Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 36hetes kismami vagyok, a...

36hetes kismami vagyok, a problémám a következő:hétvégén páromnak névnapja lesz, és szeretné megünnepelni. Nem nagy bulit akar, csak két barátját hívni és azok barátnőit?

Figyelt kérdés
Én se csinálnék csak pár szendvicset.Viszont nem tudom,hogy merjem e még ezt bevállani?mert ugye ők akkor innának,de mi van ha rám meg akkor jönnek rám a fájások?mert hogy ez ilyenkor már előfordulhat.De nem szeretnék páromnak se rosszat.Mondjuk az is igaz,hogy bulizhatna akkor is ha megszültem.Szerintetek mit tegyek,hogy jó legyen???
2010. jún. 24. 08:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Viccelsz? Miért ne lehetne bulizni? És mi van, ha közbe fájásid lesznek? bementek taxival a kórházba, és kész. Max. nem iszik annyit, hogy full piás legyen. Egy hónapig nem lehet úgy élni, hogy minden nap azt várod, mikor indul már meg a terhesség,
2010. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nyugodtan ünnepeljetek! Ha megszületik a baba, már bajosabb lesz! Nálunk is volt, hogy már a vége felé jöttek a párom barátai és ők iszogattak. Akkor már mi is mindig úgy feküdtünk, hogy na, talán hajnalban indulhatunk, mivel az UH-on azt mondták, hogy 2 héttel korábban érkezhet a baba, mert olyan jól fejlett. Ehhez képest 1 hetet ráhúztam! :) Annyi, hogy ne részegségig igya magát, mert tényleg benne van a pakliban, hogy talán indulni kell majd.


Jó szórakozást!

2010. jún. 24. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Tegnap kezdtem a 34. hetemet. Így belegondolva 36. 37. héten még éppen éppen bevállalnám, ha ilyen fordulna elő, de később nem, átérzem az aggodalmadat, bármelyik pillanatban jöhet a pici, de gondolj abba bele, hogy nem két másodperc, mire bemehetsz a kórházba, apucinak még ideje is van kijózanodni, de gondolom azért hulla részegre nem issza magát:D Én ilyen esetben azt mondanám neki, hogy oké, lehet inni, de max becsíptem szintig, azt még pár óra alatt ki is szellőztetheti a fejéből, vagy az izgalom majd kijózanítja:D Csak annyi részt vállalj, amennyit bírsz, ne terheld le magad:D

Egyébként gratulálok, és sok szerencsét a bébihez, és kívánom, hogy ne a buli kellős közepén induljon meg a szülés, hiszen ráér még az a kisember:D

2010. jún. 24. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Elsőnek üzenem,hogy 30kmre lakunk a kórháztól,tehát mire kiér a taxi meg bevisz.....ennyi.A másik két hozzászólónak köszönöm a válaszokat,még meggondolom,hogy mi is lesz:)
2010. jún. 24. 09:03
 5/11 anonim ***** válasza:

Nyugi)

Azért az nem úgy működik,hogy jönnek a fájások és már szülsz is:).Órákig eltart,mire rendszeressé válnak és csak 5 percesekkel kell menni a kórházba.Ha meg a magzatvized folyna el,akkor meg mentőt hívsz,de akkor is van bőven idő.Ünnepeljetek nyugodtan.

2010. jún. 24. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szia ezt a kérdést akár én is irhattam volna:9 ugyanez van nálunk is, névnap lesz én meg 36 hets vagyok, és én is aggodom, mert nyitva vagyok, a dokim szerint már a 32 héten szülnömkellett volna ilyenc értékekkel.. a párom azért jo fej, mert ha iszikis, nem részeg , mondjuk mia korháztol 2 utcára lakunk, még akár gyalog is, vagy taxival is be tudunk menni, mert amiugy nem vezet piásan, de azt hiszem ha szülés lenne nem érdekelné, hogy ivott e..

sztem mond meg a párodnak hogy csak kevesebbet igyon, mert ezektöl félsz, biztos hogy megérti,m az enyém még el is szégyelte magát egyszer mikor mondtam neki 33 héten, akkor 2 hétig még egy sört se ivott.)

36

2010. jún. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont 11hónapja szültem,sajnos már elötte egy hónapal befektetett az orvos!éjszaka 10percel éjfél elöt felhivtam a párom,hogy elfolyt a magzatvíz..............erre ö és én most mit csináljak?Azt hittem megüt a guta,háááát ö is ünnepelt egy haverral

Érdekes volt mert a haverja azt mondta éjjel megszülök hát igy is volt!Mire megszületett a lányunk apa ki is józanodott.Gyors szülést és jó babázást kívánok nektek!

Szerintem bulizatok nyugodtan,biztos lesz nálatok olyan is aki nem iszik és be tud vinni a kórházba ha mégis hamarébb jönne a bébi.lehet,hogy fel akarja köszönteni az apját!:))

2010. jún. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én megcsin)biztos jól is esne neki...hogy még a nehezebb időszakban is így törődsz vele...amugy én mindent ugy csinálok mint régen alig pihenek stb...nem tudok nem tehetek róla:) most pl egy nagy költözésbe vagyok persze segítségem csak a kisujjam:)ugyhogy szerintem bátran csináld meg de azert óvatosan,módjával:)könnyű szülést neked.36hetes
2010. jún. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Első vagyok, akinek írtad, hogy 30-ra laktok a kórháztól. Mi majdnem 50-re, mert megyehatáron lakunk.

Hidd el, nem bántásként írom, csak tapasztalat. Én is, amikor az első babámat vártam, azt hittem, mindennek úgy kell lennie, hogy te is írod, mindenki legyen készenlétben egy hónapig. Gondolj bele, aki a második/harmadik gyerekét várja, nem ül otthon 1,5 hónapig, mert egy későbbi időpontba szülni fog. Én most várom a másodikat, és a naggyal amikor csak tehetjük, csavargunk, mert utána úgyis hónapokig itthon leszunk. Neki nem mondhatom, hogy nem megyünk sehová.

Próbáld kicsit lazábban venni, persze a baba és a te egészséged a legfontosabb, de nem kell hónapokig készenlétben lenni, max. beszéld meg valakivel, szomszéddal, ha úgy adódig bevisz.

2010. jún. 24. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mikor az én telefonáltam, hogy jöjjön haza, mert menni kéne a kórházba akkor éppen az erdő közepén vágta a fát. hazajött a terepjáróval, kimosakodott a sárból, és bementünk a 40 percre lévő kórházba. Ott meg közölték, hogy szülök, de nem most.:-) Két óra múlva meglett a baba. Én is aggódtam, hogy mikor fog hazaérni, pláne ha elakad a sárban, de nem ülhet otthon ugrásra készen. Most meg pláne nálunk is más a helyzet, a lányommal mi is csavargunk sokat. Ha itt lesz az ideje akkor remélem apuka nem éppen kamionnal járja az országot vagy az erdő közepén a térdig érő hóban dekkol.

amúgy az első babánál egy nappal a szülés előtt még kerti partiban voltunk, hús sütéssle, iszogatással.

nem kell túlparázni, akár ha a helyzet úgy hozza mentőt is lehet hívni, de első babánál általában órák vannak hátra hogy élesedjen a helyzet.

2010. jún. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!