Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek normális az olyan...

Szerintetek normális az olyan anyós, aki elvárja egy 7 hónapos terhestől, hogy fűtetlen, hideg lakásban aludjon, csak hogy neki kényelmes legyen?

Figyelt kérdés
Sajnos elhúzódott a lakásfelújítás,ezért anyóséknál vagyunk átmenetileg. Fűtés,melegvíz,ágy még nincs a lakásunkban,de most kitalálta az anyós,hogy költözzünk be,aludjunk a kanapén és hősugárzóval fűtsünk,mert neki nincs kedve az após mellett aludni,beköltözik a párom szobájába. Jogos a felháborodásom,vagy igaza van? Kb még 2hét,mire minden kész lesz a lakásban,nem bírta volna ki?
2018. okt. 31. 08:59
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
76%

"Tegyük hozzá,hogy csak heti 1-2 alkalommal aludtunk eddig is ott,"


Akkor mi a probléma? Aludjatok ott, ahol eddig is a többi napon.

2018. okt. 31. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem normális az anyós. Az ő háza, az ő vára.

Ha nagyon fázós vagy, akkor is elegendő a mostani időjárásban max. a fürdéshez bekapcsolni a hősugárzót. Azt még ki lehet bírni.

Örülj, hogy hamarosan kész a saját lakás, nem kell máshoz alkalmazkodni.

2018. okt. 31. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
22%

Mondjuk a "fűtetlen, hideg lakás" nemigen értelmezhető a mostani időjárásban. Erre tényleg elég egy hősugárzó este 2-3 órán át.

De mondok valami mást!

Te 7 hónapos terhesen még dolgozol? (Előfordul, de ez nem jellemző.) Ha nem, akkor te pont jó helyen vagy 80 km-re onnan egy komfortos lakásban. Ha igen, akkor simán elvonulhatsz táppénzre, ezt már senki nem veheti tőled rossz néven.

Márpedig ha csak a férjed dolgozik, akkor ő simán alhatna matracon, fűtés nélkül (vagy hősugárzóval fűtve), gázon melegvizet forralva. De lehet, hogy simán aludna a szüleinél, az édesapjával egy szobában, édesanyja meg az ő szobájában, ahogyan szeretné. Amúgy sem folyamatosan lennél a férjed nélkül, hanem időnként pár napra.

Próbálj kicsit rugalmasabb lenni!

2018. okt. 31. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
77%

azért durva a 3-as hozzászóló is...


az én gyerekeim akármikor jöhetnének hozzám, és nem kell majd feszengniük..és nyugodtan otthon érezhetik magukat akkor is,mikor már saját családjuk van

én személyszerint a menyemet se küldeném sehova(fiamra való tekintettel) még,ha nem is fogom kedvelni

2018. okt. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
44%
én ezt nem értem... ti komolyan, megcsinálnátok ezt a gyereketekkel-menyetekkel-unokátokkal? de tényleg????? eszem megáll...
2018. nov. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
49%
Ez megint olyan, hogy jogilag megteheti, de attól még nem szép dolog. Nem várható elsemmilyen támogatás egy anyóstól, de egy rendes anyós magától is segít, ha néha szükség van rá.
2018. nov. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Utolsó, azért gondolj bele, hogy úgy tervezték, hogy nyár elejéig laknak ott, és a kérdést okt.31-én írta ki.

Az anyós nyilván nem szeret apóssal egy szobában aludni. Elviselte, hogy a menye ott lakhasson, de ennyi csúszás után (még ha a fia és a menye nem is tehetnek róla) már elfogyott a türelme. Szerintem ez érthető.

És a mostani időjárásban eléggé nyavalygásnak tűnik "fűtetlen, hideg lakás"-ról beszélni.

2018. nov. 3. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó! Látom sok eszed nem lehet,mert mint írtam,nem lakunk ott,CSAK HÉTVÉTENTE alszunk ott,HOGY NE KELLJEN 80KM-EKET KOCSIKÁZNI a lakás rendezéséhez! Tudod az is pénz... Egyébként meg kiváncsi lennék,hogy ki az, aki nem fűt ilyen időben,hiába van nappal meleg,éjszaka azért hideg van. (Max panelban nem kell még fűteni) És mint írtam,melegvíz sincs. Szerintes jéghideg vízbe zuhanyozzak 7 hónapos terhesen?
2018. nov. 3. 01:21
 19/19 anonim ***** válasza:

Neked az az alapindítás, hogy amikor sok hónapos csúszással még mindig időnként (igaz, nem mindennap, hanem heti kétszer) ott alszotok anyósotoknál, akkor nem az kérdés, hogy most akkor hogyan oldjátok meg, ha ő már nem akar szállást adni, hanem "normális az olyan anyós?". Abból kéne kiindulnod, hogy nem köteles a sajátjában szállást adni nektek. Heti két éjszakára sem. Normális ember úgy állna hozzá, hogy: "Örülök, hogy eddig ott alhattunk, a maradék időre megoldjuk máshogy." Azt írtad kb. két hét van hátra. Hogyha most két hétvégén autóztok oda-vissza mindegyik nap, akkor is arra kéne gondolnod, hogy hála anyósodnak, mennyit spóroltatok azzal, hogy eddig nem kellett. Érted? Hálát kéne érezned anyósod iránt, nem olyat kérdezni, hogy "normális az olyan anyós...?"

A kommentjeidből azt érzem, nem lehetett egyszerű veled azt a heti két napot sem elviselni. Anyós eddig bírta, mostanra elege lett.

2018. nov. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!