal társulva. Tegnap kezdődött ez az állandó torokköszörülhetnék, ma kettőt köhögve némi váladék is van, de a torkom nem úgy fáj, ahogy torokgyulladásnál.
2018. okt. 3. 08:54
 1/3 anonim ***** válasza:
74%

Nekem begyulladt a torkom es a nyelocsovem a savtol, amikor az elso gyereket vartam. A harmincas hetekben volt ennyire rossz a helyzet nalam is.

Nagyon magasan volt a mehem, a baba sem volt kicsi, de inkabb az elhelyezkedese okozta a bajt.

Amikor viszont beilleszkedett (37 het utan), leszallt a hasam es egyik naprol a masikra megszunt a gyomoreges, a torkom is azutan jott rendbe.

2018. okt. 3. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%

Ez teljesen normális efluxos tünetegyüttes, sajnos. A torkod azért fáj, mert a gyomrodból feljött sósav szétmarta.


A repceméz enyhe tünetcsillapító, kúraszerűen alkalmazva. Illetve segít, ha nem víszintesen, hanem emelt felsőtesttel alszol: egyszerű fizika, így nem tud a torkodik felmenni a gyomrosav.

2018. okt. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én holnap leszek 36. hétbe. Tudom min mész keresztül :D Ezek a tüneteim nekem is. Renni nem rossz rá, de nem használom minden nap. Próbálom kerülni a cukrot, este 6 után meg pláne. Evés közbe nem iszok annyi vizet. Eszek, várok 10 percet és utána iszom vizet. Nekem az alma is jó rá. De ezek csak pár órás megoldások, így is van este savam. Majd szülés után elmúlik :)
2018. okt. 3. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!