Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 hetesen nem nezik a babát...

24 hetesen nem nezik a babát tuzetesen ultrahangon? Masnak is csak rapillantottak?

Figyelt kérdés
Most mentem először ahhoz akinel szulni szeretnék, mindent megbeszéltunk, nem rohant, viszont a baban joforman semmit nem mért, es a leleten is csak az áll h zart a mehszaj. Akihez eddig jartam 12 es 18 hetesen nagyon alaposan mindent lemert. Tudom ez nem kötelező uh, de furcsalltam.
2018. okt. 16. 20:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A 12, 18 hetes a genetikai uh, ahol kell sok mindent mérni, ahogy írod a 24 hetes nem kötelező, csak ránéznek 1-2 dologra.

A következő kötelező 32 hetesen van.

2018. okt. 16. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
60%

Nem, miért kellene?

Arra való a 12. és 24. heti genetikai UH. A többi rutin ultrahang, csak megnézik, hogy minden rendben van-e. Ilyen terhességi korban még csak az UH sem lenne kötelező, a biometria meg pláne nem. Majd 32 hetesen.

2018. okt. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%
Második vagyok. De olyan alaposan, mint a 12. meg 24. héten, már sosem fogják nézni. 32 és 36. héten már csak azt nézik meg, hogy megfelelő-e a mérete a terhességi korhoz képest, elég magzatvíz van-e, meg milyen a lepény és a köldökzsinór áramlás. Egy rutin biometria kb. 2 perc.
2018. okt. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Latom, akkor a kotelzok is mindenhol mas idopontban vannak. Nekem akkor ezek szerint 18 hetesen volt a masodik kotelezo ami kedves utolsó neked 24 hetesen. Szivhangot nezett es fejet merte ha jól lattam. Nem baj ez, csak nem tudtam, hogy nem egyforma minden ultrahang :)
2018. okt. 16. 20:27
 5/8 anonim ***** válasza:
Ezt én sem értem hogy van. Magánba járok, itt 3 hetente van terhesgondozás, minden alkalommal legalább 10 percig nézik, mérik a babát. Ez nekem megnyugtató. Genetikai uh-n pedig legalább fél óra az uh. Ezek szerint nem mindenhol nézik a babát 3-4 hetente? Fura.
2018. okt. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
20. hetet akartam írni, csak véletlen lett 24. A genetikai UH-k 12. és 18-20. héten vannak. A többi már csak rutin biometria, elég gyorsan lezavarható.
2018. okt. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

"Magánba járok, itt 3 hetente van terhesgondozás, minden alkalommal legalább 10 percig nézik, mérik a babát. Ez nekem megnyugtató."


Hát valamiért el kell kérni a pénzt...Ha csak bemész, beszéltek 3 mondatot a dokival, hogy van-e panaszod vagy nincs, meg esetleg megnézi a leleteid, azért nehéz elkérni 10-15 ezer forintokat. Ha nézeget 10 percet UH-val (amiből egy rutin mérés simán megvan 3 perc alatt is), akkor meg a kismama rögtön azt érzi, hogy vele milyen k.szott sokat törődnek.


Külföldön a genetikai UH-n kívül nincs is több. Mondjuk az már a másik véglet szerintem, de az a 4 kötelező UH, ami a magyar terhesgondozásban van, az éppen elég. (Kivéve persze, ha valami olyan ok áll fenn, ami miatt gyakrabban kell nézni a magzatot) Az összes többi csak azért van, hogy a kismama érezze a törődést.

2018. okt. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7esnek igaza van.

Téged megnyugtat, a gyereked meg frászt kap odabent az ultrahangtól, de nem baj vizsgálgasson hosszú percekig feleslegesen tízezrekért, meg kell élnie valamiből ;)

2018. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!