Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdtétek élvezni a...

Mikortól kezdtétek élvezni a terhességet? Fiú vagy lány babátok lett?

Figyelt kérdés
Tervezett babát várunk, de őszintén mondom, hogy még egy pillanatát sem élveztem. 14 hetes vagyok, kb. a 6. héttől minden este hányok, sokszor el vagyok keseredve, mert képtelennek érzem magam egy bevásárlásra is. Savlekötőt eszek minden nap a 7.héttől, Salvus, Rennie, de néha már a savat is inkább kihányom. Voltam orvosnál is vele, de mivel általában csak a sav jön ki, az étel nem, így nem számít vészes hányásnak, csak örüljek, hogy megkönnyebbül a gyomrom. :) Mamám szerint kislány lesz, de ez csak babona, és kisfiút szeretnék. Volt ezzel más is így?
2018. okt. 25. 17:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Soha egy rosszullétem nem volt és mindkettőt az első pillanattól élveztem. Lányok. 😊
2018. okt. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A kislányommal 11 éve várandós voltam. Most kisfiam lesz és már kórházba is voltam vészes hányással (napi 6-7 hányás) Kislányommal háromszor hánytam csak a 9 hónap alatt.

Szóval nálam megdőlt az a babona, hogy ha kislány akkor hánysz ha kisfiú akkor jól vagy.

2018. okt. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
A 12. héttől kezdtem élvezni, addig szörnyen parás voltam, minden nap kitaláltam valamit, plusz én is hánytam, de nem ennyit, mint te. Azóta jobb, bár néha még most is bepánikolok, illetve pár hete olyan hangulatingadozásaim vannak, hogy ihaj. Alapból ilyen szeszélyes személyiség vagyok, de most rosszabb napjaimon van olyan, hogy egyszer bőgök majd fél óra múlva semmi bajom. Jobb napokon is befigyel minimum egy sírás, és kb. bármin, legutóbb a Mauglit néztem a tévében és azon kezdtem bőgni. :D Ettől eltekintve én szeretem, a 12. héten megtippelték, hogy lány, most a 20. héten lett biztos. Először azt hittem hogy 100%-ig fiú lesz, de aztán beférkőzött egy gondolat, hogy lehet kislány. Nekem őszintén mindegy volt, mi lesz, bár ezelőtt mindenkinek azt mondtam, hogy fiút szeretnék, mert a lányok nyafkák, de aztán szép lassan rá kell jönnöm, hogy öcsém többet hisztizett mint én, szóval ez sem állja meg a helyét, nagyon örülök a kislányomnak. :)
2018. okt. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%

Soha.

Lányommal végig volt valami nyűgöm és most a fiammal se élvezem egy percét se.

Számomra csak szükséges rossz a terhesség, akármilyen csoda is, hogy bennem fejlődik egy élet, nem tudom rózsaszín felhőkön ülve élvezni, amikor itt fáj, ott fáj...

Most 19 hetes vagyok.

2018. okt. 25. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
75%
A 36. héttől kezdtem élvezni, mert akkor végre megszültem a lányomat, én a 6. héttől hánytam végig, naponta többször, tehát 30 hetet, borzalmas volt.
2018. okt. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

A 8. héttől a 20-ik hánytam naponta többször. A hasam nem látszott, nem éreztem a babát,állandóan fáradt voltam, semmilyen kaja sem esett jól, szóval addig semmi örömteli nem volt a terhességemben.

Aztán a 20. héten megmozdult a pici, elmúlt a hányás és volt 4 gyönyörű hetem, amikor majd kicsattantam a rengeteg energiától. A 24 héten kiderült, hogy diabéteszes vagyok, azóta küzdök a diétával és az értékeimmel, de még most is sokkal jobban élvezem, mint az elejét. Bosszant, hogy már fele annyira se vagyok mozgékony, mint régen, gyorsan fáradok, de már látom a célt!

Én sokat hánytam és lányunk lesz, anyukám egyszer se hányt, anyósom meg mindkét terhességét végighányta (2 fia van), szóval ez csak babona.

2018. okt. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%
Első lányommal 4 hónapig tartott a hányinger, második lányommal majdnem 6 hónapig. Most 36 hetes vagyok, a szagundor 1-2 dologra még mindig megvan, zuhanyzáskor pedig még mindig nyáladzok :/Őszinte leszek nekem a terhesség szó szerint terhes. Imádom mikor mozog a pici vagy csuklik, mert már nagyon várjuk, de magát a terhességet egyszer sem élveztem. Talán csak akkor amikor előre engednek a boltban a sorban :))))
2018. okt. 25. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Kb a 6. héttől a 14. hétig nagyon fáradt voltam. De más problémám nem volt szerencsére. A legjobban a közepét élveztem, de számomra a vége sem volt terhes. Szülés előtti napon még tornáztam és bevásároltam, egyedül a hajolás ment kicsit nehezen. 39+5-re született a kisfiam.
2018. okt. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
6.héttől kb 28.ig hánytam, nem minden nap, de egy héten kétszer az tuti, de néha voltak jobb napjaim is és nem voltam feszt "másnapos",akkor az nagyon jó volt, energikus voltam, és mindent jól esett csinálni. 35. héttől rengeteg a gyomorsavam, plusz aranyerem is kijött. Most a 38-39 hétbe állandóan aludnék egész napokat :D de már lassan itt az idő :) Nagyon várom már :) Amúgy kisfiam lesz :)
2018. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Szerencsés voltam

Egy pillanatig semmi gondom nem volt terhesen..


Élvezni úgy a 18.-on

Akkor fogtam fel igazán,mert akkor éreztem meg hogy mozdult

2018. okt. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!