Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit látak a 12 hetes ultrahangon?

Mit látak a 12 hetes ultrahangon?

Figyelt kérdés
A segítségeteket szeretném kérni ez az első babám és most voltam 12 hetes uh-n a doki nem mondott semmit csak annyit h az uhn minden rendben van de most átolvasva azt látom fekete nagybetűkkel kihúzva h a placenta hátúl fedi a méhszájat ez mit jelent??? Tudnátok nekem segíteni??

2018. szept. 21. 17:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak a méhlepényed helyzetét írja le, nem kóros állapot, egyébként még ez változhat is idővel, sokaknak "fentebb megy" a méh növekedésével és a méhszájat már nem fedi.

Ha szüléskor is fedi, akkor császármetszés kell.

2018. szept. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez annyit jelent, hogy a placenta lent van, a mehed hatso reszen (gerinc feloli oldalon) es annyira lent, hogy jelenleg rajta van a mehszajon.

Azert nem szoktak ezzel 12 hetesen foglalkozni, mert a mehed rengeteget fog noni, igy a placenta is feljebb kerul es az esetek tobbsegeben lekerul a mehszajrol.

Ha a harmadik teimeszter elejen meg mindig a mehszajon lenne, akkor kellene foglalkozni vele (pl nem lehet hivelyi uton szulni, ha a mehszajon a olacenta).

De nagyobb esely van arra, hogy nem lesz mar rajta addig.


Max azert letg volna jo most megemlitenie, hogy mehszajon levo placentanal elofordulhat huvelyi verzes, vagyos nagyobb gyakorisaggal van oecseteles/verzes, mint olyan terhessegnel, ahol nincs a mehlepeny a mehszajon.

Szoval ha ilyesmit tapasztalsz, akkor nyilvan felkeresel egybol orvost, viszont agyverzest ne kapj tole azonnal es annak az orvosnak is szolj, hogy a placentad erte a megszajat.

De ha eddig sem volt ilyen, akkor lehet, hogy ezutan sem lesz.


Ezen kivul ulomagassagot mernek (crl), amibol kiderul, hogy a baba merete egyezik-e a mensi szerinti terhessegi korral, megmerik a tarkoredot (NT), aminek a vastagsaga osszefuggest mutat biuonyos genetikai betegsegekkel, mehnezik, hogy van-e mar orrcsont.

Ezek a legfontosabbak, ezen kivul raneznek ugyan a vegtagokra, szervekre, de azoknak a pontis vizsgalata a kovetkezo genetikai uh-n kerul sorra, 20. het korul.

2018. szept. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat!! És nem tudjátok véletlenül h ilyenkor tartozkodni kell a szexszuális élettöl? Vagy lehet nyugodtan élni mert eddig nem nagyon mertünk csinálni bármit is mert a terhességem elején volt egy kis vérzésem de azóta nem volt semmi és mondtam a páromnak h várjuk meg az első trimesztert de ahogy láttam most az uhs papirt megint mwgíjedtem és hát csak tartok töle!! Szerintetek?
2018. szept. 21. 18:01
 4/6 anonim ***** válasza:

Az elsô terhességemnél volt ilyen, és amikor pár héttel késôbb még mindig közel volt, akkor sem volt szabad szexelnünk. Sem nehezet emelni vagy sportolni, mert nagyobb a placenta leválásának esélye.

Megijedni nem kell, a 12. héten ez gyakori és ahogy nô a méhed, az feljebb fogja húzni. Én azért a szextôl még tartózkodnék, és ha vérzés lenne (de nem lesz), irány a kórház.


Nyugi és kellemes babavárást! :)

2018. szept. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Okés köszönöm szépen akkor várok a következő uhig h akkor mit mondanak igaz az majd csak a 18 héten lesz elég lesz kivárni!! Annyira nem aggódok bízok benne h szépen fel húzódik!!!
2018. szept. 21. 18:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne, ha az orvosok nem csak egy darab húsként bánnának a legtöbb kismamával, hanem mondjuk kommunikálnának is velünk. Az ember szeretné tudni, hogy mi van vele, ne pedig otthon utólag a gyakorin kérdezősködni, mert neki nem volt ideje elmagyarázni a rendelése során... vicc az egész. A legtöbben tényleg már csak a pénzért végzik el a “rendes” munkájukat. Szomorú.:(
2018. szept. 21. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!