Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha ismét kórházba kerülnék, a...

Ha ismét kórházba kerülnék, a nagymamát is táppénzre veheti a háziorvosa, hogy ő legyen otthon a kislányommal?

Figyelt kérdés

Kislányom most 3 hónapos. Májustól újra szeretnénk próbálkozni. (Ezzel kapcsolatban, kérlek ne oktassatok ki, meg van rá az okunk, hogy miért ilyen hamar...)

Súlyos méhnyak elégtelenségem van. Veszítettünk már el ez miatt 2 babát középidőben, a kislányomat épphogy sikerült megmenteni. Egészen biztosan most is kelleni fog egy cerclage műtét -az még nem is lenne gond-, csak ami utána jön, az a kétes kimenetelű...

Kislányommal a 11. héttől a 38.-ig feküdnöm kellett végig, ebből 3 hónap volt kórházban.

Fel kell készülnöm a legrosszabbra, hogy ugyanígy alakul majd... A férjemnek dolgoznia kell, saját vállalkozásunk van, amiben ő fog maradni nélkülem egyedül. Ha ő maradna otthon, lehúzhatnánk a rolót...

Egy nagymama van, az anyukám. De ő is aktív korú még. Őt ilyen indokkal táppénzre veheti majd a háziorvosa?


2018. okt. 23. 00:50
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm, a kérdésemre megkaptam a választ.

Az biztos, hogy a problémám legközelebb is probléma lesz majd, de egyáltalán nem biztos, hogy ugyanígy fog lejazlani. A legrosszabb -és a legnagyobb félelmem- az, amit felvázoltam. Nyilván, az orvosom is azon lesz, hogy a következő terhességem ne a kórházban teljen el, miközben otthon lesz az a gyermekem, akiért együtt küzdöttünk meg...

Én csak agyalok, és próbálok minden eshetőségre felkészülni. Ha ez sikerül, csak akkor vágunk bele ismét a gyermekvállalásba. Addig keressük a lehetőségeinket, amíg nem sikerül minden előre látható dologra felkészülnünk.

2018. okt. 23. 09:19
 22/26 A kérdező kommentje:

Egyébként a 17-nek igaza van. Sosem tudhatod, hogy a következő terhességed hogy alakul... Aki feküdt már terhespatológián, az tudhatja, hogy sokkal több többedszer gyermeket vállaló van ott, mint első gyermekes...

Én legalább tudom, hogy mire számíthatok, és előre fel tudok rá készülni. Sokkal rosszabb, ha egyszer csak váratlanul történik ugyanez...

2018. okt. 23. 09:25
 23/26 anonim ***** válasza:
97%

Kerdezo!


Ha tudom, hogy ott egy hatalmas xarkupac előttem, akkor kikerülöm. Ha nem tudom, akkor esélyes, hogy bele lépek. Te tisztában vagy vele, hogy problémás lesz a terhesseged, ezzel a tudattal akarod csinálni, ergo tudatosan bele fogsz sétálni a xarba. Bármelyik terhességgel lehet probléma, az igaz. De egy gondmentes után vállalni meg egyet, ami nem tökéletesen sül el nem ugyanaz, mint egy nagyon problémás után vállalni tudatosan egy ugyanolyan problemasat

2018. okt. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%
A kérdésre érdemben nem tudok válaszolni, de: anyukám velem a 20. héttől feküdt korán nyíló méhszáj miatt. Ez a második terhességénél már nem állt fent, mert a 16. héten úgy bevérzett tesómmal, hogy végig feküdnie kellett. Én akkor voltam 20 hónapos, nagymamáméknál laktam, mert apu nálunk is dolgozott. Lelkileg egészséges vagyok, idpben kezdtem beszélni, lettem szobatiszta, stb, a mai napig anyukám a legjobb barátnőm. Ebből feltételezem, hogy annyira nem lehetett nagy problémám belőle. Kérdező, párod valahogy nem tudná mégis megoldani, hogy nap közben a picivel legyen, és munka után a nagymama venné át?
2018. okt. 23. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
47%
Irasd be bölcsibe.
2018. okt. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
69%
Felvettétek a csokot azért ilyen sietős? Nem tudtok várni néhány évet?
2018. okt. 23. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!