Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Sima multivitamint szedhetek...

Sima multivitamint szedhetek terhesség alatt?

Figyelt kérdés

33 hetes vagyok, és sajnos érzem/látom, hogy teljesen kiürültek a szervezetem vitamin raktárai.

Összehasonlítva a terhes vitaminnal jobb az összetétele a sima multivitaminnak. A tájékoztatóját nem találom és érdekelne, hogy szedhetem-e azt?


2018. okt. 16. 09:44
 1/5 anonim ***** válasza:
Szedheted persze. Én végig azt szedtem, tökéletes egészséges voltam és a gyerek is. Egyszer sem lettem beteg a terhesség alatt.
2018. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
D3-mal kiegészítve igen.
2018. okt. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Plusz folsavval is 12. hétig ;)
2018. okt. 16. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a centrum energyr tájékoztatójában az van, hogy a várandósság alatt nem javasolt. Pont ezt akartam én is kérdezni egyébként, mert én baba tervező vagyok, ez a 3. próbálkozós hónapunk. Nem tudom meddig szedhetem ezt a vitamint, nekem ez a kedvencem, jól vagyok tőle és kiegyensúlyozottabb is.
2018. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%

Konkrétan melyik multivitaminnak? A neve csak rajta van a terméken és az alapján a neten megnézheted a tájékoztatót. Egyébként a Centrum az A-vitamin tartalma miatt nem javasolja a szedést, de az hiányzik az összetételéből (ejnye-bejnye), hogy milyen vegyületet használ A-vitaminként. Mindenesetre max. 10.000 NE biztosan biztonságos adag várandósság esetén, ez vegyülettől függően 3000-12000 μg. Gyanítják azonban, hogy ennél jóval több is biztonságos lehet. Ez a Centrum 800-at ír, tehát az bőven benne van még a várandós napi szükségletben is. De! Az A-vitamint étkezéssel is be tudjuk vinni, sőt, átlagosan 1-3000 μg mennyiségben fogyasztjuk naponta (sárgarépa, sütőtök, édesburgonya, máj...), ezért lehet némi kockázata a mesterségesen hozzászedett vitaminnak. Egyébként az A-vitamin az egyetlen kockázatos vitamin, a többi vagy vízben oldódó (pl. B, C) vagy annyira magas a túladagoláshoz szükséges mennyiség, hogy szándékosan is nehéz elérni (pl. D).


Azonban ilyen készletkimerülés esetén én egyik multivitamint sem javasolnám, mert kockázatos abból a szempontból, hogy tényleg szükségetek van ezekre az anyagokra, miközben ezeket nagyon nehéz, szinte lehetetlen multivitaminokból kinyerni - és itt elsősorban az ásványi anyagokra gondolok. Az ásványi anyagok szinte az összes multivitaminban rosszul felszívódó vegyületekben vannak - a magzatvédő vitaminokban és az átlag multikban is.

A Ti esetetekben kockázatos, hogy megnyugodtok abban, hogy beszedtétek ezeket, s közben nem is, mert érintetlenül keresztülmegy rajtatok a tabletta fele. És ez nem csak azért van, mert a gyártó rosszul felszívódó vegyületeket használ, de még ráadásul egy csomó ásványi anyag akadályozza is egymást a felszívódásban.


Tehát ha tényleg szeretnétek feltölteni a készleteiteket, akkor érdemes ezt figyelembe venni és az ásványi anyagokat külön pótolni, de jól felszívódó vegyületeket tartalmazó készítményekből. Illetve szedjetek hozzá feltétlenül D3-vitamint, napi 3000 NE, háziorvos felírja, úgy olcsóbb.

Általában minden ásványi anyagra igaz, hogy kerüljétek az oxidokat és szulfátokat és keressétek a szerves vegyületeiket. Pl. kalciumot ne dikalcium-foszfáttal vagy mészkővel (kalcium-karbonát) akarjatok pótolni, hanem pl. kalcium-citráttal. Szelént ne nátrium-szelenittel, hanem szeleno-metioninnal stb. És feltétlenül nézzetek utána, mik akadályozzák vagy segítik egymást a felszívódásban. Pl. vasat csakis magában szedjetek és éhgyomorra, mert az mindennel összeütközik. C-vitamint szedjetek vele, az segíti a felszívódását. És azt tudni kell még, hogy a vas a legjobban felszívódó vegyületekből is csak 15-20%-ban szívódik fel. Így amikor azt írják egy 14 mg vasat tartalmazó készítményre, hogy ez a szükségleted 100%-át fedezi, az nettó megtévesztés. Kalcium és magnézium bevétele között is legyen 4 óra szünet, mert ezek is összeakadnak.

2018. okt. 28. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!