Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az őrületbe kergetnek ezzel a...

Az őrületbe kergetnek ezzel a hülyeséggel, ti is voltatok így?

Figyelt kérdés

Mikor valaki kérdezi és elmondom, hogy szinte semmilyen tünetem nincs a terhességem miatt, (talán kétszer ha rosszul voltam, sosem hánytam, mindent meg tudok enni, nem undorodom semmitől, nem vagyok fáradékony, stb. ) azonnal mindenki azzal jön, hogy tuti hogy fiú lesz, mert a fiúkat könnyebb kihordani, a lányok meg megviselnek. Hagyjuk már, ennek semmilyen alapja nincsen! Biztos volt, akinél véletlenül pont így történt, de kérnék szépen ellenvéleményeket :D

Engem nem szokott semmi felidegesíteni, tök türelmes vagyok, de egy vidéki kisvárosról van szó ahol nagyjából mindenki ismer mindenkit. Csak az idő alatt amíg leugrok a boltba, 5-6 ember megszólít, én meg kedvesen válaszolok, és kivétel nélkül mindenki ezzel jön! Édes mindenki hogy érdeklődik és hálás is vagyok, mert sokat jelent, de komolyan ez a butaság még ennyire a köztudatban van? Ennyien elhiszik?


2018. okt. 10. 09:40
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is jósolgattak, egyik fülemen be, a másikon ki. Jót kell mosolyogni rajta, nem kell komolyan venni, nem kell az őrületbe menni emiatt...
2018. okt. 10. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Amikor az első gyereket vártam, számoltam. 5 ember kardoskodott amellett, hogy tutira lány, és pontosan ugyanennyi állította, hogy csak fiam lehet. Diagnózisukat a hasam formájára, a megevett ételekre, a kínai naptárra, az aznap viselt ruhám színére, és a kedvencem: ragyogó szépségemre alapozták. :D
2018. okt. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Nem is a jósolgatással van a baj, az cuki meg el lehet beszélgetni róla, hanem hogy mindenki kivétel nélkül ezt csinálja! Nem túlzok, komolyan. Akivel többször találkozom (szomszéd néni, pénztáros néni, stb.) ők ezt annyira komolyan veszik, hogy a múltkor vettem valami uniszex színű kiegészítőt a babaszobába és közölte hogy jaj édeském, ebből van kék is, hát a kisfiúnak azt kell venni, ő ezt oda nem adja mert nem illik a fiúszobába...oké. Alig bírtam meggyőzni hogy nekem ez tetszik, tök ciki volt mert feltartottuk a sort. Azóta ha ilyesmit veszek, más pénztárhoz állok vagy más boltba megyek.
2018. okt. 10. 09:49
 4/27 anonim ***** válasza:
62%
Hát szerintem ez legyen a legnagyobb gondod! Én hánytam egész terhességem alatt napi 10-szer, lánnyal, de ez mindegy is. Az emberek csak igyekszenek veled beszélgetni valamiröl, ami téged is érdekelhet és ez jelen esetben feltehetően a babád. Amikor megkérdezi valaki tőled, hogy "hogy vagy", nem feltétlen érdekli a válasz, csak udvarias. Na egy terhes nővel pláne nehéz témát találni, emiatt jönnek ezekkel a kis terhes babonákkal.
2018. okt. 10. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nyilván nem ez a legnagyobb bajom, csak érdekes :D Pedig aztán én imádok beszélgetni mindenkivel, a terhességem előtt is mindig megállítottak és beszélgettünk. Lenne egy csomó más téma is, de szinte mindenki szándékosan erre tereli a témát, nem én kezdem. Komolyan imádom egyébként, hogy érdeklődnek.
2018. okt. 10. 09:54
 6/27 anonim ***** válasza:
60%

Ezeken nevetni kell, nem felhúzni magad. :)

Volt annó egy néni, aki mellettem ült az orvosnál, félidőn túl voltam, és győzködött, hogy de higgyem már el, hogy ikreim lesznek, ő azt tudja, mert volt már ő is terhes! :D

És aztán majd jönnek a hogy hívják? Miért ez a neve? De tényleg ez a neve? kérdések :)

2018. okt. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
59%
Ez egyszerű szexizmus, és a nők lenézése, már magzati korban is. Ritka ostoba ember, aki ilyeneket mond.
2018. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:

Nálam is ugyan ezt csinálták, megkérdezték hogy vagyok és amikor mondtam hogy jól csak émelyegni szoktam és hanyingerem van ezeket leszámitva semmi mindenki rá vágta hogy kisfiu lesz.

Bár voltak olyan okosak is akik már a 17-18dik héten a hasam formája alapján mondták hogy kisfiu.

Kérdezte hogy: Tudod már a nemét?

Mondtam ugye hogy nem. Erre volt a válasz hogy tuti kisfiu olyan a hasad. ( Megjegyzem hogy hasam se volt még szinte)

Mi is kisvárosban élünk és az utcán, boltokban kaptam meg ezeket.


Amugy 23 hetes vagyok, kicsi hassal, nincsennek rosszul létek, eleinte is kevés volt és Kislány lesz.🤗🤗

2018. okt. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
41%

"Ez egyszerű szexizmus, és a nők lenézése, már magzati korban is."


Az is szokták mondani, hogy kisgyermekként a fiúk betegesebbek, mint a lányok. Akkor az is szexizmus?

Szerintem ezek inkább afféle népi megfigyelések.


Amúgy tudományosan kimutatott tény, hogy lánymagzat esetén magasabb a vérben a hCG szintje. Itt egy cikk róla:

[link]

Mivel ezt a hormont tartják felelősnek a hányós tünetekért, lehet valami alapja a dolognak.

2018. okt. 10. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszek az ilyesmi babonákban, már csak azért sem, mert kb én is 2x voltam rosszul egész terhesség alatt és lányom lett...amivel engem borítottak az az volt, hogy biztos nagy haja van mert mindig égett a gyomrom, ahhoz képest alig volt neki csak éppen nem fért már el odabent és felnyomta a gyomrom 😀

Van egy ismerősöm akinek olyan csúcsos hasa volt várandósan, hogy mindenki azt mondta neki hogy kisfia lesz ehhez képest kislánya lett...

2018. okt. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!