Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Annak, aki nem foglalkozik...

Annak, aki nem foglalkozik ezzel a fogadott orvos mizéiával, mennyire fura, hogy szinte minden alkalommal új orvos vizsgál meg? Tudják követni normálisan a terhességet, nem mondanak egyszer ezt, utána azt?

Figyelt kérdés
2014. szept. 22. 19:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nálunk kijönnek mindent héten 3 x az orvosok a nagy kórházból, és így mindig tudok ahhoz az egy orvoshoz menni.


Bár volt olyan hogy nem az jött ki akire számítottam, de nem mond mást, normális elmond mindent, és amikor már a én orvosomhoz megyek ő is folytatja ott ahol a másik abbahagyta.


Egy ismerősöm fogadott orvost, és a szülésnél be se ment hozzá, de persze előtte a pénzt elfogadta mindig. Pedig mindenki nagyon dicsérte milyen jó orvos, na hát ennyire volt jó .. :/

2014. szept. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
A Bp.-i Szent Margit Korhazban ha tb alapon jarsz, akkor is valasztanod kell egy gondozo orvost a korhazbol, akihez a rendelesi idejeben menned kell a vizsgalatokra. Ha elerkezett a szules ideje, akkor vagy benn van eppen, vagy masnal szulsz aki eppen ugyeletes. Ebben a korhazban van vagy 10 foorvos es 3-sima szakorvos, termeszetesen az utobbiak kozul valaszthatsz. En is valasztottam egyet, a problama az volt hogy a vegere nem voltunk joban,allitolag szeretik ha felkerik oket a szulesre. Enbyit a tb-rol.
2014. szept. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

úgy van ahogy az első írja. első vizsgálatra szerdai napon mentem véletlen szerűen, utána a doki mindig vissza hívott hogy kb mikor menjek és úgy számoltam ki hogy ő legyen bent. nem volt nehéz, csak szerdán délelőtt rendelt így úgy számoltam a vizsgálatokat. a 6 hetes kontrollra is hozzá megyek majd.


tehát ha tudod úgy csináld hogy egy doki vizsgáljon, ha többhez mész nem biztos hogy rendesen tudják követni az állapotodat, mindenkinek meg van a saját szokása illetve senki sem szereti ha belenyúlnak a munkájába.

2014. szept. 22. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Én Budapesti sztk-ba jártam. Akihez először mentem és megállapította a terhességet, az kísért végig. Vizsgálat végén mindig adott időpontot a következő vizsgálatra ami nála volt. 36. héttől kellett a kórházba mennem nst-re. Utána már orvosi vizsgálat nem volt.
2014. szept. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Nálunk sajnos kivitelezhetetlen, hogy ugyanahhoz kerüljön az ember, sokszor még reggel sem tudják, hogy ki lesz aznap a rendelésen, annyira kevesen vannak. Engem ez zavart is, mert sokszor kaptam ellentmondó véleményeket, meg a dokik hangulatához sem tudtam mindig igazodni (egyszer azon veszett velem össze az egyik, hogy miért nem vettem le a zoknimat, mielőtt a vizsgálaasztalhoz mentek, előtte pont azt mondta egy másik, hogy hagyjam, ne vegyem le, mert felfázok). Ezért én a fogadott doki mellett döntöttem. Havi 3 ezer ft-ot nem sajnáltam erre.
2014. szept. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Az egész terhességem alatt az sztk-s nődokimhoz jártam kismamagondozásra. Mikor a végén sűrűsödtek a vizsgálatok, amiket a klinikán csináltak, akkor volt mindig más doki. De az már csak arról szólt, hogy kiértékelte az nst papírom, gyakorlatilag nem vizsgált. Amnioszkópiát is csak az utolsó héten csinálták, de akkor már ugye célegyenesben voltam, tehát nem zavart. :) Az utolsó doki megállapította, hogy kitágultam és küldött a szülőszobára, ahol az ügyeletes doki megindította a szülést.
2014. szept. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

szerintem ezért (is) van a kiskönyv :)

amúgy nem mizéria, én azt szűrtem le, sokszor megéri a saját orvos. de nem írom le, miért, mert nem akarok rémisztgetni, viszont tanácsként meg meg akartam ezt a meglátásomat osztani veled. (tudom,nem ez volt a kérdés)


amúgy meg több szem többet lát, nem baj a sok orvos :)


amikor az ember szülni megy a kórházba, ott aztán megvizsgálja szinte még a takarítónő is, szóval nem az az előnye a fogadott dokinak, hogy mások nem járnak ott ahol...


azért egy-egy egészségügyi intézményben nem lehet olyan túl sok nőgyógyász, szóval hat dokinál többel csak nem találkozol. :) én azért javaslom, válassz ki magadnak egyet, és járj hozzá, még ha nem is fogadod fel.

2014. szept. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
88%

Programozott császárom volt, volt fogadott dokim. Kedden kellett befeküdnöm, tudtam,h csütörtökön lesz a nagy nap :)

A lényeg,h ebben a 2 napban olyan anyukák voltak a szobatársaim, akiknek nem volt fogadott orvosuk. Én voltam az egyetlen, aki tudta,h mikor mi fog vele történni, a többiek teljesen kivoltak. Pont azért, mert egyik doki szerint holnap meglesz a baba, a másik szerint még minimum 1 hét, a 3. szerint kevés a magzatvíz, a 4. meg azt sem iagzán értette,h miért fektették be az anyukát... stb. És nem azért, mert vannak rossz és jó orvosok. De ez sem 100%ig egy egzakt tudomány, egyik orvos így látja helyesnek, a másik úgy. Szegény szobatársaim ott tanakodtak,h vajon meg tudják-e még fogadni vmelyik dokit, mert beleőrültek abba,h már 1-2 hete úgy fekszenek bent a kórházban,h minden nap változik az aktuális álláspont.

Tehát nem maga a terhesgondozás ahol feltétlen hiányolja az ember a fogadott orvost. És abszolút nem kell ahhoz nagy komplikációnak lennie,h jól jön a saját orvos.

2014. szept. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bocsi a kérdésért, én 8 hetes vagyok, már megmondták hogy császár lesz, mert kettőzött méhem van, vagyis ha eljutok odáig, mert fenyegető vetéléssel vagyok itthon.

Inkább jobb ha fogadok orvost?

2014. szept. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
9-es! Én a Te állapotodban mindenképp magándokihoz járnék!
2014. szept. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!