Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Normális dolog, hogy a terhess...

Normális dolog, hogy a terhesség alatt elmarad a háztartás vezetése, hogy a többiekre nincs figyelem, hogy mit eszik stb?

Figyelt kérdés
Az,hogy valaki terhes és családja van, tudtommal még éppen úgy kell a család többi tagjáról a gondoskodás. A családunkban van kismama, de mintha megszünt volna a törődés, mindenki eszik amit talál /többnyire hideg étel/ Ezt ki hogy oldotta meg, hiszen ez nem betegségt, egy más állapot, ami egy gyönyörű, bár sok nehézséggel! De mi lesz, hogyha meg lesz a baba? akkor a törődés, gondoskodás elmarad? Tapasztalatok, ötletek!!!

#terhesség2
2018. nov. 2. 11:58
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
98%
Ilyenkor arra gondolok, hogy aki a mondandóját képtelen értelmesen megfogalmazni, annak vajon mi lehet a fejében?
2018. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
98%
Ki az akikkel nem törődik?
2018. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
87%

Attól függ, milyen a terhesség. Én pl az első trimesztert mindkétszer végighánytam, folyton erős rosszulléttel, hányingerrel küzdöttem, szédültem stb. Az utolsó gondolatom volt, hogy körbeugráljam a családot, habár a második terhességnél a nagylányomat természetesen elláttam, de ennyi éppen elég is volt. Mondjuk a férjem el se várta, látta, hogy alig élek, segített, ahogy tudott. Mióta újra jól vagyok, azóta újra csinálom a dolgom. Habár szerintem egyébként se teljes mértékben a nő dolga a háztartás, a kedves férjnek se esik le a gyűrű az ujjáról, ha néha ő gondoskodik arról, hogy legyen a családnak mit enni. Ha nem akar hideget enni, főzhet néha, nem fog belehalni.

Ja, és igen, ha meglesz a baba, ő az első, illetve a gyermekágy alatt az anyának se árt pihenni a szülés után. Pofám leszakad, hogy azon aggódsz, hogy nem lesz eléd rakva a háromfogásos vacsi.

2018. nov. 2. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
99%
Nem tudom vajon te ki lehetsz a történetben, de ha ennyire okos vagy, akkor bizonyára nem okozna neked sem betegséget ha néha fakanalat ragadnál, vagy kimosnál.
2018. nov. 2. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
A húgom! Egyszerüen rémálma, hogyha a főzésről beszélünk. Nem gondolom, hogy rosszindulatból lett megfogalmazva a kérdés, de nehogy már a családra maradjon minden munka. eEgyébkén van ebben némi ellustulás is, hiszen egész nap egyedül van!!!
2018. nov. 2. 12:12
 6/27 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, én pl. olyan beteg lettem terhesen, hogy a hányós lavórt is a férjem vitte kiönteni a mosdóba, mert azt se tudtam megcsinálni, ez az időszak több hónapig tartott, érdekes módon képes volt kaját rendelni magának, meg kitakarítani, ez a terhesség nem betegség duma meg, hagyjál már, persze sok nőnek semmi baja nincs tőle, másnál meg rosszabb, mint egy betegség, én kajára ránézni se tudtam, nemhogy főzni, lehet a húgoddal is ez van.
2018. nov. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
85%
A mostani a második terhességem, nagyon nehezen viselem. Persze gondoskodom a kisfiamrol, próbálok fozni és rendben tartani a háztartást, de nem megy úgy, ahogy szeretnem. A férjem rengeteg mindent csinál, igaz mi közösen vállaltuk a gyerekeket!
2018. nov. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
78%
Család alatt kit értesz? Téged és a szüleid?
2018. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
94%
Van olyan kismama, akinek egy kósza rosszulléte nincs. Én háromszor szültem. Egyszer sem úsztam meg problémák nélkül. Holott itt is olvasom, hányan vannak, voltak úgy, hogy teljesen jól viselték a 9 hónapot. És mellette dolgozni is jártam... De nem voltam végig topon, ha hiszed, ha nem.
2018. nov. 2. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
79%
Első kérdésem hozzád, voltál már terhes?🙂 ha nem akkor nem tudod h egy kismama mit él át az első 12 hétben. Saját példám, nem maradt el ugyan a háztartás vezetése, főztem is, de igencsak kellett a segítség. Pedig se nem hánytam se nem émelyegtem. Inkább lelkileg voltam a padlón a hormonok miatt, az alap dolgok is nehezemre estek. Amikor a 12 hét lehetelt sokat javult, mondhatni visszaállt a rend, egészen szülésig, na utána azt sem tudtam mi van😃 simán elhiszem ha valaki azt mondja nem bírja, mert átéltem, nem csak más állapot, terhes ség is bőven, aki átélte tudja. Vannak tip top mamik azt is elhiszem, de a többség tényleg nehezen viseli. Ha a baba meglesz utána... na utána hiába tervez bárki, amit dobott a gép abból kell gazdálkodni. Van aki örül ha alszik, van akinek happy mert szuper nyugi babája van, ez mind akkor fog kiderülni. 😃
2018. nov. 2. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!