Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Friss toxoplazma fertőzés a...

Friss toxoplazma fertőzés a terhesség első harmadában? Akinek hasonló gondja van, kérem írjon.

Figyelt kérdés

Sajnos biztosra kiderült, hogy toxoplazma fertőzésem volt a terhesség első harmadában. 16 hetes vagyok most, a 12.-héttől szedem a Rovamycin antibiotikumot. Most magzatvíz vizsgálatra várok.

Sorstársakat keresek!


2010. jún. 25. 12:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok sorstárs, de nagyon szorítok, hogy ne legyen baj!
2010. jún. 25. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia, hányszor vettek vért, amikor kiderült (egy vérvételből lett kimutatva, vagy megismételték és úgy is pozitív lett)?
2010. jún. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Sajnos ismételt vérvétel volt. két helyen is, az ÁNTSZ-ben és a László Kórházban is. (mindkét helyen kétszer)

Ha a magzatvízvizsgálat 100% ig biztos lenne nem aggódnék ennyire, de a László Kórházban azt mondták, egyáltalán nem biztos. Így most nehéz a döntés.

2010. jún. 25. 22:36
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

nekem is toxo fertőzésem volt, kb. a 8-9 héten derült ki a baj.Nagyon depis voltam,már arra is gondoltam, hogy elvetetem , de az orvos biztatott, hogy ha szedem a Rovamycint napi 3*2-t, akkor nem lesz semmi baj.És nem is lett!Gyönyörű, de ami a legfőbb egészséges kisfiam született aki már 2 és fél éves.Amikor megszületett vért vettek tőle és bebizonyosodott hogy átvészelte a fertőzést a méhben, és 3 hónapig még ő is kellett szedje az antibiotikumot.Én is nagyon izgultam és most ahogy megláttam a kérdést egyből írok, hogy megnyugtassalak,mert anno 3 éve nem sok példát találtam a neten.Ha van még kérdésed írj,akár privit is.Sok szerencsét és kellemes babavárást.Nem mondom hogy ne aggódj,mert azt nem lehet legalábbis én végigaggódtam a terhességet, de szedd a gyógyszert és bízz az orvosodban.

2010. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Örülök hogy nálatok jól alakult minden és gratulálok a kisfiadhoz is!!!

Hát engem valahogy nem biztatnak az orvosok, bár az ultrahangon nincs eltérés.

Neked a magzatvízvételt nem ajánlották fel?

A 9. héttől szedted végig a Rovamycinet?

Nekem most azt mondták a babának több mint egy évig kéne kapni a gyógyszert, ha ő is pozitív lesz.

Hol szültél?

A hétvégén el kell döntenem megtartom- e, és nagyon el vagyok keseredve!

2010. jún. 27. 15:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Sajnos én sem vagyok nyugodt, mert cicám van, és ráadásul nem estem még át a fertőzésen, de egy barátnőm húgának a példája lebeg előttem. Végig szednie kellett az antibiotikumot, és nem lett baja a babájának. Nem lehet okosnak lenni kívülállóként, de szerintem próbálj optimistán hozzáállni: a Te kisbabádnak sem lesz baja!!! Kirázott a hideg, hogy végig kell gondolnod, hogy hogyan tovább. Én szorítok Nektek, majd írj!
2010. jún. 27. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia.

Nálam is toxoplazma vírust találtak de nekem az afp-ből derült ki.magas lett felkellett mennem pestre a sotéba genetikai vizsgálatra ahol ki jött hogy meg vannak nagyobbodva a belei ababának majd vért vettek.2 hétre rá kellet vissza menni és hál istennek vissza húzódott neki.A vérvételből derült ki.Még gyerek koromban átestem ezen a fertőzésen.

Remélem nem lesz nálad sem gond.

32 hetes kismama

2010. jún. 28. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

köszi, hogy írtatok. Sajnos még mindig nem döntöttem. Hétfőn megyek Dr. Hajdú Krisztinához egy részletes ultrahangra, meglátjuk mit mond.

Én is negatív voltam, az előző terhességemnél vagy 5 X néztél, most meg rögtön elsőre kijött a fertőzés. Pedig még macskám sincs.

Utolsó előtti: elvileg a macskát be lehet vizsgáltatni, hogy terjesztheti e még, ha nem, akkor megnyugodhatsz!

Kedves utolsó, örülök hogy nálatok is minden rendben.

2010. jún. 29. 07:20
 9/14 A kérdező kommentje:

sziasztok


Akartam írni, hogy azóta már egy éves a kisfiam és teljesen egészséges.

Már 5 X vettek tőle vért, még egy utolsó kontroll lesz nála, de úgy néz ki nem is találkozott a fertőzéssel.

Én 60 doboznyi antibiotikumot szedtem be, de megérte.

Aki hasonló cipőben lesz, nem kívánom senkinek, nyugodtan írjon privátot,

köszi a biztatást.

2012. jan. 4. 14:20
 10/14 anonim ***** válasza:
Én csak most olvastam, hogy min mentél keresztül és félve görgettem lejjebb, hogy mi lett a történeted vége. Nagyon örülök, hogy végül minden rendben van és gratulálok a kisfiadhoz!
2012. jan. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!