Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikortól kezdtétek élvezni a...

Mikortól kezdtétek élvezni a terhességet? Fiú vagy lány babátok lett?

Figyelt kérdés
Tervezett babát várunk, de őszintén mondom, hogy még egy pillanatát sem élveztem. 14 hetes vagyok, kb. a 6. héttől minden este hányok, sokszor el vagyok keseredve, mert képtelennek érzem magam egy bevásárlásra is. Savlekötőt eszek minden nap a 7.héttől, Salvus, Rennie, de néha már a savat is inkább kihányom. Voltam orvosnál is vele, de mivel általában csak a sav jön ki, az étel nem, így nem számít vészes hányásnak, csak örüljek, hogy megkönnyebbül a gyomrom. :) Mamám szerint kislány lesz, de ez csak babona, és kisfiút szeretnék. Volt ezzel más is így?
2018. okt. 25. 17:33
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
52%

Egy fiam és egy lányom van, egyikkel sem volt semmi gondom, élveztem minden percét, de leginkább onnantól, hogy éreztem is őket.

Most még nem élvezem, inkább aggódom, mert márciusban volt egy missed ab.-om. Most a 11. hétben vagyok, pár napig égett a torkom, 1szer hánytam este, rájöttem, hogy a gravidától, azóta nem szedek semmit, és semmi bajom. A 12. hetes uh. után szerintem megnyugszom és elkezdhetem végre élvezni.

2018. okt. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Mindkettővel a 16. hétig hánytam, elsőnél 14 hetesen lett jobb, a másodikkal már 10 hetesen élhetőbb lett, viszont addig intenzívebb volt sokkal. Volt, hogy úgy végigmart a sav, hogy már vért hánytam, alig bírtam nyelni. Első gyerek lány, második még nem született meg, de fiú lesz. Élvezni a terhességet mindig úgy a 16. hét körül tudtam, akkor már nem fájt létezni, látszott a pocak, és már mozogni is éreztem őket. Elsővel jól éreztem magam utána végig, most 28 hetes vagyok, jól vagyok általában, de már most kezdi néha marni a nyelőcsövemet a sav... a lányommal ilyen soha nem is volt, igaz, ő nagyon pici volt, és farfekvéses, másképp volt az egész. A fiam látványosan nagyobb már most is, és fejvégű (én meg alacsony).
2018. okt. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Első perctől élveztem mindkétszer, egy fiam egy lányom van. Imádtam kismama lenni, nem voltam rosszul, álomterhességeim voltak, végig fitt voltam. A fiammal az utolsó hetet már nagyon untam, de inkább a sok vizsgálat miatt. 41 hetesen született, spontán indult.
2018. okt. 25. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem élveztem, mert nagyon problémás terhességem volt. Rosszul ugyan egyszer sem voltam, de volt többször özönvíz-szerű vérzésem, méhszájon fekvő placenta miatt; sürgősségi méhnyak műtétem 18 hetesen; imádkoztam heteken át azért, hogy elérjük a 24. hetet, hogy megkaphassuk a tüdőérlelőt, hogy legyenek életkilátásai a babámnak; cukorbeteg is lettem; majdnem 6 hónapig feküdtem fejjel lefelé megdöntve, csak wc-re kelhettem fel pár percre; a vérzések miatt elkezdtem ellenanyagot termelni, mert rh- vagyok... Végig rettegtem, hogy el ne vetéljek, aztán hogy ne szülessen meg túl korán a babám.

Semmi élvezetes nem volt ebben a terhességben, inkább végighánytam volna néhány hetet...

Egyébként kislányom lett, aki mindenért kárpótol.

2018. okt. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én csak akkor kezdtem élvezni amikor elmúlt a savam. Addig szenvedtem vele, bár sosem hánytam, fiam lett. Tesóm végighányta a 12 hetet és szintén fiú.
2018. okt. 25. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A négyes válaszolóval tudok azonosulni. Imádom a kisbabám, de maga a terhesség az őrületbe kerget. Minden héten más nyavajám van. Kb a 6. hét körül kezdődött a folyamatos fáradtság, mellfájás, olyan görcseim voltak hogy ügyeletre kellett menni kivizsgálásra, hányinger, szédülés, légszomj, hangulatingadozás, éjszakai pisilés fél óránként-óránként, frontérzékenység, derékfájás, most épp a gyomorsavval küzdök... Epekedve várom a pillanatot amikor végre élvezni tudom a várandóságot :D Most fogom tölteni a 18. hetet, és végre megtudjuk a nemét ha minden igaz, ezen kívül alig várom hogy végre érezzem a mozgását :)
2018. okt. 26. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Meglepetés babánk van és fiú :)

Egyáltalán nem élveztem, 1 hónap volt amikor semmi rosszullét nem volt de ezen kívül az egész terhesség alatt rosszul voltam.

Volt hogy nst közben azt hittem el ájulok, szülés után 3x is meg történt. De én vérszegény voltam.


Remélem neked elmúlik vagy enyhül és fogod tudni élvezni!

2018. okt. 26. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én még nem tudom élvezni, folyton aggódik a pajzsmirigy alulműködésem miatt. A 16. héten alsó határérték alatt volt a T3 a T4 pedig az alsó határértéken. 2 hónapja tökéletes volt, sőt még emeltük is a letroxot, de úgy tűnik kevés volt. Remélem nem lesz baja a babának emiatt😟 Bárcsak hányinger problémáim lennének, tudom az se jó, de legalább nem káros a babára nézve...
2018. okt. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!