Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedes 36 hetesen. Ez igy...

Vizesedes 36 hetesen. Ez igy marad szulesig, vagy lemehet a viz?

Figyelt kérdés

36 hetes vagyok es egyik naprol a masikra elkezdtem vizesedni. Tudom, eddig is szerencses voltam, hogy megusztam, de igazabol a 3. babat varom es az elozo terhessegeknel a vegen sem vizesedtem.

Nem veszes, de tegnap mertem magam es feltunt, hogy felszaladt 2 kilo a mult heti mereshez kepest, nem is ertettem miert. De este mar lattam, hogy vastagabb a bokam, a vadlim, az arcom is puffadt, ma reggelre a gyuruk szorulnak az ujjamon.

Epp tegnap reggel voltam dokinal, kerdezte, hogg vizesedek-e, de nemet valaszoltam meg akkor...

A vernyomasomat merem, nem magas, 100/70 korul van, vagy epp csak 90/60... Szoval a szokasos.


Tudok ez ellen tenni valamit?

Vagy ez marad szulesig?


2018. okt. 17. 07:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Fehérjét azért nézess pisiből a védőnővel és a helyedben kérnék vérvételt is akár a háziorvostól. Én 3 hét alatt híztam 10 kilót a 35-38. hét között (vérnyomás dettó alacsony) így és hát nagyon fájdalmas is volt a járás (szét kellett vágnom egy tornacipőt és férjem ruháit hordtam kínomban) meg a bőrömnek sem tett valami jót. Nálam terhességi epepangás volt, amivel kóházban voltam, de máig nem tudom, hogy volt-e köze hozzá, mert ez nem tünete, császár után viszont mélyvénás trombózist is kaptam, amihez viszont hozzájárulhatott a sok "pangás". Következő terhességnél egyáltalán nem vizesedtem. Szóval lehet rá legyinteni, de inkább vizsgáltad ki. Ja és mozogj, napi 2x fél óra kilépős séta, feküdj felpolcolva, de csak minimálisat álldogálj vagy üldögélj, és igyál normálisan. Lehet, hogy hamarabb indul, azt is jelezheti, de ha még egy hónapig ez lesz, el is durvulhat sajnos.
2018. okt. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én 38. héten vizesedtem be egyik napról a másokra, pont ahogy te is írod. Sokat pihentem felpolckolt lábbal, uborkás vizet ill. zöld teát ittam mert ezek vízhajtó hatásúak, na meg persze sok folyadék (víz). A kiírt napon vettem észre, hogy eltűnt a boka dagadása, hízni sem híztam már az utolsó napokban. 2 nap múlva szültem. Szülés után pár nappal ismét "őzike lábam" volt.
2018. okt. 17. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hát ha màzlid van lemehet mèg, sok banális oka lehet a vizesedésnek. Szóval ha pl az elmúlt 2 napban a szokasostól jóval kevesebbet ittál, okozhatja, és le is mehet ha eleget iszol. De nyilvàn benne van, hogy így maradsz szülésig. Sok folyadék, felpolcolt lábak, sószegèny étrend. Mást nem nagyon tudsz.
2018. okt. 17. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Tegnap vizeletvizsgalat is volt, akkor meg nem volt benne feherje.

Lehet, hogy tul sokat voltam talpon az elmult ket napban, ha igy belegondolok. Hetfon elkezdtem a nagytakaritast, tegnap pedig tobb idopontom is volt, gyakorlatilag reggel 6-tol este 9-ig talpon voltam, csak addig ultem, amig ettem.

Nem is ittam annyit, mint szoktam, mert akkor a wc-t jarom egesz nap, de erre utkozben nem lett volna lehetosegem.

Akkor lehet, hogy ezert ugrott fel ez a viz...


A mozgas amugy megvan minden nap, a nagyobb gyerekek, plusz egyeb napi dolgaim miatt a napi 4-5 km-t meg legyaloglom ha tetszik, ha nem. De arra odafigyelek par hete, hogy napkozben pihenjek kicsit, most ez elmaradt.


Ma a setan kivul pihenek, iszok, megprobalom amit irtatok, kozben nezem a vernyomasomat is.

Igazabol nem “faj”, meg semmi ilyesmi, csak a fraszt hozta ram, hogy egyik naprol a masikra igy beindult a vizesedes...

2018. okt. 17. 09:40
 5/5 anonim ***** válasza:
Közeleg a szülés, max. 2-3 heted van hátra. Én is csak a 36.héten kezdtem vizesedni. A súly miatt ne aggód, mert amint meg lesz a szülés 1 héten belül teljesen le fog jönni rólad.
2018. okt. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!