Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan vizsgál meg az orvos?

Hogyan vizsgál meg az orvos?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azt szeretném tudni, hogy hogyan fog illettve hogyan szokott a nőgyógyász megvizsgálni olyan nőket, akik a terhesség alatt először vannak nőgyógyásznál?


2018. okt. 10. 15:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Először csak csinál egy ultrangot ami alapján megállapítja a terhességet. Ez lehet hüvelyi vagy hasi attól függ hány hetesen mész először. Bár én 5 hetesen voltam és akkor már a hasi uh volt mert látta azzal is amit kelett.

Igazábol maga a vizsgálat először ennyi. Meg ugye ha nincs semmilyen panaszod.

2018. okt. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Nagyjából én is annyi hetes vagyok.

Kézzel úgy ném ér hozzám? Mert hallottam ilyet hogy kitapintja

2018. okt. 10. 16:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Hogyha kb 5 hetes vagy akkor nem biztos hogy hasi uh lesz, mert nekem is szólt hogy hogyha nem látja akkor hüvelyin nézzi.

Meg szerintem doki függő is mert pl ahova baratnőm ment neki automatikusan kb 6 hetesen még hüvelyi volt.


Nem tudok róla hogy úgy megvizsgál, nekem első terhesség és nálam nem volt ilyen. Kesőbb csak mikor rákszűrés volt és mikor a méhszájat nézte de ez ugye nem az első alkalom.


Viszont a legbiztosabb ha mindig úgy készülsz hogy megvizsgál esetleg hüvelyi úton.

2018. okt. 10. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekem eddig az összes terhességnél először vizsgált kézzel, és utána volt csak UH (ez az 5. terhességem, abból a 3. élő). Kézzel már ki tudja tapintani a méh méretét, így abból tud következtetni a terhesség korára.
2018. okt. 10. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem 6 hetesen is hüvelyi UH volt


Megnézte a méhszájat vett le rákszűrést ( sok doki nem csinálja meg terhesen)


Ezekután 39 hetesen nézett meg tapintással újra

2018. okt. 10. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8 hetesen és a 12. héten is hüvelyi ultrahang volt. Rákszűréshez mintát is vett le, mert már 2 éve nem voltam, neked pedig ez az első, így tényleg készülj úgy.
2018. okt. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Korai terhesség esetén szerintem alap a bimanuális vizsgálat. egyik kézzel a hüvelyben, másikkal a hasfalon. A méhszéájat, a méh helyzetét, méretét így tudja meghatározni. UH nélkül is tud arra következtetni, ha terhes az ember (uh előtt is volt ám élet! :))

Persze azt gondolom, lehet kérni, hogy nem vizsgáljon... de minek?

2018. okt. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem a 6., 7., és 9. héten is hüvelyi ultrahangot csinált, hasit és tapintást egyszer sem. A hatodikon megállapította, hogy terhesség, a hetediken már volt szívhang.
2018. okt. 11. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nekem július legvégén derült ki a terhesség, augusztusba, mikor szerintem 8 hetes voltam, akkor mentem először. mivel februárban volt rákszűrésem, így az nem kellett. csak hasi uh-t csinált, ott azt állapította meg, hogy 7 hetes. ennyi volt. Bár azóta behoztuk azt a hetet :D.

14hkm

2018. okt. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!