Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vizesedesre folyadek de...

Vizesedesre folyadek de megfulladok a reflux miatt.3. trimeszter. Van megoldas vagy csak a turelem?

Figyelt kérdés

Az egesz terhessegem minden hetere jutott egy terhessegi tunet de megmondom oszinten igy az utolso hetekben nagyon szenvedek. 34 hetes vagyok,nem tudok aludni,cukrom van,reflux es a bokamrol 4 napja nem megy le az odema. Eddig is dagadt ha sokat ultem vagy sokat mentem de most mar semmi nem segit pedig ugy felpolcolom ejjelre ahogy csak tudom...minden ejjel felkelek par ora alvas utan,hogy az egesz mellkasom szet marja a sav viszont ha magasitok a parnan oldalt nem kenyelmes,haton fekve meg szedulok...

Ne nezzetek pudingnak de mar kezdek teljesen kibukni foleg ha csak arra gondolok,hogy ez minden bizonnyal rosszabb lesz. Nektek bevalt valami akarmelyik problemara?

Elore is koszonom a normalis valaszokat,trollok es megmondo kapitanyok legyszi mashol uzzetek az ipart,szep napot!



2018. aug. 19. 12:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
81%
Ikerterhesen csak a Ludea (protonpumpa-gátló) segített a savproblémán. Amikor savval együtt hánytam már ki a négy szem Rennie-t, elegem lett, másnap írattam Ludeát a háziorvossal. A második szemtől mintha elvágták volna, semmi gondom nem volt onnantól a savval.
2018. aug. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Akkor megkerezem a dokit hatha kaphatok....egyszeruen mar sirni tudnek tole,mikor arra ebredek,hogy marja az egesz mellkasom,torkom...es egyik savlekoto sem hasznalt,nagyon sz.rul voltam toluk :|
2018. aug. 19. 12:58
 3/16 anonim ***** válasza:
Salvus vizet probaltad?
2018. aug. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%
A salvus víz sajnos neki nem jó, nagyon magas a sótartalma és ödémasodik... Így inkább rosszabbat tenne vele a só víz megkötő hatása miatt. Ami természetes vizhajto az a petrezselyem pl. és a görögdinnye is, viszont az utóbbi sem ajánlatos a cukor miatt.. A következő javaslatot egy kardiológián dolgozó hölgy írta: "Labdagadas addig normalis mig nincs emelkedett vérnyomás és fehérje vizelés, hormonális változás miatt van extrém folyadék visszatartas, amit kell csinálni ra a rengeteg viz fogyasztás (1L/30kg), a baba a súlyával mar nyomja a lenti keringés és ezer is dagad minden! Lentről felfelé haladó masszázs illetve séta és felpolcolas segít! Háton fekvés hosszú ideig nem ajánlott! "
2018. aug. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!


Salvus vizet kihanytam azota nem probalkozok vele.

Az a baj ha sok vizet iszok,akkor (sem jobb az odema) viszont a reflux meg rosszabb...


Vernyomas,feherje eddig nem volt problema egyik vizsgalat alkalmaval sem. Alapbol nagy meleg eseteben vizesedek kicsit de ez mar a nagyon uber brutal kategoria es leginkabb a jobb bokamon latvanyos meg reggel az arcomon :|

2018. aug. 19. 13:21
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Meg egy szavazat a ludeara, viszont fontos hogy reggel éhgyomorra vedd be, kulonben nem fog hatni, vagy legalabb is nekem ez a tapasztalatom. 32 hetes vagyok savproblemam igy nincsen.en meg nem vizesedek, de azt mondjak sokat kell inni. Engem a legszomj gyotor...kitartast neked mar nincs sok!
2018. aug. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Nekem 25 hetesen jott a vizesedes de azota szornyen eldurvult...

A sav kerdes meg volt mindig de most valahogy ez is 100szor rosszabb,mint valaha.


Legszomj van itt is de valahogy eltorpul a ketto masik mellett :D


Neked is kitartas kedves utolso,bennem is ez tartja a lelket,hogy mar nincs sok. Bar neha egy-egy ilyen ejszaka/nap hosszabbnak tunik,mint az eddigi hetek

2018. aug. 19. 14:14
 8/16 anonim ***** válasza:
74%
Nekem anno sok petrezselyemes etel es eper volt tanacsolva vizesedesre terhessegi diabétesz mellett. Segitett. Refluxom nem volt..
2018. aug. 19. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
74%

Refluxom nem volt

4 l víz segîtett az ödémán

2018. aug. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
55%

Salvus viz... hagyjuk már...



Ahogy az elottem levők irták irass Ludeát , tenyleg nagyon jo , nekem az orromon is folyt savat hanytam a 28. Hettol a Ludea megoldotta!!!

2018. aug. 19. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!