Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, még nem látszó...

Kismamák, még nem látszó hassal - tömegközlekedés?

Figyelt kérdés

14 hetes vagyok, sajnos reggelente még vannak rosszulléteim, ráadásul kímélnem is kell magam, mert rossz helyen van a lepény. De a munkától nem vagyok eltiltva, bejárok, ami reggel és délután fél-fél óra villamosozást jelent. Én az egyik végállomason szállok fel, így mindig van ülőhelyem, de a fél óra alatt persze megtelik a villamos és sokan állnak. Nekem szükségem lenne az ülésre, de amikor felszállnak szintén olyanok, akiknek alapesetben átadnám a helyemet (idősek, gyerekesek, más kismamák), akkor mindig dilemmázok, hogy mit csináljak. Nem látszik még rajtam a terhesség, de szédülök, rosszul vagyok és az orvos nem javasolta a sok állást. Viszont az emberek a villamoson csak azt látják, hogy itt egy fiatal, vékony nő, aki nem adja át a helyét, és látom a rosszallò pillantásokat. Körülöttem meg persze ott ül a sok fiatal, iskolások, fiatal férfiak, és nem állnak fel. Persze bármelyiküknek lehet egészségügyi problémája, ami nem látszik, de biztos nem mindegyiknek... És ha épp mellettem állt meg az idős/kisgyerekes személy, akkor persze engem néznek szemrehányóan, ezért legtöbbször felállok és átadom a helyet.


Ti hogyan kezelitek/kezeltétek az ilyen helyzeteket? Nem vagyok lusta, terhességem előtt mindig felálltam vagy eleve le sem ültem, de most szükségem lenne arra az ülőhelyre... kezdjem el bizonygatni, hogy én terhes vagyok?


Nem szeretnék emiatt lemondani a munkába járásról, mert a munkám amúgy egyáltalán nem megerőltető, nem is stresszes (az jobban stresszelne, ha otthon ülnék és arra gondolnék, mennyi pénzt elveszítek a tappénz miatt), és ha tudnék ülni a villamoson, semmi gáz nem lenne.


2018. okt. 10. 12:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kezelem ezt a helyzetet, hogy nem érdekel ki hogy néz rám, akkor is ülve maradok.
2018. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%

Akkor ülsz, oszt kész.

Micsoda lelki dilemmát nyomsz azért, mert szerinted csúnyán néznek rád? Lehet, csak szimplán szr napjuk van és rád mérték nézni.

2018. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Szóval zavar, ha néznek? A tömegközlekedés már csak ilyen. Ne állj fel, mert ahogy írod, neked is szükséged van a helyre. Álljon fel az, aki rosszallóan néz.


Szóval azt tanácsolom: Ne vedd magadra.

2018. okt. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
33%

1. Ne foglalkozz vele.

2. Ha ez nem megy, és annyira zavar, akkor fehér kendőben kösd fel az egyik kezed, mintha el lenne törve vagy meg lennek rándulva. Ez nem akkora család, mivel valóban van valami problémád, csak az nem látszik. Csinálsz mellé egyet, ami nincs, de látszik, és pont ki van egyenlítve :)

2018. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%

Mi a fontosabb , a gyereked egészsége, élete ( mert ha elájulsz és nekiesel a korlátnak abba könnyen belehalhat ) , vagy az , hogy vadidegen emberek hogy néznek rád?


Én Londonban laktam terhességem idején, ott van erre egy nagyon jó dolog, ingyen adják az állomásokon egy kitűző, ami mutatja hogy babát vár az illető.

Majdnem végig dolgoztam kórházban napi másfél óra utazás kétszer, pusz 12 órás műszak, nagyon kellett az ülőhely.

2018. okt. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
97%
Szard le. De komolyan.
2018. okt. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%
Én majdnem félidős vagyok, de még mindig nem látszik. Hozzád hasonlóan én is mindig átadom a helyem alap esetben, ha időseket, gyerekeseket látok. Most nem szoktam, eleinte én is rosszul éreztem magam, de tény, hogy veszélyeztetett terhesként nem akarok ott ácsorogni a tömegben, eleinte én is sokáig rosszul voltam, most meg állandóan szédelgek olyan alacsony a vérnyomásom, bármit csinálok. Engem egy idő után nem zavart, ha néznek, próbáltam inkább kinézegetni az ablakon, zenét hallgatni. Különben nálunk elég sok olyan eset van, hogy tizenévesek ücsörögnek, mellettük meg ott állnak bottal az idősek. Nem ment fel, de ha ők nem érzi magukat kínosan, akkor én miért érezzem úgy magam, mikor szerintem van indokom arra, hogy üljek, még ha nem is látszik?
2018. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Több dolog van itt.


Egyes embereket nem zavarna az sem, ha pocakos lennél, mert nem adják át a helyet. (Mármint ha látnák a hasadat.). Én jártam úgy a szülés előtt 4 héttel, hogy egy néni odajött és felszólított hogy adjam át a helyem. Pedig de mekkora hasam volt... (Persze nem adtam át, de ő is keresett magának egy "fiatal arcot".)

Aztán olyat is csináltam, hogy amikor majdnem elájultam, megkértem egy szimpatikus fiatalembert, hogy adja át a helyét mert babát várok és rosszul vagyok. Tök kedvesen reagált.


Mivel Te alapból ülsz, megteheted ugyanezt, ha nagyon kellemetlen:

"Kérem ne nézzen így rám, babát várok, különben szívesen átadnám a helyem."


Nem szabad állni!

Múltkor át akartam adni egy pocakosnak a helyem, de nem akarta elfogadni (Bp. 4-6 villamos). Mondta, hogy ő jól bírja, tud állni.

Én meg letessékeltem azért is. Nem az a kérdés, hogy bírsz vagy nem, hanem hogy egy fékezésnél mi történik...


Első babámat vártam. Buszon ültem. Sajnos egy részeg fickó beesett a busz alá. Akkorát fékezett a sofőr, hogy a második ajtónál álló utasokból kettő nekivágódott a vezetőfülkének.

Mindenféle sérülés volt ott buszon belül. Én szerencsére ültem, és a fali kapaszkoót is fogtam, így csak kicsit mozdultam előre az ülésből.

Te se kockáztass!!

Nem ér annyit pár morcos pillantás.


Kevesen tudják, de ahhoz, hogy a méh növekedjen termelünk egy hormont, ami miatt viszont nem csak a mégszalagok lesznek lazábvak, hanem az összes többi szalag. Ha megbotlasz, a bokaficam esélye sokkal nagyobb.


Na eleget írtam. ☺

Járj csak dolgozni és vigyázz magatokra!


Ja és még egy tipp: menetiránynak háttal biztonságosabb ülni. Mert fékezéskor megtart az ülés, míg nenetirányban ülve előre esel. Az elindulás meg sose olyan hirtelen...

2018. okt. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meg gerincsérvem van, amiből szintén ugye más nem érez semmit, de minél tovább állok, annál rosszabb. És ha a rosszaló pillantások és az idegfájdalom között kell választanom, akkor sajnos maradnak a pillantások, mert az a kisebbik rossz. Viszont épp ezért nem szoktam én sem rossz szemmel nézni csak látszólag lustálkodó embertársaimra. Csak arra, aki két széket foglal el :)
2018. okt. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Magaddal és a babával törődj, ne a csúnyán nézőkkel. Ha valaki megemlítené, meg tudnád mondani, hogy várandós vagy, rosszul vagy. Ha meg csak néznek, simogasd meg a hasad, ezzel utalhatsz rá, hogy mi a helyzet. De szerintem se érdemes velük foglalkozni.
2018. okt. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!